ضد عفونی کردن لوازم الکترونیک

ضد عفونی کردن لپ تاپ | رایانه کمک

ضد عفونی کردن لپ تاپ و تمیز کردن کامپیوتر یکی از دغدغه های امروز در سراسر جهان می باشد.

کامپیوترها و لوازم الکترونیکی مختلف یکی از منابع اصلی انواع آلودگی ها می باشند و به دلیل استفاده مستمر و روزانه ما از این وسایل می بایست تمیز کردن این وسایل را جدی گرفته و حداقل به صورت ماهانه نسبت به ضدعفونی کردن لپتاپ و دیگر وسایل الکترونیکی خود اقدام کنیم.

اما چگونه لپتاپ خود را تمیز کنیم؟

راه های تمیز کردن گوشی موبایل چیست؟ چه زمان قطعات کامپیوتر و دیگر وسایل الکترونیکی خود را تمیز و ضد عفونی کنیم؟ همراه رایانه کمک باشید تا پاسخ گوی تمامی این سوالات و دیگر سوالاتی که ذهن شما را درباره تمیز کردن وضدعفونی کردن لپ تاپ و کامپیوتر مشغول کرده است باشیم.

تمیز کردن لپ تاپ برای عمر بیشتر | رایانه کمک

  برای  داشتن چند اکانت واتس اپ به صورت همزمان در یک گوشی روی لینک داشتن چند اکانت واتس اپ به صورت همزمان کلیک کنید .

وسایل لازم برای تمیز کردن لپ تاپ

برای شروع به تمیز کردن لپتاپ ابتدا باید بدانیم با چه وسایلی این کار باید صورت پذیرد.

به دلیل استفاده از المان های مختلف در ساخت لپ تاپ ها با هر شوینده و تمیز کننده ای نباید مراحل تمیز کردن لپ تاپ صورت پذیرد زیرا ممکن است آسیب جدی به لپ تاپ وارد شود و لپتاپ به تعمییرات کامپیوتر یا تعمیر لپ تاپ تلفنی احتیاج پیدا کند.

به طور مثال شستن لپتاپ با شوینده هایی مثل وایتکس ممکن است رنگ لپتاپ را از بین برده و یا تیره کند و یا تمیز کردن با یک پارچه ساده شاید آن طور که باید باعث تمیزی لپتاپ نشود.برای تمیزکردن لپتاپ به صورت ساده شما باید به کمک یک پارچه نانو و یا میکروفیبر و مقداری الکل شروع به تمیز کردن صطوح مختلف لپتاپ کنید.

دقت کنید که مقدار رطوبت پارچه باید به میزانی باشد که به داخل لپتاپ نفوذ نکند و در هنگام پاک کردن کیبورد و جاهای حساس مانند پورت ها اینکار را با دقت بیشتری انجام دهید تا مشکلی برای این قسمت ها پیش نیاید. از دیگر ابزار هایی که برای پاک کردن و ضد عفونی کردن لپتاپ میتوان استفاده کرد برس های کوچک هست که برای تمیز کرده منافذ و فاصله بین کلید های کیبورد بسیار کاربردی می باشد.

تمیز کزدن وسایل الکترونیک | رایانه کمک

ضدعفونی کردن لپتاپ

به نظر شما چه وقتی بهترین زمان برای تمیز کردن لپتاپ است؟ هر سال با آمدن بهار و خانه تکانی؟ باید بگوییم خیر لوازم الکترونیکی از جمله لپتاپ به دلیل جنس بدنه وفرم آن، نیاز به مراقبت بیشتر و تمیز کردن و ضد عفونی کردن مداوم می باشند این نکته را نیز در نظر داشته باشید که پاک نگه داشتن لوازم الکترونیکی و لپتاپ باعث افزایش طول عمر آنها نیز خواهد شد زیرا که گرد و غبار یکی از عوامل مهم در کوتاه کردن عمر این قطعات می باشد. پس بیاید به کمک رایانه خود رفته تا عمر آن کمتر نشده است گرد و غبار های مزاحم را از آن پاک کنیم

تمیز کردن لپ تاپ برای عمر بیشتر | رایانه کمک

تمیز کردن صفحه کلید

در نظر داشته باشید که صفحه کلید تقریبا از کثیف ترین بخش های لپتاپ شما می باشد

پس تمیز کردن تنها با پارچه شاید کفایت نکند. بهتر است برای شروع ابتدا با یک وسیله دمنده مانند سشوار ( حتما با باد سرد) گرد و غبار روی صفحه کلید را پاک کنید سپس حتما سیستم را درصورتی که روشن می باشد خاموش کرده و با یک پارچه مرطوب شده با الکل شروع به تمیز کردن جرم ها و چربی های روی کیبورد کنید. دقت کنید که زیاد روی دکمه ها و نوشته های آن فشار وارد نکنید تا الکل باعث پاک شدن حروف و یا دکمه نشود. در نهایت میتوانید با یک برس کمی مرطوب اقدام به تمیز کردن فاصله بین کلید های کیبورد کنید. حتما مواظب باشید که میزان رطوبت پارچه و برس به میزانی نباشد که به داخل لپتاپ نفوذ کند. و در نهایت بعد از اینکار بهتر است بین پنج تا ده دقیقه زمان دهید تا رطوبت احتمالی رفع شده سپس اقدام به روشن کردن سیستم کنید.

پاک کردن لک چربی روی لپ تاپ و صفحه نمایش

با اینکه صفحه کلید بسیار محکم و بادوام است صفحه نمایش بسیار حساس میباشد و برای شستن و ضد عفونی صفحه نمایش لپ تاپ   باید بسیار دقت کنید برای تمیز کردن صفحه نمایش باید پارچه میکروفیبر خود را بردارید و به آرامی اقدام به تمیز کردن و ضد افونی صفحه نمایش خود کنید

برای ضد افونی صفحه نمایش پارچه ی میکروفیبر را با صورت عمودی یا افقی روی صفحه بکشید اما هر دو حرکت را به صورت همزمان انجام ندهید

اگر قصد استفاد از الکل ایزوپروپیل را ندارید بهترین گزینه ی موجود برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده از کیت تمیزکننده ی مخصوص صفحه نمایش می باشد این کیت ها تقریبا برای تمامی سیستم ها مناسب می باشد

تمیز کردن لپ تاپ برای عمر بیشتر | رایانه کمک

تمیز کردن و ضد عفونی بدنه لپ تاپ

برای تمیز کردن سطوح لپ تاپ یا سیستم خود می توانید به پاچه ی میکرو فیبر و الکل ایزوپروپیل خود نیز اعتماد کنید  و از آن برای تمیز کردن بدنه لپ تاپ استفاده کنید

تمیز کردن لپ تاپ برای عمر بیشتر | رایانه کمک

تمیز کردن سوکت های لپتاپ

سوکت های لپتاپ از قسمت هایی می باشد که منبع تجمع انواع جرم و گرد و غبار می باشد و آلودگی این قسمت ها تاثیر مستقیم بر عملکرد سیستم میگذارد پس باید حتما دقت زیادی در تمیز کردن این بخش داشت.برای تمیزکردن پورت های سیستم ابتدا باید با یک دستمال نانو گرد و غبار ورودی ها را گرفت سپس با یک دستمال مرطوب با الکل لبه بیرونی و تا جای ممکن جداره های داخلی پورت ها را تمیز کرد. استفاده از دمنده ها مخصوصا دمنده هایی که شدت باد زیادی دارند برای تمیز کردن پورت ها توصیه نمی شود و استفاده از دستمال آغشته به الکل بهترین گزینه می باشد. همانطور که گفته شد به دلیل اینکه تمیزی پورت ها تاثیر مستقیم در کارکرد سیستم میتواند داشته باشد بهتر است پروسه تمیز کردن پورت ها در بازه های زمانی کوتاه تری نسبت به مابقی بخش ها صورت پذیرد

نکته : اگر مراحل بالا را برای پاک سازی لپ تاپ استفاده کرده اید قبل از روشن کردن سیستم خود مطمن شوید که لپ تاپ یا سیستم خود کاملا خشک شده باشد

  هرگز نمایشگر موبایل خود را با الکل تمیز نکنید بزن رو لینک و دلیلشو یاد بگیر

تمیز کردن لپ تاپ برای عمر بیشتر | رایانه کمک

چگونه گوشیمون را ضد عفونی ؟

ضدعفونی گوشی مسلئه مهم و حیاطی می باشد زیرا صفحه گوشی و تبلت از مناطق یا سطوح بسیار آلوده ای می باشد.

که امکان انتقال انواع ویروس ها و ویروس کرونا از این طریق بسیار رایج می باشد چراکه در هر کجا و هر زمان گوشی موبایل ما دستمان می باشد .

طبق گزارشات شرکت رایانه کمک اکثر افراد از تلفن همراه به طور مرتب برای پاسخ دادن به تماس ها ،بررسی لیست خرید ها ، مطالعه انواع اخبار یا استفاده از نرم افزارهای پیام رسان استفاده می کند .

طبق آخرین تحقیقات دانشمندان متوجه شدند که ویروس کرونا می تواند تا ۹ روز روی بعضی از وسایل از جمله تلفن همراه زندگی کند و زنده بماند همان طور که می دانید اگر ویروس قادر به وارد شدن به سطوح موبایل باشد توانایی وارد شدن به بدن ما را نیز دارد.

زیرا در تمام طول روز از گوشی خود استفاده می کنیم و اگر دست آلوده خود را به چشم دهان و بینی خود بزنیم ممکن است در کوتاه ترین زمان ممکن انواع ویروس یا میکروب وارد بدن ما شوند.

ضدعفونی گوشی و از بین بردن میکروب ها به دلیل بیماری زا بودن همیشه کار مهمی می باشد .

اما امروزه که ویروس کرونا وارد زندگی ما شده است ضدعفونی وسایل الکترونیکی به ویژه تلفن همراه و تبلت بسیار مهم و با اهمیت می باشد زیرا نقش موثری در حفظ سلامت انسان دارند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ضدعفونی گوشی و لپتاپ همراه خدمات تعمیرات رایانه کمک آنلاین بمانید .

ضد عفونی تلفن همراه_رایانه کمک

برای ضدعفونی کردن گوشی موبایل باید یک اسپری ضد میکروبی سالم و ایمن پارچه میکروفیبر تهیه نمایید.

اسپره های که الکل داشته باشند برای تمیز و ضد عفونی کردن صفحه ی موبایل بهترین گزینه می باشند .

پس از تهیه وسایل لازم برای تمیز کردن گوشی موبایل باید همانند زیر عمل نمایید.

۱  در اولین مرحله اطمینان حاصل نمایید که دستگاه الکترونیک شما خاموش باشد متصل به برق نباشد .

۲ پس از اطمینان حاصل کردن از خاموش بودن صفحه موبایل و به شارژر وصل نبودن پارچه میکرو فیبر خود را کمی به الکل آغشته نمایید و پارچه را مرطوب نمایید در این قسمت مراقب باشید پارچه بیش از حد  به الکل آغشته نباشد .

۳  در این قسمت باید صفحه گوشی یا تبلت را با ماده ضدعفونی میکروب زدایی کنید یعنی اگر با یک سمت پارچه صفحه را تمیز کرده اید یک بار دیگر با سمت دیگر پارچه مجدد به پاکسازی تلفن همراه اقدام نمایید و به سرعت دستمال را شسته و جلوی آفتاب پهن کنید یا آن را داخل مشما فریزر قرار دهید  تا آلودگی منتقل نشود.اگر تمامی مراحل بالا را به درستی انجام دهید می توانید به راحتی گوشی موبایل خود را ضدعفونی نمایید .

ضدعفونی گوشی _رایانه کمک

ضدعفونی کردن کاور تلفن همراه

نکته بسیار مهمی که در این قسمت وجود دارد ضد عفونی کردن کاور گوشی می باشد زیرا قاب گوشی می توانید به اندازه خود گوشی  آلوده و دارای میکروب باشد اگر قصد دارید به ضدعفونی کاور موبایل خود بپردازید باید همانند زیر عمل نمایید

۱ ابتدا  کاور گوشی خود را از گوشی یا تلفن همراه جدا نمایید.

۲ یک ظرف برداشته چند قطره مایع ضدعفونی کننده همراه آب داخل آن بریزید 

۳ پارچه خود را داخل محلول قرار داده اما مراقب باشید پارچه خیلی خیس نشود مرطوب شدن کافیست .

۴ در این قسمت باید  با پارچه آغشته شده به محلول کاور گوشی خود را ضدعفونی و تمیز نمایید 

۵ پس از یک بار تمیز کردن کاور گوشی با پارچه ، پارچه را یک بار شسته سپس مجدد به مایع آغشته کرده و اقدام به تمیز کردن کاور گوشی خود نمایید تا باقیمانده آلودگی‌ها از کاور پاک شود .

۶اگر تمیزکاری به اتمام رسید و نگران هستید که گوشی تان از دستتان بیفتد می توانید کاور گوشی خود را با حوله و قسمت خنک سشوار خشک نمایید .

سشوار را خیلی به کاور نزدیک نکنید و با عجله این کار را انجام ندهید ممکنه کاورتان خراب شود با باده گرم سشوار پس بهتره بگذارید قاب گوشی سر فرصت خشک شود.

۷ در آخر مطمئن باشید که کاور تان ضد عفونی و خشک شده است .

 

 

ضد عفونی گوشی | رایانه کمک

اگر تمام مراحل بالا را به درستی انجام داده اید لپ تاپ  و موبایل شما از کثیفی ، باکتری و میکروب پاک شده است اگر به تازه ترین اخبار تکنولوژی و ترفندهای گوشی و کامپیوتر علاقمند هستید می توانید از پیج اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید و اگر هر مشکل در زمینه ی لپ تاپ و کامپیوتر داشتید می توانید از کمک رسان رایانه کمک انلاین استفاده کنید رایانه کمک به صورت شبانه روزی پاسخگویی مشکلات کامپیوتری و موبایل شما می باشند .اگر به جدید ترین آموزش های کاربردی علاقه مند هستید و دوست دارید تعمییرات کامپیوترتان را خودتان انجام دهید از آپارات رایانه کمک دیدن فرمایید. 

حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه