تماس گروهی در Skype

call group on Skype

برقرار کردن تماس گروهی شاید در گذشته امری غیرممکن یا دشوار بوده اما امروز با پیشرفت تکنولوژی مکالمه ی گروهی در اسکایپ امکان‌پذیر شده است.

درحال حاضر با برنامه‌ی اسکایپ می‌توانیم تماس گروهی ۲۵ نفره برقرار کنیم یعنی با ۲۵ نفر در حین یک تماس صحبت کنیم.

شرکت مایکروسافت طی خبری اعلام داشته که این تعداد را تا دو برابر افزایش خواهد داد یعنی با یک تماس می توانیم  با ۵۰ نفر یکجا صحبت کنیم.

از آنجا که اسکایپ به عنوان یکی از پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین سرویس‌ها یا اپلیکیشن‌های برقراری تماس تصویری و صوتی باکیفیت شناخته شده است امروز در رایانه کمک قصد بررسی ویژگی تماس گروهی در اسکایپ یا برقراری ویدیو کنفرانس گروهی را داریم  با کمک رایانه همراه باشید.

نکته: مکالمه ی  گروهی در اسکایپ برای نسخه‌ی اندروید و ios نیز امکان‌پذیر شده در ابتدا تنها  فقط چند کشور می‌توانستند از این سرویس یعنی مکالمه ی  تصویری گروهی در اسکایپ یا تماس صوتی گروهی در اسکایپ استفاده کنند اما هم‌اکنون اکثر کشورها مخصوصا ایران قابلیت استفاده از این ویژگی اسکایپ را دارند. برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا برنامه‌ی Skype را برای ویندوز نصب و اجرا کنید تا بتوانید تماس با ۲۴ نفر + خودتان برقرار کنید. با این ویژگی با ۱۰ نفر تصویری و بقیه می‌توانند به صورت صوتی در این کنفرانس قرار بگیرند هم‌چنین سیستم عامل دستگاه‌های مختلف در روند تماس مشکلی ایجاد نمی‌کند یعنی اگر دوستان و اعضای خانواده‌ی ما با سیستم‌های اندروید یا ios هرجای دنیا باشند می‌توانند مکالمه‌ی گروهی رایگان با اسکایپ برقرار کنند.

کابران رایانه کمک آنلاین معمولا در رابطه با مکالمه ی گروهی در اسکایپ  چنین سوالاتی را از کارشناسان پشتیبان رایانه کمک  میپرسند شاید سوال شما هم باشه بهتره با این سوالات آشنا بشیم:

 • چگونه با Skype تماس گروهی برقرار کنید ؟

 • برقراری تماس تصویری گروهی با اسکایپ از گوشی چگونه است ؟ 

 •  چگونه در اسکایپ مکالمه گروهی برقرار کنیم ؟ 
 • تماس گروهی در اسکایپ چگونه است ؟

نکته: قبل از شروع ویدیو کنفرانس گروهی در اسکایپ مطمئن شوید که Webcam سالم باشد و اگر کار نکرد به نکات زیر توجه کنید

 • مطمئن باشید اسکایپ ای که استفاده می‌کنید آخرین نسخه‌ی موجود باشد.
 • سرعت اینترنت قوی باشد در حال تماس فایلی دانلود نکنید.
 • میکروفون و اسپیکر به‌درستی تنظیم کنید تا در هنگام تماس مشکل قطعی نداشته باشید اگر در این قسمت به مشکل خورده‌اید مطلب مشکلات اسکایپ را مطالعه کنید.
 • از سالم بودن Webcam، میکروفون و اسپیکر اطمینان حاصل فرمایید.

چگونه تماس گروهی در Skype برقرار کنیم؟

۱- برنامه‌ی Skype را اجرا کنید روی گزینه‌ی +new که در زیر عکس پروفایل شماست ضربه بزنید. (اگر نرم افزار اسکایپ را ندارید می توانید از سایت دانلود رایانه کمک دانلود اسکایپ را انجام دهید  )

۲- اشخاصی که می‌خواهید در تماس گروهی اسکایپ وجود داشته باشند انتخاب کنید.

مکالمه اینگلیسی با اسکایپ | رایانه کمک

۳- اگر از لیست باز شده مخاطبین را پیدا کرده‌اید روی آن کلیک کنید تا به لیست اضافه شوند.

مکالمه گروهی در اسکایپ | رایانه کمک

۴- این کار را برای تمام افراد تکرار کرده و روی علامت گروه بزنید تا پروفایل گروه ایجاد شود.

مکالکه تصویری 25 نفره | رایانه کمک

۵- روی عنوان مکالمه بزنید تا آن را تغییر دهید.

اگر می‌خواهید تصویر پروفایل گروه را تغییر دهید باید روی گزینه‌ی Change Picture کلیک کنید.

 •  برای غیرفعال کردن گزینه‌ی پیامک تیک گزینه‌ی Notify me when something new happens را بردارید.
 • اگر قصد وارد کردن کسی را به مکالمه دارید می‌توانید لینک گروه را برایشان بفرستید که خودشان در مکالمه یا کنفرانس گروهی شما Join شده و شرکت کنند.
 • اگر دوست دارید هر کسی که توسط لینک وارد گروه می‌شود بتواند در مکالمه شرکت کند تیک گزینه‌ی make chat history available to everyone را فعال کنید تا هرکسی که وارد گروه می‌شوند بتواند در مکالمه شرکت کند.
 • اگر می‌خواهید مکالمه تصویری یا صوتی اسکایپ شما مخفی باشد و با داشتن ببیند که هم کسی نتواند وارد شود باید تیک گزینه‌ی make a link for anyone to join را فعال کنید دراین‌صورت هیچ‌کس بدون هماهنگی نمی‌تواند محتوای مکالمه شما را ببیند.

پس از تکمیل کردن گزینه‌های بالاتر اگر قصد تماس صوتی را دید باید روی آیکون تماس صوتی کلیک کنید اگر قصد تماس تصویری داشتید نیز روی علامت دوربین بزنید.

هنگامی که تماس برقرار کرده‌اید یک آیکون تماس روی صفحه در قسمت وسط صفحه قرار می‌گیرد و تا زمانی که فرد تماس پاسخ دهد شما صدای بوق را می‌شنوید.

  میخوای ضبط صدا در اسکایپ رو یا بگیری ؟

اول اینجا مکالمه ی گروهی در اسکایپو یاد بگیر بعد ضبط مکالمه گروهی یا ضبط مکامه در اسکایپو یاد بگیر “ضبط مکالمه در اسکایپ

تماس گروهی اسکایپ ارتباط همزمان 50 کاربر | رایانه کمک

اگر در هنگام برقراری تماس گروهی در اسکایپ صدای همدیگر را نمی‌شنوید باید روی کیفیت در قسمت تماس بزنید و تنظیمات را چک کنید.

چگونه در اسکایپ مکالمه گروهی برقرار کنیم ؟ | رایانهع کمک

اگر قصد بیرون انداختن شخصی از تماس گروهی در Skype را دارید باید موس را روی عکس فرد ببرید سپس روی علامت قرمز بزنید تا تماس قطع شود البته این نکته را درنظر داشته باشید تنها زمانی می‌توانیم پاسخ را برای کسی کسی قطع کنیم که میزبان تماس باشیم.

چگونه در اسکایپ مکالمه گروهی برقرار کنیم ؟ | رایانه کمک

اگر قصد برقراری ارتباط با یک گروه از قبل تعیین شده را دارید باید روی recent contacts  بزنید. سپس گروه را علامت بزنید. هم‌چنین از نوار جست‌وجو هم می‌توانیم مخاطبین را پیدا کنیم سپس برای تماس صوتی یا تصویری روی علامت دوربین یا گوشی کلیک کنید.

کارایی تماس اسکایپ در زمان مکالمه 

 • مخفی کردن یا نشان دادن مخاطبین و لیست اخیر.
 • روشن و خاموش کردن تصویر.
 • قطع و وصل کردن میکروفون.
 • مخفی کردن و نشان دادن پنجره‌ی مطالعه.
 • بررسی تنظیمات و سرعت اینترنت، میکروفون بلندگو و webcam.
 • ارسال فایل در طول تماس ارسال مخاطبین برای دیگران اضافه کردن افزار هنگام تماس و قطع تماس.
 • امکان محو کردن پس زمینه درهنگام تماس ویدیویی در اسکایپ
تماس گروهی اسکایپ ارتباط همزمان 50 کاربر | رایانه کمک

کنترل تماس گروهی در اسکایپ

در این قسمت می خوهیم روشی برای مدیریت گروه آموزش دهیم تا اگر در هنگام تماس احتاج داشته باشید افردا را قطع و وصل یا کنرل نمایید بتوانید به راحتی یک کنفرانس را هدایت نمایید برای استفادهاز تمامی ویژگی های تماس گروهی اسکایپ فیلم زیر را همراه تعمیرات کامپیوتری رایانه کمک مشاهده نمایید.

پس از مشاهده فیلم بالا اگر همچنان موفق به ایجاد گروه در واتساپ نشده اید فیلم ساخت گروه در اسکایپ را مشاهده نمایید.

تماس گروهی در اسکایپ چگونه است ؟

 

  میخوای نصب و راه اندازی اسکایپ رو یادبگیری

اول اینجا مکالمه ی گروهی در اسکایپ رو یاد بگیر بعد نصب و راه اندازی و روش استفاده و قابلیت های اسکایپ را یاد بگیر  “آموزش نصب و راه اندازی اسکایپ

سخن آخر

نرم افزارهای پیام رسان و تماس ویدیوی مانند اسکایپ هر روز پراهمیت تر شده و در زندگی روزمره ما کاربرد های بیشتری را عرضه می کنند. با توجه به پاندمی کرونا در روز ها و ماه های اخیر اهمیت این برنامه ها نیز دو چندان شده است و این برنامه ها دیگر جزئی مهم  درانجام امور از راه دور و به اصطلاح دورکاری شده اند به طوری که بسیاری از امور دیگر به صورت دورکاری و به کمک این برنامه ها صورت می گیرد.

برای انجام جلسات کاری دیگر نیاز به رفتن به مکان خاص نمی باشد برای برگذاری کلاس نیازی به رفتن به مدرسه و جمع شدن در یک مکان نیست و با کلاس مجازی و آنلاین میتوان به تدریس پرداخت. و بسیاری امور دیگر به کمک این برنامه ها به شکلی ساده تر میسر شده است پس بهتر است ما نیز خود را با این روش های نوین تطبیق داده و به استفاده بهینه از این ابزار ها اهمیت بیشتری بدهیم.

حل مشکل کامپیوتر تلفنی
خرید آنتی ویروس | رایانه کمک تلفنی
حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۳.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۸

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!