گم شدن دانگل موس و کیبورد وایرلس

حل مشکل گم شدن دانگل ماوس، کیبورد ، دسته بازی | رایانه کمک حل مشکل کامپیوتر تلفنی

گم شدن دانگل موس و کیبورد وایرلس

خیلی مواقع به خاطر جابه جاکردن سیستم های سیار ممکن است در نهایت دانگل موس یا کیبورد شما گم شود.

اما در صورت خرابی یا گم شدن دانگل موس و کیبورد وایرلس چه کنیم ؟

آیا باید در چنین مواقعی که dongle را گم کرده ایم باید یکی دیگر خریداری کنیم؟

سوالات که در بالا به آنها پرداختیم بخشی از پرسش های کاربران رایانه کمکی بوده است که با مشکل گم یا خراب شدن دانگل موس یا کیبورد روبرو شده اند.

امروزه با گسترش فناوری اطلاعات استفاده از تکنولوژی های جدید نیز بسیار رونق پیدا کرده است. در  عصر جدید موس و کیبورد های بی سیم تقریباً جای موس و کیبورد های قدیمی را گرفته است. انواع موس‌ها بر اساس نحوه اتصال آنها مشخص شود که به سه دسته : موس های سیم دار، ماوس های بی سیم RF و بی‌سیم بلوتوث تقسیم می‌شوند. موس بی سیم وایرلس به کمک یک گیرنده و دانگل به کامپیوتر متصل می‌شوند. اما در صورت خرابی یا گم شدن دانگل موس و کیبورد وایرلس چه کنیم ؟

 

حل مشکل گم شدن دانگل ماوس، کیبورد ، دسته بازی

ممکن است اتفاق گم شدن دانگل ماوس وایرلس یا خراب شدن دانگل موس وایرلس برای هر شخصی که صاحب یک موس دانگل وایرلس است رخ دهد.

به دلیل استفاده راحتی که کیبورد و ماوس بی‌سیم دارد در خیلی از جاها مانند کنفرانس ها و همایش ها و در محیط های آموزشی روز به روز استفاده از این محصول افزایش می یابد. اما اگر usb یا دانگل موس و کیبورد خود را گم کردید یا دانگل موس خراب شد باید چیکار کرد؟

  •  آیا دیگر قابل استفاده نمی باشد و باید آن را دور بیندازیم؟
  • آیا راه حلی وجود دارد که بتوانیم دانگل موس مجزایی خریداری کنیم؟

آیا دانگل موس و کیبورد دیگری از همین برند قابل استفاده می باشد؟ در ادامه مطلب می‌خواهیم به جواب این سوال بپردازیم با کارشناسان شرکت خدمات کامپیوتری رایانه کمک همراه باشید.

نحوه تنظیم دانگل موس

برای اتصال دانگل ماوس به کامپیوتر تنظیم خاصی اصولا نیاز نمی باشد. نمها کافیست دانگل ماوس را به کامپیوتر و یا لپتاپ خود وصل کرده و ماوس را روشن کنید تا اتصال برقرار شود در صورتی که اتصال برقرار نشد ابتدا از سلامت باطری ماوس مطمئن شوید و از اتصال درست دانگل به سیستم اطمینان حاصل کنید.

تعمیر دانگل ماوس

در صورتی که دانگل ماوس شما خراب شد و یا کار نکرد اصولا امکان تعمیر آن وجود ندارد بنابراین بهترین راه تعویض آن می باشد.
دانگل های وایرلس اصولا در یک فرکانس خاص خود کار می کنند اما با کمی جستجو در بازار می توانید دانگل هایی که فرکانس یکسانی دارند پیدا کنید برای این منظور بهتر هست همراه با ماوس خود به یک خدمات کامپیوتری مراجعه کرده و دانگل های مختلف را به منظور پیدا کردن دانگل مناسب و هم فرکانس با ماوس خود را پیدا کنید

اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد دانگل داشته باشید بهتر است مطلب دانگل چیست ؟ را مطالعه نمایید

حل مشکل کامپیوتر تلفنی
گم شدن دانگل موس و کیبورد | رایانه کمک

کابران رایانه کمک معمولا در رابطه با گم شدن دانگل موس چنین سوالاتی را از کارشناسان ما میپرسند شاید سوال شما هم باشه بهتره با این سوالات آشنا بشیم:

  • آیا در صورت گم کردن دانگل موس میتونیم دوباره اونو بخریم ؟
  • آیا دانگل موس های مختلف به هم میخوره؟
  • دانگل موس اگر گم بشه چکاری میتونیم انجام بدیم ؟
  • دانگل موس USB چیست و چگونه متصل میشود؟
  • خرید دانگل موس و کیبورد به صورت مجزا امکان پذیر است؟
  • در صورت خراب شدن و یا گم شدن دانلگل موس و کیبورد وایرلس چه کنیم؟

  کیبورد های اپل غوغا میکنه ؟

با نسل جدید کیبورد های لمسی اپل آشنا شویم

آیا دانگل موس و کیبورد دیگری از همین برند قابل استفاده می باشد؟

برای کیبورد و موس وایرلس استفاده کردن از دانگل موس و کیبورد دیگری حتی در همان برند غیر ممکن می باشد. برای اینکه از تداخل احتمالی جلوگیری کنیم برای موس و کیبورد بی سیم  کد محصول نرم افزاری ساخته شده است که فقط برای همان محصول قابل استفاده می باشد.

گم شدن دانگل موس و کیبورد | خدمات کامپیوتری رایانه کمک

دانگل موس بی سیم یک مشکل اساسی دارد گم شدن دانگل موس و کیبورد

آیا زمانی که دانگل موس یا کیبورد خود را گم کردیم یا خراب شد میتوانیم دوباره آن را خریداری کنیم؟

زمانی که شما دانگل موس یا کیبورد خود را گم کردید می‌توانید با نمایندگی آن تماس حاصل فرمایید. شما می‌توانید با شرکتی که نمایندگی آن در ایران می باشد تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید که دانگل جدید برای کیبورد وایرلس یا موس وایرلس  شما تعریف کنند. معمولاً شما می توانید با پرداخت هزینه مختصری دانگل جدیدی را دریافت نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که زمانی که شما می‌خواهید یک دانگل جدیدی را برای موس و کیبورد خود از نمایندگی بگیرید حتما باید موس و کیبورد خود را به نمایندگی ببرید تا کد نرم افزاری برای آن تعریف شود.

 

گم کردن usb بلوتوث کیبورد و موس بیسیم

در صورت موجود نبودن نمایندگی یا عدم تهیه دانگل جدید توسط نمایندگی چه کاری باید انجام دهیم؟

دانگل ها در فرکانس ها و برندهای مختلفی در بازار وجود دارند و قابل تنظیم برای هر یک از ماوس و کیبورد ها می‌باشند، اما از آنجایی که روش‌های تنظیم این دانگل ها متفاوت می باشند باید از نحوه تنظیم آن اطلاع پیدا نمایید. برخی از دانگل ها با نزدیک کردن موس به دانگل به صورت وارونه و نگه داشتن کلیک چپ به مدت پنج ثانیه تنظیم می شوند، اما در بعضی دیگر برای تنظیم دانگل ها نیاز به نرم‌افزاری مخصوص دارند که توسط شرکت تولید کننده ارائه می شوند. شما می‌توانید نحوه تنظیم دانگل موس را بنابر برند آن با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا نمایید.

 

اتصال موس بی سیم بدون دانگل را چگونه میتوانیم انجام دهیم

در صورت موفق نشدن چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر شما موفق نشدید که دانگل موس یا کیبورد را ست نمایید، به شما پیشنهاد می کنیم که با شرکت خدمات کامپیوتری رایانه کمک آنلاین تماس حاصل فرمایید و از آنها کمک بخواهید کارشناسان خدمات کامپیوتری شرکت رایانه کمک  با توانایی با تخصصی که در این زمینه دارند می‌توانند مشکل دانگل وایرلس کیبورد و موس شما را حل نمایند.

میخوای گوشیتو به موس و کیبورد تبدیل کنی؟

برای اینکه یاد بگیری چجوری گوشی هوشمندتو به موس و کیبورد تبدیل کنی از این مطلب استفاده کن : تبدیل گوشی به موس و کیبورد

راه حل گم کردن دانگل موس و کیبورد | حل مشکلات کامپیوتری و موبایلی

 سخن آخر

در این مطلب به شما آموزش دادیم زمانی که دانگل موس و کیبورد خود را گم کردید می‌توانید با نمایندگی آن تماس حاصل فرمایید و از آن‌ها کمک بخواهید که دانگل جدید برای محصول شما تعریف کنند و همانطور که می‌دانید حتما باید موس و کیبورد خود را به نمایندگی ببرید تا کد نرم افزاری برای آن تعریف کنند.

امیدواریم این مطلب هم برای شما مفید بوده باشد شرکت رایانه کمک همیشه در تلاش است که آگاهی هموطنان را در رابطه با تکنولوژی ، مشکلات کامپیوتری و مشکلات تلفن های همراه بالا ببرد ، و چنانچه موفق نشدید که دانگل موس یا کیبورد را ست کنید و در صورتی که با هر گونه مشکل کامپیوتری برخورد کردید می‌توانید به صورت تلفنی با شرکت پشتیبان کامپیوتر رایانه کمک با شماره های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ تماس برقرار کنید و مشکل کامپیوتری خود را برطرف کنید. برای دیدن فیلم های آموزی می‌توانید به سایت آپارات و اینستاگرام مراجعه نمایید.

همچنین در صورت بروز مشکلات سخت افزاری می‌توانید کیس و لپ تاپ خود را برای تعمیر به شرکت رایانه کمک انتقال دهید و یا با ثبت مشکل خود در سامانه آنلاین رایانه کمک درخواست خدمات کامپیوتری در محل را داشته باشید.

خرید آنتی ویروس | رایانه کمک تلفنی
حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۲.۹ / ۵. تعداد امتیازات ۱۳

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه