مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099070192 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

پین کد اندروید ۹ و ۱۰ باگ دارد !!

  • توسط : محمد میر
  • انتشار: 1400/09/13 - بروزرسانی: 1400/09/29
پین کد اندروید ۹ و ۱۰ باگ دارد !! | رایانه کمک
اخبار

سیستم عامل اندروید نیز همانند سیستم عامل ویندوز دارای باگ و ضعف هایی هستند که در قالب آپدیت آنها را برطرف می کنند. بعضی از باگ ها به گوشی کاربران آسیب جدی سخت افزاری و نرم افزاری میزنند و زمانی که این مشکلات به سرعت از طرف کمپانی پشتیبان برطرف نشود بسیار آزاردهنده خواهد شد.

باگ جدیدی در اندروید ۹ (پای) و اندروید ۱۰ گزارش شده و به سرعت در حال رشد است.کاربران گوشی های Pixel گوگل ، Xperia سونی و گوشی های Oneplus این باگ را در انجمن های مخصوص اندروید گزارش داده و از Google خواستار رفع هرچه سریع تر این ضعف هستند.کاربرانی که از پین کد برای قفل گوشی اندروید خود استفاده می کنند گرفتار این باگ شده اند. برای کسب اطلاعات کامل در این مورد همراه رایانه کمک باشید .

طبق اعلام پلیس اندروید باگ جدیدی که اخیراً در برخی از دستگاه های Android 9 Pie و Android 10 کشف شده ،یک اشکال مسدود کننده در تلفن های پیکسل تحت این نسخه بوده است. در حالی که کاربران سونی اکسپریا XZ2 کامپکت و OnePlus 7 Pro همین مشکل را در انجمن گوگل ثبت کرده اند. باگ جدید pin code  دستگاه اندرویدی را غیرقابل استفاده می کند.

 

 

 

اما مشکل پین کد  اندروید کجاست؟

زمانی که شما از پین کد برای باز کردن قفل صفحه گوشی اندرویدی خود استفاده می کنید ، ممکن است این باگ گوشی شما را مورد حمله قرار می دهد ، سپس هنگام وارد

کردن پین صفحه نمایش گوشی شما چشمک زده و عملیات بازگشایی رمز دیگر انجام نمی شود.

 

 افزایش سرعت گوشی !!! با مطالعه مطلب سرعت و کارایی تلفن همراه خود را افزایش دهیم میتوانید سرعت گوشی خود را افزایش دهید

 

در آخر

پس از گذشت سه ماه از اولین گزارش کاربران اندروید در رابطه با باگ pin code در صفحه قفل اندروید ۹ و اندروید ۱۰ ،هنوز پاسخی از طرف توسعه دهندگان سیستم عامل اندروید دریافت نشده است.

قابلیت رمز عبور مصنوعی ” Synthetic Password Key “،رمز وارد شده را با پسورد ثبت شده در گوشی مطابقت می دهد. رمز عبور مصنوعی منبع اصلی این باگ شناخته شده است زیرا نمی تواند به اطلاعات رمز عبور وارد شده توسط کاربر دسترسی پیدا کند و نتیجه پوچ یا باطل ” null ” را به سیستم اندروید ارجاع می دهد .

این باگ امنیتی بسیار خاص فقط تعداد معدودی از کاربران را در معرض خطر قرار می دهد اما تا زمانی که منبع مشخص و قابل اعتماد راه مقابله با این ضعف اندرویدی را مشخص نکرده اند، رایانه کمک از شما دعوت می کند تا از یک روش جایگزین برای قفل تلفن هوشمند خود مانند گذرواژه ( password)، نمودار(pattern) ، تشخیص چهره (face unlock) ، اثر انگشت ( fingerprint ) برای امنیت تلفن هوشمند خود استفاده کنید.

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد