نصب نرم افزار شاد

نصب نرم افزار شاد | رایانه کمک

نصب نرم افزار شاد

نصب نرم افزار شادمراحل بسیار ساده ای دارد که در این مقاله مراحل آن را برای شما شرح می دهیم.

والدین و دانش آموزان گرامی

اکنون که مدارس بدلیل مراقبت از سلامت دانش آموزان تعطیل است، ادامه آموزش از طریق سامانه شاد (متعلق به وزارت آموزش و پرورش) انجام می شود

برای نصب نرم افزار شاد میتوانید با استفاده از لینک زیر

نصب نرم افزار شاد نرم افزار شاد را نصب کنید و به راحتی اقدام به اجرای صحیح آموزش از راه دور کنید همانطور که میدانید در این دروان که مدارس و آموزش پرورش به دلیل بیماری کرونا بسته می باشد مدارس برای تدریس از نرم افزار شاد استفاده می کنند به همین دلیل امروز در این مقاله که توسط گروه فنی رایانه کمک نوشته شده قصد داریم روشی برای رفع سوالات شما در زمینه نصب و راه اندازی نرم افزار شاد آموزش دهیم همراه رایانه کمک آنلاین باشید .

در ابتدا باید گفت که دانش آموزان برای تدریس باید نرم افزار شاد را نصب کنند . سپس توسط مدیر مدرسه دعوت شده و وارد کلاس درسی مربرط خود شوند .  

نصب نرم افزار شاد | رایانه کمک

مراحل نصب نرم افزار شاد

استفاده از پیام رسان های اینترنتی برای آموزش آنلاین دانش آموزان از زمان تعطیلی مدارس به دلیل گسترش بیماری کرونا به عنوان یک راه کار سریع و ساده مطرح شد.

 وزارت آموزش و پرورش نیز در همین جهت برای آنکه بتواند محیطی ایمن و اختصاصی برای دانش آموزان و معلمان مهیا نماید به دنبال ایجاد پیام رسان اختصاصی آموزش و پرورش با عنوان نرم افزار شاد(شبکه آموزش دانش آموزی) شد . با توجه به اینکه بسیاری از مدیران و معلمان و دانش آموزان با محیط این نرم افزار آشنایی ندارند در ادامه همراه رایانه کمک باشید تا شما را بیشتر با محیط این نرم افزار و چگونگی استفاده از آن بیشتر آشنا کنیم. این نرم افزار در نسخه های مختلف ارائه شده است نسخه اندروید، و نسخه تحت وب آن موجود می باشد و نسخه آی او اس آن در دست ساخت می باشد و به زودی ارائه خواهد شد همچنین نسخه ویندوز نرم افزار شاد نیز در دسترس نیست.

نرم افزار شاد به زودی برای همه مقاطع

در حال حاضر این برنامه در فاز آزمایشی بوده و فقط برای مقطع ابتدایی فعال می باشد اما به زودی بعد از انجام تست های اولیه برای مقاطع دیگر نیز ارائه خواهد شد. در حال حاضر مقاطع دیگر می توانند از نرم افزار های پیام رسان دیگر مانند روبیکا ،بله و … استفاده کنند اما می بایست ابتدا برای عضویت در کانال های سرویس شاد در این برنامه ها، در سامانه شاد ثبت نام کنند تا بتوانند از این کانال ها استفاده نمایند

راه اندازی نرم افزار شاد | رایانه کمک
حل مشکل کامپیوتر تلفنی

نصب و ورود به نرم افزار شاد

یک از مهمترین سوالاتی که در این روز ها برای دانش آموزان ومعلم های مدارس پیش می آید چگونگی نصب نرم افزار شاد می باشد دانش آموزان معلم ها و مدیران باید بدانند بعد از نصب نرم افزار شاد باید وارد نرم افزار شاد شوند و عضو شوند تا بتوانند از قابلیت های این نرم افزار استفاده کنند برای عضو شدن واستفاده از این نرم افزار مطلب زیر را همراه رایانه کمک دنبال کنید تا تمام مشکلاتتان در مورد نرم افزار شاد برطرف شوند زمانی که این نرم افزار را نصب میکنید و آن را روی گوشی خود اجرا میکنید با تصویر زیر مواجعه خواهید شد

چطوری در نرم افزار شاد وارد شویم ؟| رایانه کمک

  اگر احساس می کنید موبایلتون ویروسی شده مطلب موبایل ویروسی شده و کشتن ویروس گوشی را مطالعه کنید

مرحله اول تایید هویت 

در مرحله اول نرم افزار قصد معرفی خود را دارد سپس در  این قسمت باید روی دکمه ی سبز رنگ یا دکمه ی ورود کلیک کنید تا نرم افزار شاد  از شما شماره تلفن بخواهد پس از دیدن عکس زیر شماره تلفن خود را وارد کنید .

نصب و راه اندازی نرم افزار شاد | رایانه کمک

نکته : در نظر داشته باشید هنگامی که شماره خود را وارد می کنید دقیقا شماره ای که وارد کنید که به عنوان مدیر ، معلم  یا دانش آموز در سامانه سناد یا همگام مدارس  ثبت شده وارد کنید .

در این مرحله باید منتظر باشید تا از طریق نرم افزار شاد برای شما پیامی ارسال شود تا اهراز هویت شما تایید شود پس از اینکه اس ام اس نرم افزار شاد را دریافت کردید آن را در کادر نرم افزار بنویسید و روی دکمه ی ورود کلیک کنید پس از وارد کردن کد باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید سپس عکسی برای پروفایل خود انتخاب کنید.

راه اندازی نرم افزار شاد | رایانه کمک

برای قرار دادن عکس در قسمت پروفایل شاد باید روی علامت دوربین کلیک کنید تا بتوانید از گالری عکسی انتخاب کند و به عنوان عکس پروفایل خود قرار دهید .

عکس گزاشتن در نرم افزار شاد | رایانه کمک

دراین قسمت باید از بین گزینه های موجود گزینه ی درست را انتخاب کنید و نقش خود را در این نرم افزار مشخص کنید

نصب شاد | رایانه کمک

دراین قسمت اگر دانش آموز هستید با انتخاب گزینه ی دانش آموز می توانید وارد کانال کلاس و مدرسه خود شوید

نصب نرم افزار شاد برای مدیر مدرسه | رایانه کمک

وارد شدن مدیران به نرم افزار شاد

نرم افزار شاد مقراراتی دارد که برای استفاده از این نرم افزار باید آن ها را رعایت کنیم یکی از قوانین این نرم افزار ساخت کانال درسی کلاس ها توسط مدیر مدرسه می باشد که باید پس از ایجاد کانال معلم ها و دانش آموزان را به کانال مربوطه دعوت کنند برای انجام این کار همانند الگوی زیر به راحتی می توانید کانال مربرطه را ایجاد و عملیات دعوت از دانش آموزان و معلم ها را انجام دهید .

نصب و راه اندازی اپلیکیشن شاد | رایانه کمک

ثبت اطلاعات معلمان و دانش آموزان

در مرحله اول باید بدانید که اگر فرم های شماره تلفن و کد ملی معلمان و دانش آموزان را ناقص ثبت کرده اید اقدام به تاکمیل اطلاعات دانش آموزان و معلمان در سامانه (سناد) کنید . و اگر اطلاعات کامل می باشد می توانید وارد مرحله بعد شوید

نصب کردن نرم افزار شاد بر روی دستگاه هوشمند دومین مرحله برای ورود مدیران به اپلیکیشن شاد می باشد که ازلینک زیر به راحتی می توانید اقدام به نصب نرم افزار مربوطه کنید .

shaddl.medu.ir

پس از دانلود اپلیکیشن شاد آن را نصب وشماره تلفن مدیر را در وارد کنید دقت کنید شماره ای که به عنوان مدیر وارد می کنید دقیقا شماره ای باشد که در سامانه سناد ثبت شده است  و لازم به ذکر است که شماره ی مربوطه حتما باید روشن باشد .

اگر شماره ی خود را در نرم افزار وارد کرده باشید پیامکی که از طریق نرم افزار شاد برای شما ارسال می شود که برای احراز هویت می باشد

پس از وارد کردن  کد مربوطه وارد نرم افزار شوید در این قسمت باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید

نکته : نام و نام خانوادگی شما برای تمام کاربران دانش آموزان و معلم ها نماش داده میشود

تعیین نقش ها در برنامه شاد

در این قسمت باید نقش خود را به عنوان دانش آموز ، معلم یا مدیر مشخص کنید و اگر به عنوان مدیر مدرسه وارد نرم افزار شاد شده اید نقش مدیر را انتخاب کنید در این قسمت باید در کادر مربوطه شماره ی شناسنامه خود را وارد کنید و  روی گزینه ی تایید کلیک کنید.

در این مرحله کادری برای ما باز میشود و از مدیر مدرسه می خواهد از میان لیست مدارس موجود مدرسه ی خود را انتخاب کنند سپس گروه های کلاسی مدرسه شما ایجاد میشود و برای تمامی معلمان قابل دسترس می باشد اگر قصد مشاهده ی لیست گروه های کلاسی را دارید باید روی گزینه ی مشاهده ی لیست گروه های کلاسی کلیک کنید و به راحتی فهرست کلاس ها را مشاهده می کنید حتی می توانید وارد کلاس شوید و از کلاس بازدید کنید .

نکته : مدیر مدرسه صاحب یا (owner) می باشد پس عضو تمامی کلاس ها می باشد .

در تاریخ اعلام شده توسط شیوه نامه ارسالی وزارت آموزش و پرورش معلمان خود را  برای عضو شدن  در نرم افزار شاد دعوت کنید همچنین پس از اتمام ثبت نام معلمان در تاریخی که توسط شیوه نامه ارسالی وزارت آموزش و پرورش ، اعلام میشود نرم افزار شاد را دانلود و نصب کنند تا بتوانند به کسب علم بپردازند.

نکته : بجز محتوای که درنرم افزارشاد پخش میشود هر روزه تلویزیون نیز برنامه های برای قوی کردن پایه های مختلف تحصیلی برگزار می کند .

سوالات مهم در مورد نرم افزار شاد

۱ نحوه دانلود نرم افزار شاد چگونه است ؟

اپلیکیشن شاد را باید از سایت رسمی آموزش و پرورش دانلود کنید اما لینک مربوطه را ما در ابتدای مقاله برای دانلود قرار داده ایم .

۲ برای وارد شدن به نرم افزار شاد چه اطلاعاتی باید داشته باشیم یا برای ورود به اپلکیشن شاد چه اطلاعتی لازم است ؟

همانطور که در این مقاله گفته شد برای وارد شدن باید شماه تلفنی که در سامانه سناد ثبت شده است داشته باشید.

دانش آموزان چه زمانی می توانند وارد نرم افزار شاد شوند ؟

زمانی می توانید وارد گروه های نرم افزار خود شوند که مدیر گروه کانال را ایجاد کرده باشد در این صورت لینک دعوت دانش آموزان به نرم افزار شاد ایجاد میشود.

نصب نرم افزار شاد | رایانه کمک

چنانچه درپروسه نصب و راه اندازی نرم افزار شاد دچار مشکل شده اید می توانید از کارشناسان کمک رسان رایانه کمک راهنمایی بگیرید همچنین اگر علاقه مند به آموزش کامپیوتر و ترفندهای گوشی و لپ تاپ هستید می توانید از پیج اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید و جهت حل مشکلات کامپیوتری خود به صورت غیر حضوری داخل دایرکت سوالات خود را بپرسید.

خرید آنتی ویروس | رایانه کمک تلفنی
حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه