مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ورد

  • توسط : جلال حسینی
  • انتشار: 1400/09/16 - بروزرسانی: 1402/05/11
حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ورد | مشاوره کامپیوتری
ویندوز کامپیوتر

 حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ورد به چه صورت است؟

اگر شما می خواهید که رنگ پشت زمینه نوشته در ورد خود را حذف نمایید، در ادامه مطلب همراه شرکت رایانه کمک باشید تا حذف رنگ متن در ورد را به شما آموزش دهیم.

گاهی اوقات ممکن است شما قسمتی از متن سند خود را با تغییر پس زمینه آن را برجسته تر یا به اصطلاح Highlight نمایید. ما در این مقاله به شما آموزش تغییر رنگ پس زمینه در ورد (Word) یا همان برجسته کردن (Highlight) متن را آموزش می‌دهیم.

 

 

که برای حذف رنگ پس زمینه متن خود در ورد باید مراحل زیر را طی نمایید:

برای تغییر رنگ پس زمینه در ورد 2010 ابتدا قسمتی از متن ورد خود را که قصد برجسته کردن Highlight آن را دارید انتخاب نمایید.

شما برای انتخاب کردن بخشی از متن ورد خود، باید نشانگر موس را در ابتدای قسمت متن مورد نظر قرار دهید،( مشاهده می‌ کنید که نشانگر موس تبدیل به آیکون شکل زیر می شود )، حالا کلیک کنید و با نگه داشتن کلیک چپ موس تا آنجایی که قصد انتخاب متن را دارید درک نمایید و در آخر با رها کردن کلیک چپ موس قسمت متن مورد نظرتان انتخاب می‌شود.

حالا زمانی که بخش مورد نظر متن ورد خود را انتخاب کردین، متن شما مانند تصویر زیر می‌شود.

 

ترفندهای کاربردی برنامه ورد که باید بدانید

 

 

ابتدا از  زبانه Home و قسمت Font روی آن  کلیک نمایید. اکنون برای تغییر رنگ پس زمینه متن ورد کافی است مراحل زیر را طی نمایید:

مشاهده می‌ کنید که رنگ پس زمینه متن انتخابی ورد شما تغییر می‌ کند و برجسته تر از قسمت های دیگر متن شما شده است.

 

 

ابتدا باید قسمتی از متن پس زمینه رنگی ورد خود را انتخاب نمایید. حالا برای پاک کردن این رنگ پس زمینه کافی است مراحل زیر را طی نمایید:

سپس از لیست باز شد همانند تصویر بالا که برای تان ذکر شده می‌ توانید گزینه No Color  را انتخاب نمایید.

حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ور

آموزش روش تغییر رنگ متن یا قسمتی از آن در ورد (Word)

بعد از انتخاب کردن متن مورد نظر در ورد از زبانه home و قسمت Font  ایکن شکل زیر را انتخاب نمایید. ( ممکن است رنگ این آیکون برای شما متفاوت باشد.)

سپس درلیست باز شده رنگ دلخواه متن خود را انتخاب نمایید. اگر رنگ های متنوع تر و بیشتری داشتید می‌ توانید از گزینه More Colors  استفاده نمایید.

 

 

اکنون در تصویر زیر مشاهده می‎ کنید که رنگ متن انتخابی شما به رنگ قرمز تغییر کرده است.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید رنگ متن شما یک رنگ ساده و یکنواخت می باشد. اما جالبه بدونید که شما می توانید با استفاده کردن از قابلیت Gradient در ورد رنگ متن مورد نظر خود را سفارش سازی کرده و جلوه بیشتری به متن خود دهید. آموزش روش سفارش سازی رنگ یا قسمتی از آن در ورد با قابلیت Gradient:

می توانید توسط این قابلیت، رنگ متن مورد نظر خود را از یک طرف و سفید یا مشکی آغاز نمایید و کم کم به رنگ انتخابی خود تبدیل نمایید.

برای استفاده کردن از این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا از زبانه home روی آیکون ۹  کلیک نمایید.

سپس از لیست باز شده رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

اکنون مجدد از زبانه home روی  آیکون ۹ کلیک نمایید و گزینه انتهایی یعنی Gradient را انتخاب نمایید.

پس از انجام این کار لیست جدیدی برای شما باز می‌شود و شما می‌توانید از گزینه های  موجود گزینه دلخواه خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که تفاوت این گزینه‌ها در نگاه اول ( سفید یا سیاه) و نحوه شروع و پایان تغییر رنگ می باشد.

 

 

حالا شما می توانید مشاهده کنید که متن انتخابی شما، طبق گزینه های انتخابی تان تغییر رنگ پیدا کرده است.

 

 

 اگر قصد داشته باشید که قابلیت Gradient را برای خود سفارشی سازی نمایید، می توانید در انتهای لیست دوم روی گزینه More Gradients  کلیک نمایید و در نوار باز شده در سمت راست ورد تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید و سپس روی متن اعمال نمایید.

 

بیشتر بخوانید: فایل‌ های ورد در کجا ذخیره می‌شود؟

آموزش ویدیویی تغییر رنگ پس زمینه در ورد

در ویدیو زیر مراحل تغییر رنگ بک گراند در ورد را آموزش دادیم.

حفظ تغییرات رنگ اعمال شده در هنگام پرینت و چاپ صفحات

برای اینکه تنظیمات اعمال شده بر روی صفحات و تغییرات رنگ اعمال شده در هنگام پرینت صفحات باقی بماند لازم است قبل از پرینت صفحات به سربرگ file سند ورد خود بروید. سپس در زیر منو باز شده بر روی گزینه option کلیک نمایید.

 

 

همانند تصویر بالا بر روی گزینه display کلیک کنید در زیر منو باز شده می توانید با کلیک روی گزینه print options و سپس گزینه print background color and images را تیک بزنید و سپس روی دکمه ok کلیک نمایید. بخاطر داشته باشید تا این گزینه را فعال نکنید. هیچکدام از تغییرات رنگ اعمال شده چاپ نخواهد شد. پس از اعمال این تغییر حال می توانید با کلید میانبر ctrl+p سند خود را چاپ نمایید.

 

قرار دادن بک گراند یا پس زمینه برای صفحات ورد

همانطور که گفته شد پس از باز کردن سربرگ page layout و پس از آن گزینه page color مشاهده می کنید که سه گزینه در پیش روی شما قرار می گیرد.

 دو گزینه اول را بیان کردیم. حال به گزینه سوم می رسیم. گزینه fill effects بیشتر از دو گزینه قبلی کاربرد دارد.

شما می توانید هر نوع ساختار رنگ گرادینت تک رنگ، دو رنگ و ترکیبی را در همه بخش های صفحات ورد خود ایجاد نمایید،

تصاویری را به عنوان پس زمینه مطالب خود در ورد انتخاب کنید و در نهایت از طرح های پیش فرض هاشوری ورد هم برای طراحی اسناد ورد خود بهره بگیرید.

 

کاربرد های fill effects در ورد

حال می خواهیم قابلیت های این گزینه را بیشتر و مفصل تر بیان کنیم:

هنگامی که روی گزینه fill effects کلیک می نمایید، صفحه ای مشابه صفحه زیر برای شما باز می شود. در این صفحه شاهد ۴ سربرگ هستید که با نام های Gradient, Texture, Pattern, Picture نشان داده شده اند. هر کدام از این سربرگ ها قابلیت های جداگانه ای دارند که به ترتیب به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

Gradient

در این قسمت شما می توانید رنگ پس زمینه صفحات خود را بصورت سایه مانند در آورید.

در بخش color شما سه گزینه one color, two color, preset را مشاهده می کنید. One color نحوه سایه زنی رنگ پس زمینه را با یک رنگ تنظیم می نماید. یعنی زمانیکه شما این گزینه را انتخاب کردید، در سایه پس زمینه متن شما فقط یک رنگ نمایش داده می شود. two color برای سایه زنی پس زمینه دو رنگ را بکار می برد که شما می توانید آنها را با هم ترکیب نمایید. گزینه preset پس زمینه های متراکم و سایه مانندی به رنگ های غروب و طلوع آفتاب به شما نشان می دهد. با هر کدام از این سه گزینه می توانید پس زمینه هایی تاریک و روشن ایجاد نمایید که حالت سایه ای دارند.

  با استفاده از جابه جا کردن کلید dark , light می توانید میزان روشن و تاریک بودن سایه پس زمینه را مشخص کنید.

در بخش transparency شما می توانید مشخص کنید که سایه اعمال شده بر چه قسمت هایی از صفحه قرار بگیرد. برای مثال گزینه horizontal سایه را بصورت افقی بر روی صفحات اعمال می نماید. vertical سایه عمودی ایجاد می کند. سایر گزینه ها را با یک کلیک ساده می توانید در بخش پیش نمایش تغییرات تست نمایید.

Texture

وقتی روی این گزینه کلیک می نمایید شاهد بافت ها و شالوده های رنگی بسیار زیبایی خواهید بود که با کلیک روی هر کدام، آن را برای پس زمینه صفحات ورد انتخاب می کنید.

اگر طرح هایی که نمایش داده شده است به نظرتان زیبا نیامد می توانید روی گزینه other texture کلیک نمایید تا نمونه های بیشتری را به شما نمایش دهد.

 

( کاربرد های شگفت انگیز fill effects در ورد| کمک کامپیوتر تلفنی)

 

Pattern

وقتی روی این گزینه کلیک نمایید طرح های الگو و هاشور مانند را می بینید که هر کدام می تواند برای پس زمینه شما انتخاب شود. از دو گزینه background, foreground هرکدام به شما این امکان را می دهد که رنگ خطوط و فواصل بین خطوط را انتخاب نمایید.

Picture

در این قسمت شما می توانید یک تصویر پس زمینه بسیار زیبا و دلخواه برای بک گراند صفحات ورد خود انتخاب نمایید. با کلیک روی گزینه select picture می توانید تصویری را که در سیستم خود ذخیره کرده اید برای پس زمینه صفحات خود انتخاب نمایید. پس از آن با کلیک روی گزینه ok می توانید صفحاتی با پس زمینه جدید داشته باشید. متاسفانه مایکروسافت قابلیتی را در ورد قرار نداده است که بتوان بطور اختصاصی بوسیله آن قابلیت رنگ یا پس زمینه یک صفحه ورد را بطور جداگانه به طرح خاصی در آورد.

زمان های زیادی قطعا پیش خواهد آمد که شما بخواهید رنگ یک صفحه یا پس زمینه صفحات مختلف ورد را متفاوت از یکدیگر قرار دهید. در این زمان نمی توانید از قابلیت های page color استفاده کنید چون تغییرات را روی کل صفحات ورد اعمال می کند.

 

برای فهرست بندی در ورد نیاز به کمک داری؟ ساخت فهرست تصاویر و جداول به صورت خودکار در ورد

آموزش رنگ بندی صفحه در ورد

برای تغییر رنگ یک صفحه خاص می توانید روش های زیر را بکار ببرید.

از سربرگ insert گزینه text box را انتخاب نمایید. پس از آن کل text box را بر روی صفحه مورد نظر اعمال کنید یعنی تکست باکس کل صفحه را بپوشاند. سپس میتوانید از تنظیمات تکست باکس، رنگ باکس مورد نظر را تغییر دهید. با اینکار کل صفحه تغییر رنگ می یابد. به این ترتیب صفحه ای با رنگی متفاوت از سایر صفحات خواهید داشت.

روش دوم به این صورت است که به جای انتخاب یک text box شما از سربرگ insert یک شکل مستطیلی را انتخاب می نمایید. هنگام درج شکل آن را کاملا بر صفحه مورد نظر منطبق مینمایید. پس از انجام این کار با تغییر رنگ مستطیل، رنگ صفحه مورد نظر شما هم کاملا تغییر خواهد کرد.

 

پاسخ به تعدادی از سوالات پرتکرار کاربران در رابطه با حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ورد

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ورد پاسخ خواهیم داد

چگونه تنظیم تراکم رنگ پس زمینه یا Backgraound color رو انجام بدم؟

- برای رفع مشکل تیره یا روشن کپی شدن، می‌توانید از طریق تنظیم تراکم رنگ پس زمینه نیز اقدام کنید. آدرسی که در ادامه خواهیم گفت را مرحله به مرحله دنبال کنید.

Copy > Density > Background > Background: Manual >  Adjust the background color  > Apply

از کدوم تب ورد باید وارد بشم تا تغییر رنگ پس زمینه صفحات در ورد رو انجام بدم؟

- برای این منظور وارد نرم افزار ورد شده و از تب های اصلی برنامه تب Design را انتخاب نمایید .

 

 سخن پایانی 

ما در این مطلب به شما  حذف رنگ پشت زمینه نوشته در ورد و روش تغییر رنگ متن یا قسمتی از آن در ورد و همچنین استفاده از سفارشی سازی  رنگ متن یا استفاده از قابلیت Gradient را آموزش دادیم. چنانچه در این آموزش و مراحل گفته شده سوالی داشتید یا با مشکلی روبرو شدید می توانید با کارشناسان شرکت رایانه کمک از طریق شماره تماس‌های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹  تماس حاصل فرمایید و مشکل خود را در کمترین زمان ممکن حل نمایید.  شرکت خدمات کامپیوتری آنلاین رایانه کمک در تلاش بوده همیشه اطلاعات شما کاربران را ارتقاء دهد برای اطلاعات بیشتر به سایت آپارات و پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

 

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد