مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

بررسی سلامت باتری گوشی های شیائومی

 • توسط : سیما مومنی
 • انتشار: 1401/04/08 - بروزرسانی: 1401/11/08
android شیائومی ترفندهای اندروید

توانایی بررسی سلامت باتری گوشی یکی از مهمترین کارهایی است که در خرید گوشی های دست دوم و گوشی خودمان که مدتی از استفاده از آن میگذرد بسیار مهم است، یکی از معیارهای من و شما برای خرید گوشی این است که چه مدت زمانی میتواند شارژ نگه دارد! زمانی که میخواهیم یک گوشی خریداری کنیم نکته اول ممکن است توجه به پردازنده و رم و حافظه گوشی باشد اما حتما به یاد باتری گوشی خواهید افتاد چرا که چه فایده ای دارد گوشی ما رم خوبی داشته باشد ، پردازش فوق العاده ای داشته باشد اما وسط روز خاموش شود!!! اما همه ما میدانیم که سلامت باتری هر گوشی با گذشت زمان کاهش پیدا میکنه ، که در مقاله ی قبل اشاره کردیم برخی از کارهایی که انجام میدهیم به سلامت باتری گوشی آسیب میزند و به شما گفتیم که توجه کنید این کارها را اصلا انجام ندهید حتما این مقاله را مطالعه کنید و سپس به ادامه مقاله بروید: افزایش طول عمری باتری (phone battry)

در این مقاله که از طرف کارشناسان رایانه کمک نوشته شده است ، با هم به سراغ راه های تست سلامت باتری گوشی میرویم همراه رایانه کمک باشید.

 

دلیل کاهش عمر باتری موبایل چیست؟

اینکه مدت شارژدهی باتری گوشی شما کم شود یک امر طبیعی است و ما با کارهایی که انجام میدهیم و در مقاله بالا بیان کردیم فقط میتوانیم سرعت این اتفاق راکاهش دهیم مثل کرم هایی پیشگیری از چروک پوسته که نمیتواند جلو پیر شدن افراد را بگیرد  اما میتواند کاری کند که روند پیری دیرتر  رخ دهد.

در واقع باتری های لیتیومی به این صورت است که با هر بار شارژ شدن و خالی شدن شارژ کمی از عمر آنها کاسفته مشود، و پس از سالها تغییر محسوسی را در آنها مشاهده میکنید. همانطور که میدانید در گوشی های آیفون میتوانید به راحتی سلامت باتری گوشی را بررسی کنید کافیه وارد تنظیمات شوید و در قسمت battery به بخش battery healthy میرویم و سلامت باتری را مشاهده میکنیم. اما در گوشی های شیائومی یا دیگر دستگاه های اندرویدی ما به صورت مستقیم از تنظمیات گوشی نمیتوانیم سلامت باتری را بررسی کنیم و لازمه از ترفند های که در پایین میگوییم استفاده کنیم.

 

روش های تست باتری گوشی های شیائومی

زمانی که قصد انجام تست باتری گوشی های شیائومی یا به و طور کلی اندرویدی را داریم میتوانیم روش های مختلفی را انجام دهیم، نرم افزارهایی در این زمینه وجود دارد که از رابط کاربری گرافیکی و محیط مناسبی استفاده میکنند، اما بدون نصب نرم افزار هم میتوانیم با استفاده از برخی از کدهای دستوری خیلی سریع تست باتری گوشی خود را انجام دهیم.

 

پیشنهاد مطلب: چگونه بفهمیم گوشی شیائومی ویروسی شده

 

چه کد دستوری برای تست باتری گوشی شیائومی استفاده کنیم؟

معمولا کسانی که محصول اندرویدی را تولید میکنند یک کد برای دسترسی به منوی تست باتری به دارندگان این دستگاه ارائه میدهند که این کد در محصولات مختلف، متفاوت است ، کد دستوری برای بررسی وضعیت باتری گوشی های شیائومی  *#*#6485#*#* (ستاره مربع ستاره مربع ۶۴۸۵ مربع ستاره مربع ستاره)  است که طری مراحل زیر میتوانیم از آن استفاده کنیم.

۱. در مرحله بعد صفحه تماس گوشی خود را باز کنید

۲.حالا لازم است کد دستوری *#*#6485#*#* (ستاره مربع ستاره مربع ۶۴۸۵ مربع ستاره مربع ستاره) را وارد کنیم.

۳. پس از این که این USSD کد را وارد کنیم و پس از زدن دکمه تماس صفحه میتوانیم اطلاعات مرتبط با گوشی موبایل خود را مشاهده کنیم.

در تصویر زیر اطلاعاتی را مشاهده میکنید ممکن است در نگاه اول این همه اطلاعات در این صفحه که در حال مشاهده  میکنیم کمی گیج کننده به نظر برسد ، اما اگر مفهوم هر کدام از این اطلاعات را بدانیم میتوانیم به راحتی از آنها استفاده کنیم و وضعیت سلامت باتری گوشی خود را مشاهده کنیم .

 

بررسی سلامت باتری گوشی شیائومی | رایانه کمک

 

 ما در جدول زیر مهمترین اطلاعاتی battery info که میتواند به شما کمک کند تا تست باتری گوشی خود را انجام دهید بدون نرم افزار برای شما آورده ایم با توجه به این جدول به راحتی به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

 

 

کد

مفهوم کد

MB_00 / MF_01

ظرفیت کنونی باتری گوشی

MB_01

وضعیت شارژ نمودن کنونی باتری موبایل

MB_02

سرعت شاژر دستگاه

MB_03

ولتاژ لحظه‌ای باتری موبایل

MB_04

شدت جریان لحظه‌ای باتری گوشی

MB_05

دمای کنونی باتری دستگاه

MB_06

وضعیت سلامت باتری موبایل

MF_02

تعداد دفعات چرخه شارژ باتری

MF_05

ظرفیت کنونی باتری دستگاه

MF_06

ظرفیت کارخانه (اصلی) باتری دستگاه

 

 

این موضوع رو دقت کنید که با توجه به مدل گوشی خودتان ممکن است برخی از کدهایی که در جدول بالا نوشت شده است در صفحه اطلاعات باتری گوشی برای شما نوشته شده باشد و برخی دیگر نوشته نشده باشد. در کدهایی که مشاهده میکنید کدهای MF_02   و  MB_06  اهمیت  بیشتری نسبت به کد های دیگر دارد و هموطور که در جدول بالا مشاهده میکنید MF_02  به معنی سرعت شارژ دستگاه است یعنی زمانی که شما گوشی خود را به شارژ میزنید چقدر زمان میبرد تا شارژ دستگاه شما کامل شود قبلا در رابطه با کار نکردن فست شارژ شیائومی صحبت کردیم که یکی از کارهایی که در رابطه با این مشکل انجام میدادیم این بود که تست سلامت باتری گوشی شیائومی را انجام  میدهیم. که از این طریقی که در بالا گفتیم به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید اگر یک باتری سالم باشد معمولا حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ چرخه شارژ را پشت سر میگذارد و پس از گذشت این چرخه شاهد افت عملکرد باتری هستیم. همچنین در هنگام انتخاب دستگاه‌های کارکرده بهتر است از خریداری محصولاتی با بیشتر از ۴۰۰ چرخه شارژ پرهیز کنید.

مشاهده وضعیت باتری گوشی شیائومی در تنظیمات

یکی دیگر از راه هایی که میتوانیم وضعیت باتری گوشی را مشاهده کنیم این است که وارد تنظیمات گوشی شویم البته در این قسمت ما اطلاعات خلاصه ای را دریافت میکنیم برای اینکار مراحل زیر را طی میکنیم:

1-وارد تنظیمات و یا setting گوشی میشویم

2- به دنبال گزینه Battery & Performance باشید و وارد این گزینه شوید

3-حالا گزینه Optimize  را انتخاب کنید

در این قسمت میتوانید مصرف باتری گوشی خود را مشاهده کنید. همچنین اگر صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید میتوانید در قسمت پایین صفحه گزینه Battery Health Status را باز کنید و اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

 

نرم افزارهای تست سلامت باتری گوشی

یکی دیگر از راه های که میتوانیم تست سلامت باتری گوشی خود را انجام دهیم این است که از نرم افزار های بررسی وضعیت سلامت باتری استفاده کنیم که یکی  از محبوب ترین این نرم افزار ها برنامه  Battery Guru  است این نرم فزار میتواند اطلاعات باتری ، را به شما نشان دهد همچنین برای ما تنظیماتی را اعمال میکند که میتواند عادت شارژ باتری گوشی خود را تغییر دهید تا به شرایط ایده عال برای شارژ باتری برسید. برای مثال شما میتوانید برای دمای باتری و میزان شارژ باتری هشدار هایی را در این نرم افزار تعیین کنید که  از شارژ شدن بیش از حد و یا گرم شدن بیش از ح باتری گوشی جلوگیری کنید.

 

نرم افزار battery healthy

یکی دیگر از نرم افزار هایی که در این زمینه استفاده میشود، نرم افزار AccuBattery  است شما در این نرم افزار امکانات مختلفی را میتوانید در دسترس داشته باشید، با استفاده از این نرم افزار میتوانید میزان مصرف واقعی باتری گوشی خود را مشاهده کنید و همچنین میتونید زمان باقی مانده شارژ باتری را به صورت تخمینی مشاهده کنید، در نسخه ای که به صورت رایگان در دسترس قرار میگیرد داده های 24 ساعت گذشته ثبت میشودو در نسخه پرمیوم میتوانید اطلاعات قدیمی تری را داشته باشید.

سوالات شما مربوط به تست باتری شیائومی

در این قسمت به سوالات شما عزیزان در رابطه با مطلب پاسخ داده ایم

از چه روش هایی میتوانیم تست باتری شیائومی را انجام دهیم

همانطور که در بالا بیان شد هم میتوانید از ussd کد استفاده کنید که اطلاعاتی را به صورت کد در اختیار شما قرار میدهد هم چننینمیتوانید از نرم افزار هایی مانند   Battery Guru و AccuBattery   که برای تست سلامت باتری گوشی است استفاده کنید که محیط گرافیکی خوبی را در اختیار شما قرار میدهند.

بهترین روش برای تست سلامت باتری گوشی شیائومی کدام است

بهترین روش بستی به خواست شما دارد اگر بخواهید بدون نصب نرم افزار سلامت باتری گوشی خود را بررسی کنید کد هایی که در اختیار شما قرار دادیم بسیار کارآمد است اما اگر قصد داشته باشید جزییات بیشتری را مشاهده کنید بهتر است از نرم افزارهای معرفی شده در گوشی استفاده کنید.

 

چطور وضعیت سلامت باتری شیائومی را بررسی میکنیم ؟

با توجه به مطالبی که گفته شد شما میتوانید در گوشی های شیائومی برای بررسی میزان سلامت باتری گوشی از کد  *#*#6485#*#* (ستاره مربع ستاره مربع ۶۴۸۵ مربع ستاره مربع ستاره)   استفاده کنید مقادیر MF_05 و MF_06 را در صفحه battery info به هم تقسیم کنید و در نهایت در ۱۰۰ ضرب نمایید

 

سخن آخر

در این مقاله ما روش های مختلف برای تست سلامت باتری گوشی شیائومی را بررسی کردیم از برنامه های معرفی شده میتوانید برای دیگر گوشی های اندرویدی نیز استفاده کنید ، در صورتی که با سوالی رو به رو شدین کافیه با ما تماس بگیری ، برای تماس با رایانه کمک از طریق تلفن ثابت شماره هوشمند 9099071540 را شماره گیری کنید از طریق موبایل شماره 0217129 را شماره گیری کنید .

 

نظرات :
 • img
  j
  1401/04/08 - 09:24
  پاسخ

  " جامع و مفید بود-مرسی از زحماتتون "

 • img
  امیر حسینی
  1401/04/08 - 09:30
  پاسخ

  " روش جالبی بود من تست کردم مرسی از مطالب کاربردیتون👌 "

  • " خواهش میکنم . متشکر "

  • img
   مصطفی
   1401/09/29 - 08:18

   " سلام من این کد رو زدم mb 06 زده unknown اینو چیکارش کنم درست شه؟ "

 • " مرسی از شما کاش برای گوشی سامسونگ هم بزارید "

  • " سلام بله حتما در اینده مطالبی درباره گوشی های سامسونگ هم منتشر میکنیم "

 • " ممنونم ازتون خیلی مفید بود تونستم سلامت باتری گوشیمو چک کنم "

 • img
  محمد عدالت
  1401/04/08 - 09:40
  پاسخ

  " مرسی ازتون خیلی عالی بود "

 • img
  محمد
  1401/04/08 - 10:02
  پاسخ

  " من کدی که گفتین زدم (ستاره مربع ستاره مربع ۶۴۸۵ مربع ستاره مربع ستاره) ولی کار نمیکنه کد دیگه ای هم هست که بزنم؟ "

  • " روی برخی فریمویر ها کد ها تست و عیب یابی کار نمیکنند میتونید به کمک نرم افزار های معرفی شده تست کنید "

 • img
  ms
  1401/04/08 - 10:47
  پاسخ

  " عالی!!!!!!!! "

 • img
  کاظم
  1401/04/08 - 12:02
  پاسخ

  " روش جالب و کاربردی بود مرسی 🤌 "

 • img
  مهدی هنرجو
  1401/04/08 - 12:05
  پاسخ

  " بهرین موقع برای شارژ گوشی چه موقعی هست که طول عمر باتری کم نشه؟ "

  • img
   پشتیبان موبایل
   1401/04/09 - 11:52

   " بهترین حالت برای باطری های فعلی موبایل نگه داشتن سیکل شارژ بین 20 تا 80 درصد هستش "

 • img
  نازي
  1401/04/09 - 11:23
  پاسخ

  " با كمك شما توانستم باتري گوشيم را تست كنم ممنونم از رايانه كمك "

 • img
  امیر جعفری
  1401/04/13 - 10:56
  پاسخ

  " روش باحالی بود با کد دستوری زدم و چک کردم اوکی بود باتریم خداروشکر "

 • img
  عرفان
  1401/05/18 - 23:12
  پاسخ

  " سلام من شایومی ردمی نوت ۱۱ پرو ۵ g دارم که شارژرش ۶۷ واته و نوشته باید ۴۰ دقیقه تقریباپر شه ولی یک ساعت طول می‌کشه دلیلش چیه بنظرتون‌ همه‌چی هم چک کردم گوشی پلمپ بود شارژش گفتن اصله سلامت باتری خوبه دلیلش چی می‌تونه باشه دو ماهه گوشی دستمه قبلاً نوت ۱۰ داشتم با شارژر۳۳ وات با اون فرقی نداره در حالی که این ۶۷ واته مثلا راهنمایی کنید ممنون‌میشم "

  • img
   پشتیبان موبایل
   1401/05/19 - 10:17

   " سلام اون 40 دقیقه ای که شرکت سازنده اعلام میکنه اصولا هیچوقت میسر نمیشه چون در شرایطی که همه گزینه های گوشی غیرفعال هستند و هیچ برنامه ای روی گوشی نصب نیست و در دمای مناسب به این نتیجه رسیدن و همیشه در واقعیات اون عدد به دست نمیاد ضمن اینکه بسته به زمان استفاده از گوشی و نحوه استفاده این تایم ممکنه بیشتر هم بشه "

 • img
  yasi
  1401/07/03 - 13:41
  پاسخ

  " سلام من گوشی شیائومی نوت ۱۱پرو 5Gخریدم. شب تا صبح نت خاموشه همه برنامه ها هم بستس، اما صبح ک بیدار میشم حدودا۸درصد شارژ گوشیم کم شده دلیلش چیه "

  • img
   پشتیبان موبایل
   1401/07/04 - 12:13

   " سلام برای بررسی این مشکل باید تماس بگیرید با مرکز کارشناسان بررسی کنند گوشیتون رو 9099071540 از خطوط ثابت "

 • img
  یونس
  1401/09/01 - 01:31
  پاسخ

  " سلام نوت ۱۱ ۴روزه خریدم خریدم کد رو که میزنم وضعیت سلامت باطری به انگلیسی نوشته نامعلوم یعنی باطریش خرابه؟ "

  • img
   پشتیبان موبایل
   1401/09/01 - 11:17

   " سلام خیر ممکنه لحظه ای نتونسته وضعیت رو بررسی کنه یکبار گوشی رو ری استارت کنید اگر باز هم نشون نداد بهتره بزارید 2 3 بار سیکل شارژ خالی و پر شدن باتری بگذره مجدد تست کنید "

 • img
  امیر
  1401/10/29 - 22:50
  پاسخ

  " سلام من شیاومی نوت ۱۱ دارم کد سلامت باطری میزنم good نمیزنه unknown ناشناس میزنه یعنی باطری گوشیم خرابه؟ چطور میشه برگرده به حالت عادی goodبزنه؟ "

 • img
  آرش
  1401/10/30 - 01:02
  پاسخ

  " سلام و خسته نباشید ممنون از مطالب مفید شما. گوشی بنده mi 11 ultra هست توی صفحه ای که فرمودید کدهای MF_02 MF_05 و MF_06 اصلا وجود نداره،جاش یکسری کدهای دیگه هست،الان بخوام وضعیت کنونی،چرخه و وضعیت کارخانه ای باطری رو چک کنم چکار باید کنم؟ "

 • img
  علی
  1401/11/01 - 21:20
  پاسخ

  " سلام گوشی من شائومی پوکوx4یک هفته است گرفتم گوشیم تاصبح بدون هیچ استفاده ای 10درصد کم میکنه چیکارکنم "

  • " ابتدا باید نرم افزار هایی که در پسزمینه گوشی در حال اجرا هستند رو بررسی کنید "

 • img
  ابوالفضل
  1402/03/20 - 08:38
  پاسخ

  " سلام من گوشیم نوت 11 هست کد تست باطری رو زدم شماره 6 واسه من نوشته unknown یعنی چی "

  • img
   پشتیبان موبایل
   1402/03/20 - 13:07

   " وضعیت باتری رو نتونسته شناسایی کنه از نرم افزار های جانبی استفاده کنید "

  • img
   امیرحسین
   1402/05/01 - 06:53

   " سلام گوشیو در حالت شارژ تست کنید تا وضعیت سلامت باتری رو تشخیص بده. "

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد