مشکل هیدن شدن فایل در فلش

عدم نمایش اطلاعات فلش | رایانه کمک

مشکل هیدن شدن فایل در فلش

یکی از عمده مشکلاتی که کاربران کامپیوتر با آن رو به رو هستند عدم نمایش اطلاعات فلش در کامپیوتر است که حتی مشاوره کامپیوتری هم باید وصل شود به سیستم تا متوجه شود مشکل هیدن شدن فایل ها در فلش چه دلیلی دارد.

این موضوع به این معنی  می باشد که شما فلش را به سیستم کامپیوتر متصل میکنید و در صورتی که حجم اطلاعات را میتوانید مشاهده کنید زمانی که فلش رو باز میکنیم خبری از اطلاعات در داخل فلش نیست.

در این مواقع مشکلی که پیش آمده  یک  نوع ویروس می باشد که آن را به نام ویروس hide شناسایی کرده اند

این  ویروس فایل ها ی شما رو به  صورت سیستمی هیدن می کنه یا به اصطلاح Super hidden می شود.

که  شما به هیج عنوان حتی اگر فایل های hidden سیستم خود را باز کنید باز هم موفق به دیدن فایل های خود نباشید برای برطرف کردن مشکل پنهان شدن فایل های فلش مموری خود یا مشکل هیدن شدن فایل در فلش  بسته به ویندوز خود باید اقدام کنید که در این مقاله گروه فنی رایانه کمک قصد آموزش اجرا شدن فایل های hidden شده فلش مموری در ویندوز های متفاوت را برای شما شرح میدهد همراه رایانه کمک باشید.

مشکل هیدن شدن فایل در فلش 

مشکل هیدن شدن  فایل در فلش مشکل آزار دهنده می باشد که به راحتی قابل حل شدن است .

ممکن است فلش مموری خود را به سیستم متصل نمایید و متوجه شوید حجم قابل توجهی از آن پر است اما توانایی استفاده و مشاهده از این فایل های را نداشته باشید.

اما در اینجا سوالی که برای ما پیش می‌آید این است که پنهان شدن فایلها در فلش چه علتی دارد یا مشکل هیدن شدن فایل در فلش به چه دلیلی رخ می دهد ؟ 

همانطور که میدانید فایل ها در فلش وجود دارند و به حالت سیستمی و پنهان درآمده‌اند تقریباً در ویندوز دو حالت برای مخفی کردن فایل ها وجود دارد حالت اول پنهان کردن ساده می باشد که بسیاری از کاربران رایانه کمک با آن آشنا هستند.

و حالت دوم پنهان کردن فایلها به حالت پنهان سیستمی است که برای پنهان کردن فایل های تنظیمات سیستم عامل به کار برده می شود . همانطور که در ابتدا گفت این مخفی شدن فایل در فلش و مشکل هیدن شدن فایل ها در فلش به چند دلیل رخ می دهد یکی از دلایل مهم آن ویروسی بودن فلش مموری و هارد دیسک ما می باشد دلیل دوم ایجاد تنظیمات دستی می باشد یعنی ممکن است قبل از ما فردی به صورت دستی فایل ها را به حالت هیدن در آورده باشد برای پیدا کردن دلایل هیدن شدن فایل در فلش و حل مشکل هیدن شدن فایل در فلش در ادامه همراه تعمیرات کامپیوتری رایانه‌کمک باشید

 

نمایش فایل های مخفی فلش در ویندوز ۷

برای برطرف کردن  مشکل پنهان شدن فایل های اصلی فلش باید وارد my computer   شود  در سربرگه  organize   روی folder options  کلیک کنید سپس  تیک گزینه ی  and drive  show hidden files and folders  در سربرگ view  را فعال کنید  .

سپس سه تا گزینه ی پایین تر تیک گزینه ی hide protected operating system files  را برمی داریم  اگر روی گزینه یok  کلیک کنید  معمولا یک  فایل یا یک فولدر یا حتی یک پارتیشن  بدون نام مشاهده می کنید که حالت کمرنگ دارد  و اطلاعات شما داخل آن پارتیشن وجود دارد .

 آموزش حل مشکل USB Device not Recognized در فلش و هارد اکسترنال

هیدن شدن فایل های فلش | رایانه کمک

نمایش فایل های مخفی فلش در ویندوز ۸

در ویندوز ۸ برای نمایش دادن فایل های مخفی شده در فلش باید وارد my computer   شوید  حال سربرگ view  باز می کنیم سپس گزینه ی options  زیرمجموعه  folder options    سپس  تیک گزینه ی  and drive  show hidden files and folders  در سربرگ view  را فعال کنی  د و چهارتا گزینه پایین تر تیک  گزینه ی hide protected operating system files   را بر می دارید

نکته : با برداشتن تیک های مورد نظر بسیاری از فایل های سیستمی  را مشاهده کنید که اگر به اشتباه این فایل ها را پاک کنید ممکن است ویندوز شما اجرا نشود پس حتما بعد از برداشتن اطلاعات خود از داخل فلش مجدد مسیر بالا را طی کرده و تیک های مربوطه را سر جای خود قرار دهید

نشان ندادن فایل های فلش | رایانه کمک
حل مشکل کامپیوتر تلفنی

تا حالا با ارور USB device not recognize رو به روشدی؟

بعد از این با مطالعه مطلب رفع ارور USB device not Recognized در ویندوز خودتون به راحتی میتونید این مشکل یو اس بی رو رفع کنید.

 نمایش فایل های مخفی فلش در ویندوز ۱۰

برای فعال کردن فایل های مخف در ویندوز ۱۰ کافیست وارد قسمت  File Explorer را باز کنید  سپس  از منوی بالای File Explorer روی گزینه ی view کلیک کنید

در این مرحله یک منو در قسمت راست برای شما باز می شود که باید روی پیکان گزینه ی options کلیک کنید سپس روی گزینه ی Change folder and search options کیلک کنید تا صفحه ای folder options برای شما اجرا شود پس از اجرا شدن فولدر آپشن روی زبانه ی view کلیک کنید.

هدین شدن فایل های فلش _تعمیرات رایانه کمک

سپس در فهرست Advanced settingتیک گزینه ی  Show hidden files, folders and drives را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

هدین شدن فایل های فلش _تعمیرات رایانه کمک

یکی از راه های که ما می توانیم بدون اینکه اطلاعات را برداریم ، اطلاعات را بازگردانی کنیم استفاده کردن از دستور attrib   می باشد

اجرا کردن فایل های پنهان فلش مموری با دستور attrib

هدین شدن فایل های فلش _تعمیرات رایانه کمک

در صورتی که اطلاعات  فلش مموری شما به صورت مخفی در آمده از دستور attrib استفاده کنید و به راحتی  اطلاعات خود را بر گردانید . برای استفاده از دستور attrib کافیست از استارت گزینه ی run  را انتخاب کنید (کلید ویندوز را  با r را نگه دارید run  اجرا می شود)

سپس دستور cmd را تایپ روی دکمه ی Enter کلیک کنید

در صفحه ی  (command prompt)  که مشاهده می کنید  نام درایو فلش خود را که از my computer  قابل رویت است واردکنید  سپس :  بزارید  و Enter کنید

مثلا برای  درایو f به صورت زیر عمل کنید:

f:

در این مرحله باید دستور زیر را وارد کرده و صبر کنید تا به پایان برسد (مدت زمان اجرای دستور بستگی به حجم اطلاعات شما دارد)

attrib    /d    /s    -h   -s *.*

نکته ۱: هر جای خالی به معنی یک ایپیس می باشد .

نکته ۲ : دستور attrib در صورتی نتیجه می دهد که سیستم شما ویروسی نبوده و بلافاصله فایل ها را دوباره به حالت مخفی در نیاورد.  برای سیستم های سایت نیز قبل از اجرای دستور یکبار سیستم را restart کنید.

 نکته ۳: زمانی که می خواهید فلش مموری را اجرا کنید حتما روی فلش مموری خود کلیک راست کنید و گزینه ی open را انتخاب کنید زیرا فلش مموری شما آلوده به ویروس است بنابراین از دابل کلیک روی فلش جدا خودداری کنید.

 

روش حل مشکل مخفی شدن فایل در فلش و هارد دیسک با نرم افزار file hidden

و در آخر می‌توانید از برنامه file hidden استفاده کنیم تا اطلاعات که مخفی شده است را ببینید. برای آموزش آشکار سازی فایل های مخفی بعد از ویروسی شدن با نرم افزار Anti Hidden

ابتدا برنامه نشان دادن فایلهای مخفی file hidden را دانلود و نصب کنید.

سپس وارد برنامه شده و از طریق منوی مسیر، پارتیشن یا درایو فلش مموری مورد نظر خود را وارد کنید.

در آخر بر روی شروع عملیات کلیک کنید.

اکنون منتظر بمانید تا برنامه کار خود را به اتمام برساند، و پس از آن از برنامه خارح شده و وارد فلش شوید، اکنون میتوانید اطلاعات مخفی شده در flash یاhard external  مشاهده کنید.

 

رفع مشکل مخفی شدن فایل‌ها در فلش مموری و هارد اکسترنال

گاهی ممکن است علت دیده نشدن محتوا درون فلش، ویروسی شدن آن باشد و به کامپیوتر اجاره داده نمی‌شود تا اطلاعات درون فلش را رصد کنید.

پس بهتر است در آخرین مرحله فلش خود را با استفاده از آنتی ویروس های معتبر یک بار پاک سازی کنید، خوشبختانه شرکت رایانه کمک در یک لیست تمام آنتی ویروس های قوی را برای شما آماده کرده اند که می‌توانید هر کدام را به صورت رایگان دانلود و نصب کنید.

پیشنهاد میکنم مطلب ” بهترین آنتی ویروس های قدرتمندرا مطالعه کنید.

به احتمال بسیار پس از این کار ویروس درون فلش حذف شده و می‌توانید با استفاده از ترفند های بالا به حل این مشکل بپردازید.

 

سخن پایانی

اگر در هر کجای این مطلب دچار مشکل شدید حتما با کارشناسان رایانه کمک تماس بگیرید و به صورت غیرحضوری  و تلفنی به رفع مشکلات کامپیوتری خود بپردازید . همچنین اگر قصد آموزش کاربردی کامپیوتر و موبایل دارید می توانید از آپارات رایانه کمک و اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید.

خرید آنتی ویروس | رایانه کمک تلفنی
حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!