مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام

  • توسط : امیر حسینی سالمی
  • انتشار: 1400/09/08 - بروزرسانی: 1402/11/25
رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام | تعمیر کامپیوتر
اندروید android

 چگونه ریپورت اینستاگرام را رفع کنیم؟

مشکل ریپورت یا بلاک شدن از طرف اینستاگرام مشکلی است که  تقریبا اغلب کاربران اینستاگرام با ان مواجه می شوند.اما اینکه چرا ریپورت می­‌شویم؟ امروزه تقریبا همه‌ی کاربران اینترنتی در شبکه‌ های اجتماعی نیز فعالیت دارند این شبکه‌ های اجتماعی دارای یک‌ سری قوانین می‌ باشند که کاربران موظفند از این قوانین پیروی کنند. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و قوانین و مقرراتی دارد که کاربران اینستاگرام باید آن را رعایت کنند.

به‌ طور مثال هیچ کاربری نباید از تصاویر نژاد پرستانه استفاده کند و یا پست دیگران را به نام خود منتشر کند و دیگر قوانینی که اینستاگرام ایجاد کرده است. درصورتی که قوانین را زیر پا بگذارید از طرف اینستاگرام بلاک می شوید. برای آموزش رفع ریپورت اینستاگرام تا انتهای این مطلب همراه رایانه کمک باشید. همچنین در مطلب دیلیت اکانت موقت اینستاگرام از طریق گوگل یاد خواهید گرفت چگونه غیر فعال کردن موقت اکانت خود در اینستاگرام را انجام دهید.

کاربران رایانه کمک معمولا در رابطه با رفع ریپورت اینستاگرام فوری چنین سوالاتی را از کارشناسان رایانه کمک انلاین میپرسند شاید سوال شما هم باشه بهتره با این سوالات آشنا بشیم:

چرا نمیتونم لایک کنم و یا کامنت بذارم؟

چرا نمیتونم هیچ کس را فالو کنم؟

از کجا بفهمم چه کسی ریپورتم کرده؟

آنچه در این مقاله می خوانیم

ریپورت اینستاگرام چیست؟

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

چگونه بفهمیم که بلاک‌ شده‌ایم؟

روش‌ های رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام

متن رفع ریپورت اینستاگرام

آنتی ریپورت اینستاگرام

روش های رفع ریپورت در اینستاگرام در یک نگاه

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه مشکل ریپورت یا بلاک شدن از طرف اینستاگرام

سخن پایان

 

ریپورت اینستاگرام چیست؟

ریپورت شدن اینستاگرام یعنی چه؟ ریپورت یا به اصطلاح همان گزارش به حرکتی گفته می شود که کاربران اینستاگرام تخلفات دیگر کاربران اینستاگرام را گزارش می دهند. برخی از مواردی که به دلیل آن شما می توانید یک کاربر، پست، تصویر یا کامنت را ریپورت نمایید عبارتند از:

🔴 در صورتی که شخصی یک تصویر یا کامنت اسپم یا تبلیغاتی منتشر می کند.

🔴 در صورتی که فردی تصویر یا پست شما را به نام خود منتشر کرده باشد.

🔴در صورتی که فردی کارهای شما را که دارای کپی رایت است منتشر کرده باشد.

🔴 در صورتی که فردی تصویر یا کامنت غیر اخلاقی منتشر کرده باشد.

🔴 در صورتی که فردی پست یا کامنت هایی مثل خودکشی، تهدید و آزار، استفاده از مواد مخدر و ... استفاده کرده باشد.

نکته : توجه به این نکته ضروری است که در صورتی که دلایل ریپورت غیر واقعی باشد ، به هر تعداد هم که از یک اکانت ریپورت صورت گرفته باشد منجر به بسته شدن آن اکانت نخواهد شد .

در هرجا و مکانی یک‌ سری قوانین هست که ما باید به آن‌ها احترام بگذاریم و آن‌ها را رعایت کنیم، صورت نقض قوانین مجازات می‌شویم، به‌ طور مثال در هنگام رانندگی حق عبور از چراغ قرمز را نداریم، اگر ما به هردلیلی از چراغ قرمز عبور کنیم یک‌ سری جرایم برای ما درنظر گرفته خواهد شد.

اینستاگرام نیز به همین صورت است. شما اگر خلاف قوانین اینستاگرام عمل کنید شما مجازات خواهید شد، مجازات‌هایی مانند، بلاک ساعتی، بلاک تاریخ‌ دار و حذف اکانت و… کاربران در اینستاگرام می‌توانند عمل خلاف قوانین را گزارش بدهند که به این عمل ریپورت کردن می‌ گویند. ریپورت کردن می‌تواند شامل: کاربر، پست، استوری و… باشد. ریپورت شدن در اینستاگرام دلایل متفاوتی دارد در ادامه به بررسی این مشکلات رسیدگی می کنیم.

و اما یکی دیگر از مشکلات کاربران، مشکل استوری اینستاگرام و باگ استوری اینستاگرام است که در مطلب رفع مشکل استوری اینستاگرام و باگ استوری اینستاگرام به درستی کارشناسان رایانه کمک شما را راهنمایی می کنند.

پیشنهاد مطلب:نحوه پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام رو از دست نده. 

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

قبل از اینکه به نحوه رفع ریپورت اینستاگرام بپردازیم بهتر است در رابطه با دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام بخوانیم.

🔷عدم رعایت قوانین کپی‌ رایت

همان‌طور که می‌دانید، اینستاگرام و یوتیوب نسبت به کپی‌ رایت و استفاده غیر صحیح از محتوای تولید شده توسط کاربران دیگر حساس هستند. به همین دلیل باید ابتدا در خصوص قوانین کپی‌رایت اینستاگرام و نحوه صحیح استفاده از ویدیوهای ساخته شده توسط افراد دیگر اطلاعات کسب کنید.

🔷بلاک شدن توسط تعداد زیادی از کاربران

ممکن است به دلیل نشرپست یا محتوایی، کاربران زیادی اقدام به بلاک کردن یک پیج کنند. در این هنگام اینستاگرام به بررسی دقیق‌ تر می‌پردازد و ممکن است پیج با مشکلاتی مواجه شود.

🔷ریپورت شدن توسط کاربران

در موارد شدیدتر، کاربران علاوه بر بلاک کردن، اقدام به ریپورت پیج می‌کنند. اگر تعداد زیادی از افراد یک پیج را ریپورت کنند، آن پیج با مشکلات ریپورت شدن مواجه خواهد شد.

🔷انتشار پست‌های غیرمجاز یا اسپم

انتشار پست‌ هایی که در آن‌ ها محتواهای غیرمجازی که توسط اینستاگرام مشخص شده نیز باعث ریپورت شدن پیج می‌شود. پست‌هایی که در آن‌ها عکس‌ ها یا ویدیوهایی با محتوای غیراخلاقی، خشونت‌ آمیز یا خلافکارانه وجود دارد از مهم‌ترین مواردی هستند که خلاف قوانین اینستاگرام است.

🔷ارسال تعداد زیادی پیام

اگر یک اکانت به پیج‌ های بسیار زیادی در مدت‌ زمان کوتاه دایرکت دهد و آن‌ها اقدام به اسپم دانستن این پیام‌ ها کنند، پیج موردنظر با مشکلات ریپورت شدن مواجه خواهد شد.

🔷آنفالو کردن تعداد زیادی فالوئر

یکی از روش‌ هایی که بسیاری از پیج‌ها برای افزایش تعداد فالور خود استفاده می‌ کنند این است که پیج‌ های متفاوت را فالو می‌ کنند و پس از این که آن افراد پیج را فالو کردند، آن‌ها را آنفالو می‌ کنند. اگر تعداد زیادی از افرادی که آن‌ها را فالو دارند را در یک روز آنفالو کنند، پیج درگیر مشکلاتی خواهد شد و نمی‌تواند برای مدتی کارهای معمول و روتین را در آن انجام داد.

اگر تعداد زیادی از افراد یک پیج را ریپورت کنند، آن پیج با مشکلات ریپورت شدن مواجه خواهد شد.

🔷عدم توجه به محدودیت انتشار پست در روز

اینستاگرام برای پیج‌ ها محدودیت انتشار پست قرار داده است. عدم توجه به این تعداد و قرار دادن پست‌ هایی بیشتر از تعداد مجاز، باعث می‌شود تا برای مدتی نتوان فعالیت معمول را داشت.

🔷عدم رعایت قوانین اینستاگرام

اینستاگرام قوانین مشخصی دارد که باید برای فعالیت بهتر در این پلتفرم به آن‌ها توجه شود. عدم توجه و رعایت نکردن بسیاری از این قوانین باعث می‌شود تا پیج ریپورت  شود. به همین دلیل پیشنهاد میشود یک‌ بار قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید.

🔷مطابقت نام اکانت با اکانت‌های رسمی

بسیاری از افراد با دریافت تیک آبی از اینستاگرام به اکانت‌های رسمی تبدیل می‌ شوند. برخی از پیج‌ها با انتخاب نام مشابه با این‌گونه پیج‌ها سعی می‌ کنند تا فالوور بیشتری کسب کنند. اما نمی‌ دانند که این کار خطراتی مانند بن و ریپورت شدن را در پی دارد. پیج‌ هایی که نام یکسان با اکانت‌هایی با تیک آبی دارند، بلاک و ریپورت خواهند شد.

🔷فالو کردن تعداد زیادی پیج

همان‌طور که گفتیم، یکی از روش‌ هایی که پیح‌ ها برای افزایش فالور از آن استفاده می‌کنند، فالو کردن افراد مختلف است. باید بدانید که نباید در یک روز تعداد زیادی از پیج‌ها را فالو کنید. این کار باعث می‌ شود تا اینستاگرام شما را بلاک کند و اجازه انجام برخی از فعالیت‌ های معمول را برای چند روز نداشته باشید.

🔷انتشار پست‌هایی با بار روانی منفی

انتشار پست‌هایی که در آن‌ ها محتوایی با بار روانی منفی یا ضد حقوق بشر وجود دارد، باعث بسته شدن اکانت خواهد شد.

🔷ورود به پیج با آی پی‌های متفاوت

برخی افراد به دلیل استفاده از فیلترشکن، لاگین شدن با دستگاه‌ های متفاوت و برخی موارد مشابه دیگر مورد توجه تیم امنیتی اینستاگرام قرار می‌ گیرند. فعالیت این‌گونه پیج‌ ها با محدودیت‌ هایی مواجه خواهد شد.

🔷قرار داشتن زیر سن قانونی

باید بدانید که بر اساس قوانین اینستاگرام، سن قانونی برای فعالیت در این پلتفرم، 13 سال است. به همین دلیل پیج‌ هایی که صاحبان آن‌ها کمتر از 13 سال دارند، ریپورت و بلاک می شوند.

موارد بالا را می‌ توان مهم‌ ترین و رایج‌ ترین دلایلی دانست که انجام آن‌ها باعث ریپورت وبلاک شده پیج می‌ شود. از قدیم گفته‌ اند که پیشگیری بهتر از درمان است. پس بهتر است به جای این که برخی کارها را انجام دهیم و سپس به دنبال روش‌ هایی برای رفع ریپورت اینستاگرام باشیم، به برخی نکات توجه کنیم تا با مشکلات مواجه نشویم.

پیشنهاد مطلب: می دونی سایز درست و استاندارد تولید محتوا در اینستاگرام چیه؟ مقاله سایز استاندارد عکس و ویدیو در اینستاگرام رو اصلاً از دست نده. 

چگونه بفهمیم که بلاک‌ شده‌ایم؟

از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام این است که درصورتی که اینستاگرام از گذاشتن لایک و کامنت و یا فالو کردن و… جلوگیری کند و شما نتوانید این کارها را انجام دهید به احتمال بسیار زیاد شما ریپورت و بلاک شده‌اید. بلاک شدن کاربر ممکن است از طرف کاربران و یا خود اینستاگرام صورت گیرد.

اگر شما نمی‌ توانی کامنت بگذارید به‌ طور مثال کامنت شما پاک می‌شود و شما با پیغام خطایی مواجه می‌شوید احتمالا در یک بازه‌ی زمانی بیش از حد مجاز کامنت ارسال کرده‌اید و اگر شما نمی‌توانید لایک کنید احتمالا در یک بازه‌ی زمانی بیش از اندازه لایک کرده‌اید و این مشکلات بعد از گذشتن مدت زمان کوتاه این مشکل رفع می‌شود.در صورتی که شما در یک بازه‌ی زمانی کوتاه بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ کاربر را فالو کرده باشید اینستاگرام برای ساعات کوتاهی اجازه‌ی فالو کردن به شما نخواهد داد و اگر این امر چند بار دیگر تکرار شود شما را به مدت یک هفته بلاک می‌کند و اگر میزان فالو کردن‌های شما از ۷۵۰۰ بگذرد شما را به مدت یک ماه بلاک خواهد کرد. که شما برای رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام میتوانید از راه های رفع مشکل ریپورت اینستاگرام که در ادامه ذکر میشود استفاده کنید.

پیشنهاد مطلب: حتماً قبول داری هایلایت اینستا خیلی سریع اطلاعات کاملی از پیج بهمون می ده، مقاله آموزش ایجاد هایلایت در اینستاگرام حتماً به دردت می خوره. 

 

روش‌ های رفع ریپورت اینستاگرام

🟢روش اول: درخواست کامنت انگلیسی از فالورها:

یکی از روش‌ های ساده رفع ریپورت و بلاک اینستاگرام ، گذاشتن پست و درخواست گذاشتن کامنت انگلیسی معنی از فالورهای خود می‌ باشد. با این کار در واقع شما به اینستاگرام ثابت می‌کنید که SPAM (اسپم) نیستید، و به این نکته توجه داشته باشید که اگر بلاک شدن شما تاریخ‌ دار باشد این روش جواب نمی‌دهد.

🟢روش دوم: عوض کردن ایمیل و تلفن اکانت اینستاگرام:

یکی دیگر از روش‌ هایی که شما می‌ توانید برای خارج شدن از ریپورت اینستاگرام انجام دهید، عوض کردن شماره تلفن و ایمیل اکانت خود می‌باشد که شما می‌توانید وارد قسمت Edit your profile شده و از قسمت Private Information ایمیل و شماره تلفن خود را تغییر دهید.

🟢روش سوم: اعلام اشتباه کردن اینستاگرام توسط خطای Action Blocked:

هنگامی که شما توسط اینستاگرام بلاک می‌شوید هرفعالیتی که انجام می‌ دهید مانند لایک و کامنت و… با پیغام خطای Action Blocked روبه‌رو می‌شوید، پس از روبه‌رو شدن با این پیغام خطا و ارور، گزینه‌ی Tell Us را لمس کنید،

پس از این عمل اینستاگرام برای شما یک ایمیل می‌فرستد که از شما می‌خواهد که اطلاعات را کامل کنید و یا عکسی از خود برایش ارسال کنید که ثابت شود شما ربات نبوده و پس از انجام این کارها شما بعد از نهایت ۴۸ ساعت از حالت بلاک خارج خواهید شد.

🟢روش چهارم: درخواست رفع ریپورت اینستاگرام از بخش تنظیمات:

وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید سپس وارد تنظیمات و یا Options شوید ، در صفحه‌ی تنظیمات گزینه‌ی Help و سپس Report Problem را انتخاب کنید. در این قسمت شما می‌ توانید مشکلات خود را که نیاز به پشتیبانی اینستاگرام را دارد اعلام کنید

این قسمت دارای بخش‌ های مختلفی است که می‌توانید به اینستاگرام گزارش دهید. گزینه‌ی Something isn’t working را انتخاب کنید و فرم مربوط به بازیابی اکانت ریپورت شده اینستاگرام را پر کنید و ارسال را بزنید. شما می‌توانید از این متن برای درخواست  خود استفاده کنید.

پیشنهاد مطلب: کاور پست اینستاگرام اولین چیزی است که در معرض دید مخاطب قرار دارد، آموزش ساخت کاور اینستاگرام با اینشات حتما کمکت می کنه. 

متن رفع ریپورت اینستاگرام

متن انگلیسی برای رفع  ریپورت به شرح زیر است:

Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended.

I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension.

 

ممکنه سر مسئله ای دو دوست هم دیگر رابلاک کرده باشند و بخواهید پس از مدتی هم دیگر را از بلاک خارج کنند همانطور که می دانید تو این حالت دیگه نمیشه دوستمان را با سرچ کردن پیدا و از بلاک خارج کنیم

پس یا باید وارد بلاک لیست شویم و دوستمان را از بلاک خارج نماییم و یا از شخص سومی کمک بخواهیم. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این آموزش فیلم زیر را مشاهده نمایید.

 

 

درخواست رفع ریپورت اینستاگرام با ابزارآنتی ریپورت اینستاگرام

متاسفانه نرم افزار ها و ترفند های عجیبی تحت عنوان اپلیکیشن برای رفع ریپورت اینستاگرام یا برنامه رفع ریپورت اینستاگرام رایگان در فضای مجازی پخش شده است که طبق ادعاهای آنها در کمتر از یک روز می‌توانند مشکل مسدود شدن حساب کاربری شما را رفع کنند.

باید گفت که تا کنون هیچ روشی برای جلوگیری از ریپورت شدن در شبکه های اجتماعی یا خارج شدن از آن کمتر از چند ساعت وجود ندارد و تنها راهی که می‌تواند در اینستاگرام از ریپورتی خارج شوید همان ترفند های است که در بالا به آنها پرداختیم.

روش های رفع ریپورت در اینستاگرام در یک نگاه

🟢ابتدا، ایمیل یا شماره موبایل (شماره‌ای که برای ساختن اکانت از آن استفاده کرده‌اید) خود را تغییر دهید.

🟢به مدت 24 ساعت از فعالیت در اینستاگرام پرهیز کنید.

🟢درخواست رفع ریپورت اینستاگرام را از قسمت تنظیمات ارسال کنید.(مراحل در قسمت فوق شرح داده شد)

🟢و در آخر رمز  اکانت اینستاگرام خود را عوض کنید. 

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه مشکل ریپورت یا بلاک شدن از طرف اینستاگرام

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با مشکل ریپورت یا بلاک شدن از طرف اینستاگرام پاسخ خواهیم داد. کارشناسان مجرب و متخصص رایانه کمک برای ارائه خدمات کامپیوتری خود از طریق تماس تلفنی و پاسخگویی آنلاین به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره 0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

مدت زمان ریپورت شدن در اینستاگرام چقدر است؟

- اگر مشکل حاد نباشد پس از گذشت یک یا دو روز رفع می شود.اینستاگرام با توجه به نوع فعالیت انجام شده، زمانی را برای ریپورت وبلاک را مشخص می‌ کند.

درخواست رفع ریپورت اینستاگرام چیست؟

-هنگامی که حساب کاربری شما به هر علتی ریپورت شود راه های مختلفی برای رفع این ریپورت وجود دارد. یکی از ساده ترین این راه ها را می توان ارائه ی درخواست رفع ریپورت اینستاگرام نام برد.  به کمک این درخواست شما از اینستاگرام تقاضا می کنید که برای رفع مشکل ریپورت شدن شما اقدام های لازم را انجام داده و اکانت تان را از این حالت خارج کند. 

انواع ریپورت و بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟

-  با توجه به نقش قوانین، با انواع متفاوتی از ریپورت و بلاک شدن روبرو می شویم. مانند بلاک لایک، بلاک کامنت، بلاک فالو.

 

 

سخن پایانی

چنانچه با مطالعه مطلب آموزش رفع ریپورت اینستاگرام موفق به برطرف کردن بلاک در اینستاگرام نشده اید می توانید از کارشناسان کمک رسان تعمیرات کامپیوتری رایانه کمک استفاده نمایید. همچنین

اگر به تازه ترین  اخبار تکنولوژی و ترفندهای گوشی و لپ تاپ علاقه مند هستید می توانید از  پیج اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید.

✴️✴️ رفع مشکلات نرم افزاری موبایل با کارشناسان فنی رایانه کمک  : ☎️از طریق تلفن ثابت 9099071540 و 📱 از طریق موبایل 0217129

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد