مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099070192 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

انتشار مایکروسافت Chromium Edge

  • توسط : جلال حسینی
  • انتشار: 1400/09/22 - بروزرسانی: 1403/03/21
انتشار مایکروسافت Chromium Edge | تعمیرات کامپیوتر
windows ویندوز کامپیوتر لپ تاپ

مایکروسافت Chromium Edge را به عنوان بخشی از بروزرسانی ویندوز ۱۰ در ژانویه سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد کرد .مرورگر بازسازی شده Edge به طور خودکار از طریق Windows Update به طور به کاربران Windows 10 تحویل داده می شود ،  با رایانه کمک همراه باشید تا بتوانید از جزئیات این خبر مطلع شوید.

مایکروسافت edge نسخه مبتنی بر Chromium توسط Windows Update به کاربرانی که از ویندوز ۱۰ نسخه ۱۷۰۹ (Fall Creators Update ، اواخر ۲۰۱۷ سال منتشر شده) و یا جدیدتر استفاده میکنند ، ارائه می دهد.

مایکروسافت توضیح داد: آپدیت جدید کمپانی مایکروسافت در یک چرخه ۶ هفته ای (تقریباً) به همراه به روز رسانی های امنیتی و کاربردی در صورت نیاز منتشر می شوند.مطمئناً این امر به مایکروسافت اجازه می دهد تا نسبت به حفظ و توسعه مرورگر خود پاسخگوتر باشد.

 

جانشینی یکپارچه مرورگر Edge

نسخه جدید مرورگر edge با تمام پین ها ، کاشی ها و کلید های میانبر مربوطه به طور خودکار و یکپارچه جایگزین نسخه قدیمی خواهد می شود . مایکروسافت در ادامه اظهار داشت: “بیشتر پروتکل هایی که به طور پیش فرض از Microsoft Edge استفاده می کند به نسخه بعدی Microsoft Edge منتقل می شوند.”

چند نکته دیگر نیز قابل ذکر است ، از جمله اینکه یک Blocker Toolkit برای شرکت هایی که می خواهند به هر دلیلی مانع استقرار خودکار Edge جدید شوند ، در دسترس قرار خواهد گرفت. علاوه بر این ، مایکروسافت اعلام کرد که فروشگاه Edge Addons افتتاح شده است بنابراین توسعه دهندگان می توانند کالاهای خود را ارسال کنند.در ادامه شرکت Microsoft خاطرنشان کرد: اکثر افزونه های موجود برای Chromium به صورت فایل bat در مرورگر جدید Edge کار خواهند کرد و مطمئناً این پشتیبانی گسترده برای افزونه ها بخشی از جذابیت مرورگر جدید خواهد بود.

 

انتشار مایکروسافت Chromium Edge

مایکروسافت از زمان پایان یافتن مرورگر کاملاً سفارشی Edge در مسیر پر فراز و نشیبی حرکت کرده است. این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که یک مرورگر مبتنی بر Chromium ، برای ادغام خدمات مایکروسافت به جای Google طراحی خواهد کرد. بعد از ماهها زحمت ، همین حالا می توانید Chromium Edge را امتحان کنید. مایکروسافت می گوید نسخه پایدار مرورگر جدید خود جزئی از بروزرسانی ویندوز ۱۰ در ژانویه خواهد بود. Microsoft سالها تلاش کرد تا مردم را از Chrome که حاکم بر بازار مرورگر است ، دور کند. با این وجود ، Chrome سریعتر بود و به طور کلی پشتیبانی بهتری داشت.

Edge جدید بر پایه Chromium است مانند Chrome ، Opera و بسیاری از مرورگرهای دیگر. با این حال ، دسترسی به حساب کاربری مایکروسافت و ویژگی هایی مانند Bing ، پوسته تاریک (Dark Theme)و مسدود کننده ردیاب را دارد. مایکروسافت همچنین امیدوار بوده که این مرورگر را در ماه ژانویه به به صورت آپدیت ویندوز برای کاربران عرضه می کند ، اما شاید برخی کاربران از این امر که بخشی از به روزرسانی ویندوز است ، خوشحال نباشند.

 

حمع بندی

اگر شما از نسخه قدیمی مرورگر ادج (Old Edge) استفاده نکردید ، احتمالاً از نسخه جدید نیز استفاده نخواهید کرد. خوشبختانه ، مایکروسافت ابزاری برای جلوگیری از نصب خودکار Edge در رایانه شما در به روزرسانی بعدی ارائه کرده است تا کمک رسان کامپیوتر بهتری باشد.برای کسب اطلاعات کامل در مورد اخبار تکنولوژی یا مشکللات کامپیوتری می توانید از پیچ اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید .

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد