آموزش نرم افزار xilisoft video convertor - قسمت دوم

آموزش نرم افزار xilisoft video convertor | خدمات تلفنی رایانه کمک

در قسمت قبلی مراحل نصب برنامه زیلی سافت و کرک کردن آن را انجام دادیم، در این قسمت به معرفی قسمتهای مختلف برنامه تبدیل فرمت Xilisoft می پردازیم؛ همراه رایانه کمک باشید.

بعد از نصب برنامه آن را اجرا میکنیم، پنجره ایی شبیه کادر زیر باز می شود.

آموزش نرم افزار xilisoft video convertor | خدمات تلفنی رایانه کمک

قسمت های مختلف نرم افزار Xilisoft

حال به توضیح دادن قسمت های مختلف برنامه می پردازیم

  • Add

با کلیک روی این گزینه کادر زیر باز میشود

ویرایش و ادیت فیلم با Xilisoft | پشتیبانی آنلاین رایانه کمک

Add files

با کلیک روی این گزینه پنجره ایی باز میشود که میتوانیم فایل ویدیویی که قصد تبدیل آن را به فرمت دیگر داریم انتخاب کنیم (تبدیل فرمت های ویدئویی).

Add picture

با کلیک روی این گزینه پنجره ایی باز میشود که میتوانیم فایل عکسی که قصد تبدیل آن به فرمت دیگر داریم را انتخاب کنیم.

Add folder

یکی از ویژگیهای این برنامه این است که به شما اجازه میدهد چندین فایل را برای تبدیل انتخاب کنیم. با کلیک روی این گزینه پنجره ایی باز میشود که میتوانیم پوشه ایی که درون آن فایل های ویدیویی که قصد تبدیل آن به فرمت دیگر داریم را یکجا و بصورت کلی انتخاب کنیم.

حل مشکل کامپیوتر تلفنی

Load audio cd

با انتخاب این گزینه میتوانید سی دی صوتی را در برنامه وارد و فایل صوتی خود را به فرمت دیگر تبدیل کنید.

Remove

بعد از اینکه فایل یا فایلهای مورد نظر را داخل برنامه اضافه کردید، از طریق این گزینه می توانید یک یا چند فایل را از برنامه حذف کنید.

Start

بعد از اینکه تغییرات مورد نظر خود را بر روی ویدئو مورد نظر انجام دادیم، با کلیک روی این گزینه پروسه تبدیل فرمت آغاز میشود.

Stop

در صورتی که بخواهید پروسه تبدیل فرمت را کنسل کنید، می توانید روی این گزینه کلیک کنید.

Pause

در صورتی که بخواهید پروسه تغییر فرمت را برای مدتی متوقف کنید، می توانید روی این گزینه کلیک کنید و سپس با کلیک کردن دوباره ادامه پروسه تغییر فرمت انجام خواهد شد.

Clip

با کلیک روی این گزینه میتوانید فایل فیلم مورد نظر را برش بزنید ، این گزینه را کامل توضیح خواهیم داد.

Join

با کمک این گزینه چسباندن چند قسمت از فیلم به همدیگر انجام میشود ، این قسمت هم بعدا توضیح داده خواهد شد.

۳d conversion

برای تبدیل فیلمهای سه بعدی از این گزینه می توانید استفاده کنید.

Effects

از این گزینه میتوانید برای افکت گذاری و تغییرات روی فیلم تبدیل شده استفاده کرد ، در ادامه به توضیح کامل این قسمت می پردازیم.

Add profile

برای اضافه کردن پروفایل به برنامه استفاده میشود.

گزینه های audio و subtitles

آموزش نرم افزار xilisoft video convertor | خدمات تلفنی رایانه کمک

Audio

در صورتی که فایل ویدیویی که قصد تغییر فرمت آن را داریم، دارای چند فایل صدا باشد (بطور مثال هم صدای زبان اصلی فیلم و هم صدای دوبله فارسی) از طریق این گزینه می توانید مشخص کنید زمانیکه فایل تصویری به فرمت مورد نظر تبدیل می شود کدامیک از صداها روی فایل تصویری قرار گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که با این تبدیل، فایل صوتی مورد نظر به فیلم چسبیده میشود و صداهای دیگر حذف خواهند شد؛ پس در صورتی که فایلهای صوتی دیگر را لازم داشتید از نسخه اصلی فیلم که چندین زبان دارد حتما یک کپی داشته باشید.

Subtitles

در صورتی که قصد تغییر فرمت فایل ویدیویی دارای چند زیرنویس را دارید (بطور مثال هم زیرنویس انگلیسی و هم زیر نویس فارسی) ، از طریق این گزینه می توانید مشخص کنید زمانیکه فایل تصویری به فرمت مورد نظر تبدیل شد؛ کدامیک از زیر نویس ها روی فایل تصویری قرار گیرد.

نکته: برنامه xilisoft video converter از قابلیت چسباندن زیرنویس روی فیلم نیز پشتیبانی میکند. یعنی بعد از تبدیل فرمت فایل، زیرنویس روی فیلم حک میشود؛ بطوریکه برای نشان دادن زیرنویس دیگر به فایل زیرنویس (که معمولا جدا گانه در کنار فیلم قرار میگیرد و پسوندی مانند srt و … ) نیازی نیست. این قابلیت زمانی بیشتر مورد توجه قرار میگیرد که شما بخواهید فیلم را با زیرنویس، روی دستگاههای قدیمی که توانایی پخش زیرنویس بصورت جداگانه را ندارند، ببینید. البته به این نکته دقت داشته باشد که بعد از چسباندن زیرنویس به فیلم دیگر نمیتوانید آن را حذف یا تغییر بدهید. پس حواستان باشد که از نسخه اصلی فیلم که زیرنویس بصورت جداگانه دارد حتما یک کپی داشته باشید.

مزیت دیگر چسباندن زیرنویس این است که بعضی از دستگاهها قابلیت نشان دادن کدک هایی که زیرنویس را بصورت فارسی نشان میدهند ندارند، مانند شکل زیر برای شما پخش خواهند شد؛ که با تبدیل از طریق برنامه xilisoft  با چسباندن زیر نویس روی فیلم دیگر مشکل کدک پیدا نخواهید کرد.

ویرایش و ادیت فیلم با Xilisoft | پشتیبانی آنلاین رایانه کمک

قسمت Getting started

از این قسمت برای مشاهده و مدیریت فایل هایی که نیاز به تبدیل فرمت دارند استفاده می شود.

آموزش نرم افزار xilisoft video convertor | خدمات تلفنی رایانه کمک

در این قسمت می توانید میزان کارکرد cpu سیستم خود را هنگام تغییر فرمت فایلها ببینید.

Profile

با کلیک روی این گزینه کادری شبیه پنجره زیر باز میشود .

ویرایش و ادیت فیلم با Xilisoft | پشتیبانی آنلاین رایانه کمک

در این کادر طیف متنوعی از فرمت ها جهت تبدیل فرمت صوتی و تصویری برای شما موجود میباشد (این گزینه به علت پوشش بالای بسیاری از فرمت ها یکی از نقاط قوت برنامه xilisoft میباشد ) . همانطور که می بینید از فرمت هایی نظیر فرمت های دستگاه iphone,ipad,android,windows phone,xbox,wii,… نیز پشتیبانی میکند.

آموزش نرم افزار xilisoft video convertor | خدمات تلفنی رایانه کمک

از اینکه با رایانه کمک همراه بودید سپاسگزاریم، در قسمت های بعدی به ادامه آموزش کار با برنامه ویرایش Xilisoft میپردازیم. چنانچه در هر قسمت از آموزش با مشکل مواجه شدید با شماره های ۰۲۱۷۱۲۹ و ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ با کارشناسان رایانه کمک جهت حل مشکل کامپیوتری خود تماس بگیرید؛ همچنین میتوانید آموزش های کوتاه کامپیوتری و ترفندهای موبایلی بیشتر را در اینستاگرام رایانه کمک ببینید.

حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۱ / ۵. تعداد امتیازات ۱

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه