غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر | رایانه کمک

کابران رایانه کمک معمولا در رابطه با تبلیغات ناخواسته مرورگر ها چنین سوالاتی را از کارشناسان رایانه کمک  میپرسند شاید سوال شما هم باشه بهتره با این سوالات آشنا بشیم:

  • چگونه تبلیغات مرورگرمو غیر فعال کنم؟
  • چگونه از شر تبلیغات مرورگرها خلاص شویم؟

  • روشی برای حذف آگهی‌های ناخواسته، بالاپرها و بدافزار
  • چگونه مسدود کننده تبلیغات کروم را فعال یا غیرفعال کنیم

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگرهای مختلف یکی از مواردی است که نیاز می باشد درتنظیمات مرورگر اعمال شود. گاها به دلیل اعلان های زیادی که از سمت سایت های مختلف بر روی دسکتاپ سیستم کامپیوتر شما و یا روی گوشی موبایل شما ارسال می شود این اعلان ها بسیار آزار دهنده بوده و باید آنها را مدیریت کرد. پس همراه رایانه کمک باشید تا مراحل غیر فعال کردن  نوتیفیکیشن در مرورگر های مختلف را به شما آموزش دهیم.

اگر با ابزارهای تبلیغاتی دچار مشکل شده اید مطلب چگونه ابزارهای تبلیغاتی مزاحم را حذف کنیم؟ را مطالعه کنید .

یکی از قابلیت های جالبی که مرورگر ها در نسخه های جدید خود ارائه می دهند نوتیفیکیشن یا همان اعلان سایت ها می باشد این قابلیت ابتدا توسط گوگل کروم ارائه شد و سپس مرورگر های دیگر نیز این قابلیت را اضافه کردند.

به کمک این قابلیت سایتهای مختلف میتوانند تغییرات خود را حتی زمانی که شما وارد آن سایت نشده اید از طریق اعلانی به شما اطلاع رسانی کنند. به کمک این گزینه به عنوان مثال سایت های خبری میتوانند اخبار جدید خود را به راحتی برای شما ارسال کنند و یا سایت های خرید آنلاین به کمک این اعلان ها شما را از محصولات جدید خود با خبر سازند. اما گاها با زیاد شدن این پیام ها و از طرفی با وجود بعضی سایت هایی که تبلیغات مختلف را به صورت اعلان ارسال می کنند نیاز هست این قابلیت را بتوان مدیریت و یا غیر فعال کرد حال ما در این مقاله مراحل انجام این کار در مرورگرهای مختلف را به شما آموزش می دهیم. بار رایانه کمک همراه باشید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در برنامه کروم نسخه کامپیوتر

ابتدا لازم است بدانید که در مرورگر کروم هروقت که سایتی را باز می کنید که این سایت امکان ارسال نوتیفیکیشن را داشته باشد کروم به شما پیامی مبنی بر اجازه یا عدم اجازه دسترسی به شما می دهد که در صورت تایید کروم به آن سایت اجازه ارسال نوتیفیکیشن را خواهد داد

 و در صورتی که مرورگر را در حالت incognito باز کنید هیچگونه اعلانی دریافت نخواهید کرد.

برای مدیریت و غیر فال کردن اعلان های کروم که  قبلا ثبت شده اند باید ابتدا وارد منوی کروم شده واز منو وارد تنظیمات شوید.

در settings کروم وارد بخش advanced شوید و سپس گزینه  privacy and security را باز کنید.

حذف کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر | رایانه کمک

سپس وار بخش site setting شده و گزینه notifications را باز کنید

حذف کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر | رایانه کمک

در پنجره باز شده ابتدا شما می توانید حالت تایید اعلان ها را مشخص کنید که در حالت عادی بر روی گزینه ask before sending می باشد که در این حالت برای هر سایت از شما برای ارسال نوتیفیکیشن درخواستی در بالاس صفحه داده می شود و شما باید تایید یا دسترسی به اعلان ها را بلاک کنید. درصورتی که این گزینه را بر روی blocked قرار دهید دیگر هیچ سایتی اجازه ارسال نوتیفیکیشن را به شما نخواهد داشت. و در صورتی که بر روی حالت allow قرار دهید همه سایت ها به صورت پیشفرض برای شما اعلان های خود را ارسال خواهند کرد

حذف کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر | رایانه کمک

در پایین این گزینه دو بخش allow و blocked وجود دارد در بخش allow شما میتوانید سایت هایی که از قبل اجازه ارسال اعلان به آنها داده اید حذف کنید برای این کار جلوی هر سایت بر روی گزینه سه نقطه جلوی آن کلیک کرده و گزینه remove را انتخاب و تایید کنید. همچنین در بالای این بخش یک دکمه add وجود دارد که با زدن آن و وارد کردن آدرس سایت شما میتوانید یک سایت را به این لیست اضافه کنید که در این صورت آن سایت نیز به صورت پیشفرض اجازه ارسال اعلان به سیستم شما را پیدا می کند.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در برنامه کروم نسخه کامپیوتر | رایانه کمک

در بخش blocked شما میتوانید با زدن دکمه add سایت هایی که نمی خواهید برای شما اعلان ارسال کنند را اضافه کنید کافیست برای این کار بر روی دکمه add زده و سپس آدرس سایت مور نظر را وارد کرده و تایید کنید. در پایین این بخش نیز میتوانید سایت هایی که به صورت پیشفرض بلاک شده اند را مشاهده و هرکدام را که خواستید از این لیست حذف کنید.

مراحل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

  اگر در ورود به حالت safe mode در ویندوز ۷، ۸، ۱۰ دچار مشکل شده اید مطلب ورود به حالت safe mode در ویندوز ۷، ۸، ۱۰ را مطالعه کنید

حذف نوتیفیکیشن ها در مرورگر کروم نسخه اندروید

برای حذف و یا مدیریت نوتیفیکیشن ها در مرورگر کروم در اندروید باز می بایست در برنامه وارد تنظیمات شده سپس وارد بخش site settings و بعد قسمت نوتیفیکیشن شده سپس در این بخش ابتدا حالت اولیه را مشخص کنید که گزینه های allow و بلاک می باشند در صورتی که حالت allow انتخاب باشد به صورت پیش فرض اعلان سایت ها دریافت شده و در صورتی که روی حالت block باشد سایت ها امکان ارسال اعلان را نخواهند داشت در پایین این بخش نیز شما میتوانید یک لیست اثتسنا تهیه کنید که از قانون بالا تبعیت نکند مثلا شما می توانید در قسمت اول گزینه block را انتخاب کنید و سپس سایت هایی که میخواهید اعلانشان برای شما ارسال شود در پایین اضافه کنید. بدین صورت تنها سایت های مشخض شده برای شما نوتیفیکیشن ارسال خواهند کرد برعکس این موضوع نیز با تغییر دادن حالت به گزینه allow نیز ممکن است. همچنین جلوی نام هر سایت در این بخش گزینه ای برای حذف از لیست نیز وجود دارد.

مراحل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر فایرفاکس

برای غیر فعال کردن اعلان ها در فایرفاکس ابتدا  از موی اصلی وارد options برنامه شده

مراحل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

سپس وارد بخش Privacy & Security می شویم و بعد گزینه Permissions  را انتخاب می کنیم

مراحل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

در این بخش بر روی گزینه settings روبروی notifications کلیک می کنیم تا تنظیمات مربوت به اعلان ها باز شود

حذف نوتیفیکیشن ها در مرورگر کروم نسخه اندروید| رایانه کمک

در این پنجره لیستی از سایت هایی که برای ما اعلان ارسال می کنند را مشاهده می کنید. که جلوی هر کدام دو انتخاب allow و block وجود دارد با انتخاب گزینه بلاک برای هرکدام از سایت ها جلوی دسترسی به ارسال اعلان برای آن سایت بسته می شود. همچنین در پایین کادر با زدن تیک Block new requests asking to allow notifications میتوانید به طور کلی از این به بعد جلوی دسترسی همه سایت ها برای ارسال نوتیفیکیشن را ببندید.

حذف نوتیفیکیشن ها در مرورگر کروم نسخه اندروید| رایانه کمک

حذف نوتیفیکیشن ها در مرورگر opera

برای حذف اعلان ها در برنامه opera  ابتدا وارد منوی  برنامه اپرا شده و بعد وارد تنظیمات شوید در settings  برنامه  وارد بخش advanced شوید و سپس گزینه  privacy and security را باز کنید. در این بخش وارد گزینه site settings شوید.

حذف نوتیفیکیشن ها در مرورگر کروم نسخه اندروید| رایانه کمک

در بخش site settings وارد گزینه notification  شوید. در ابتدای این بخش گزینه Ask before Sending  را غیر فعال کنید تا دیگر هیچ سایت برای شما اعلانی را از طریق اپرا ارسال نکند. همچنین در بخش پایین این گزینه شما دو لیست allow و بلاک را مشاهده می کنید که لیست سایت هایی می باشد که قبلا دسترسی آنها بلاک یا باز شده است.

 در این دو بخش نیز مانند مرورگر کروم شما میتوانید با حذو و اضافه کردن سایت ها به مدیریت اعلان های ارسالی از هر سایت بپردازید.

Delete notifications in Chrome browser Android version | Computer help

حذف نوتیفیکیشن سایت ها در مرورگر مایکروسافت Edge

همان طور که می دانید از طریق خودمونو گر آج نمی توانیم نوتیفیکیشن های تبلیغاتی را غیر فعال کنیم می‌توانیم تک تک سایتهایی که قبلا اجازه ی دسترسی داده‌ایم را حذف کنیم .

برای انجام این کار باید وارد منوی مرورگر شده و روی علامت سه نقطه در قسمت بالا و سمت راست کلیک کنید و سپس روی گزینه Settings کلیک کنیم.سپس به بخش Advanced رفته وقسمت Website permissions روی Manage permissions کلیک کنیم. 

Delete notifications in Chrome browser Android version | Computer help

در این قسمت کافیست روی ضربدر هر سایت کلیک کرده تا  بتوانید نوتیفیکیشن تبلیغاتی مربوط به سایت مورد نظر را از بین ببرید با انجام این کار به راحتی می توانیم نوتیفیکیشن های تبلیغاتی مرورگر را از بین ببریم .

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

اگر قصد دارید تمام نوتیفیکیشن های مرورگر اج را از بین ببرید باید از طریق تنظیمات مرورگر edge اقدام به این کار کنید برای غیرفعال کردن کامل نوتیفیکیشن های مروگر آج باید در قسکت جستجو کردن لپ تاپ یا کاپیوتر خود عبارت Notifications  را نوشته سپس از میان گزینه های مورد نظر روی  Notifications & actions settings کلیک کنید.

در این قسمت باید کمی به پایین آمده و سپس تیک گزینه Get tips, tricks, and suggestions as you use Windows را برای همیشه غیر فعال کنید 

Delete notifications in Chrome browser Android version | Computer help

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن مرورگر اینترنت اکسپلورر

برای غیر فعال کردن تبلیغات مرورگر اینترنت اکسپلورر باید وارد منوی کشویی (IE (Internet Explorer شوید سپس از بخش  Internet options وارد سربرگ Privacy شوید در این قسمت باید تیک گزینه ی «Never allow websites to request your physical location»  را غیر فعال کنید یا از حالت انتخاب خارج نمایید . در این قسمت کافیست روی گزینه ی Settings  کلیک کنید و تیک گزینه ی Show Notification bar when a pop-up is blocked راغیر فعال کنید 

نکته :  نوتیفیکیشن  مرورگر الاکسپلورر  مرورگر ها متفاوت است این تفاوت در یغامی می باشد که هنگام بلاک کردن یک پاپ ضاهر میشود و این پیغام جهت این می باشد که به ما اطلاع دهد غیر فعال کردن آن ضرری ندارد و ما باید آن را نادیده بگیریم.

مراحل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

در قسمت تنظیمات  Notification باید گزینه ی «Allow websites to ask for permission to send push notifications» را از حالت انتخاب خارج کنید تا تبلیغات سمرورگر سافاری از بین برود .

مراحل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در مرورگر |رایانه کمک

چنانچه با مطالعه مطلب بالا موفق به  غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر نشده اید می توانید از کارشناسان مجرب رایانه کمک در این زمینه کمک بگیرید همچنین اگر علاقه مند به تازه ترین اخبار روز تکنولوژی و ترفندهای آموزش کامپیوتر دارید می توانید از پیج اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید. 

گروه فنی رایانه کمک 

حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه