مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

رفع خطا No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

  • توسط : sanaz abbasi
  • انتشار: 1402/12/02 - بروزرسانی: 1402/12/02
    حذف نصب درایور صوتی Realtek  با کیفیت بالا | رایانه کمک
ویندوز

بعضی وقتا ممکنه وقتی نشانگر موس رو تو ویندوز در قسمت Notification area  روی آیکون Sound یا Volume  می‌بریم پیغام  Audio Output Device Is Installed بهمون نشون داده میشه. عوامل مختلفی می‌تونه باعث بروز این خطا در سیستم بشه که از اون جمله می‌تونم به خراب شدن درایورهای صوتی یا بروز خرابی در فایل‌های ویندوز اشاره کنم. البته عوامل دیگری مثل بدافزارها و ویروس‌ها هم می‌تونن عامل به وجود آمدن این مشکل در سیستم باشن. پس وقتی که این مشکل توی سیستم به وجود بیاد نمیشه به صورت دقیق گفت که دقیقاً این مشکل به چه خاطر به وجود اومده. من تو این مقاله قصد دارم روش هایی که می‌تونی واسه رفع خطای No Audio Output Device Is Installed در ویندوز به کار بگیری رو به صورت کامل بهت یاد بدم. پس اگه تو هم با این مشکل روبرو شدی ولی روش رفع اون رو بلد نیستی، پیشنهاد می‌کنم خوندن ادامه این مقاله رو از دست ندی.

فهرست

بررسی روش‌های رفع خطای No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

روش اول: به روز رسانی درایورهای صدا 

روش دوم: استفاده از عیب یاب صدا 

روش سوم: استفاده از Add legacy

روش چهارم: حذف نصب درایور صوتی Realtek  با کیفیت بالا 

روش پنجم: برگرداندن سیستم به آخرین Restore point 

جمع ‌بندی 

 

بررسی روش‌های رفع خطای No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

همون طورکه قبلاً هم بهش اشاره کردم، روش‌های مختلفی واسه رفع خطای No Audio Output Device Is Installed در ویندوز می‌تونه به کار گرفته بشه. تو این قسمت از مطلب من قصد دارم این روش‌ها را بهت یاد بدم. این روش‌ها شامل موارد زیر میشن:

 

روش اول: به روز رسانی درایورهای صدا برای رفع ارور No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

یکی از روش‌هایی که برای رفع ارور No Audio Output Device Is Installed در ویندوز به کار گرفته می‌شه اینه که درایورهای صدای رو به روز رسانی کنی. برای انجام این کار باید:

1.     وارد کنسول Device Manager در سیستم شو.

2.     و حالا به قسمت Sound, video and game controller  برو و روی کارت صدای سیستمت راست کلیک کن و گزینه Enable  رو انتخاب کن.

 

 رایانه کمک | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

3.     اگه کارت صدای سیستمت Enable  بود این مرحله رو انجام نده و ادامه مراحل رو دنبال کن. اما در صورت غیر فعال بودن، اول اون رو Enable  کن و چک کن ببین که آیا مشکل برطرف شده یا نه.

4.     در صورت عدم برطرف شدن مشکل باید روی کارت صدا راست کلیک کنی و گزینه Update Driver Software رو انتخاب کنی.

 

 رایانه کمک | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

5.     حالا از صفحه‌ای که بهت نمایش پیدا می‌کنه، گزینه Search automatically for updated driver software  رو انتخاب کن.

 

 رایانه کمک | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

6.     با انجام این کار سیستم شروع به آپدیت خودکار کارت صدا می‌کنه و برای اینکه این فرایند به اتمام برسه باید کمی منتظر بمونی. اگه بنا به هر دلیلی سیستم نتونست به صورت خودکار کارت صدات رو آپدیت کنه، باید همه مراحل بالا رو دوباره انجام بدی و در پنجره بالا به جای گزینه اول، گزینه دوم که Browse my computer for driver software هست رو انتخاب کنی.

 

 پشتیبان کامپیوتر | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

7.     تو این مرحله گزینه Let me pick from a list of device drivers on my computer رو انتخاب کن.

 

 پشتیبانی کامپیوتر | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

8.     حالا یه فرم بهت نمایش پیدا می‌کنه که باید از لیست موجود در اون، درایوری که با کارت صدای سیستمت تناسب داره رو انتخاب کنی و سپس روی دکمه Next  کلیک کنی و کمی صبر کنی تا عملیات به روز رسانی به اتمام برسه.

 

راستی خیلی راحت می‌تونی از سایت رسمی سازنده کارت صدای سیستمت هم اقدام به دانلود درایور مربوط به کارت صدات کنی و اون رو روی سیستمت نصب کنی. برا آموزش نحوه نصب دریوارهای صدا در ویندوز روی همین لینک کلیک کن.

 

روش دوم: استفاده از عیب یاب صدا برای رفع خطای No Audio Output Device Is Installed ویندوز

 

روش بعدی که برای رفع مشکل  No Audio Output Device Is Installed ویندوز میتونی به کار بگیری، استفاده از یه عیب یاب صداست. عیب یاب‌های صدا توانایی رفع مشکلات مختلف به وجود برای صدا در سیستم مثل ارور No Audio Output Device Is Installed رو دارند. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنی:

 

❇️  در اولین قدم تو نوار جستجوی ویندوز، عبارت Troubleshooting  رو جستجو کن.

 

رایانه کمک | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

❇️  حالا تو پنجره Troubleshooter گزینه Troubleshoot audio playback رو انتخاب کن.

 

پشتیبانی کامپیوتر آنلاین| No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

❇️ با انجام این کار یه پنجره جدید بهت نمایش داده میشه که تو این پنجره به احتمال زیاد مشکلاتی که برای اجرای صدا توی سیستم به وجود اومده برطرف میشن.

 

سرویس کامپیوتر | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

❇️ حالا باید روی گزینه Next در این صفحه کلیک کنی.

 

تعمیر کیس | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

❇️ تو این مرحله عیب یاب صدا شروع به اسکن سیستم می‌کنه تا بتونه مشکلات مربوط به صدا رو برطرف کنه. این پروسه ممکنه یه چند ثانیه‌ای طول بکشهو بعد از انجام این کار باید سیستم رو ریست کنی و با بالا آمدن مجدد سیستم بررسی کنی ببینی که آیا مشکل ارور  No Audio Output Device Is Installedدر سیستم برطرف شده یا نه.

 

روش سوم: استفاده از Add legacy برای رفع ارور  No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

 

راه حل بعدی که برای وارد رفع ارور  No Audio Output Device Is Installed در ویندوز به کار گرفته میشه، استفاده از Add legacy برای نصب درایورها برای پشتیبانی از کارت صدای قدیمی هست. برای انجام این کار:

 

1.     وارد کنسول Device Manager  شو و روی گزینه Sound, video and game controllers کلیک کن.

2.     حالا وارد منوی Action  شو و روی گزینه Add legacy hardware کلیک کن.

 

تعمیر لپ تاپ در محل| No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

3. با انجام این کار ویزارد Welcome to Add Hardware Wizard واسه نصب سخت‌افزار باز میشه. تو این مرحله باید روی گزینه Next  کلیک کنی.

 


 

4. تو پنجره جدیدی که برات به نمایش در میاد، باید گزینه (Search for and install the hardware automatically (Recommended  رو انتخاب کرده و سپس روی گزینه Next کلیک کنی.

 

خدمات کامپیوتری | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

5. ممکنه ویزارد نتونه هیچ سخت‌افزاری رو شناسایی کنه. پس در این صورت باید روی دکمه Next  کلیک کنی.

 

 رایانه کمک | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

6. با انجام این کار یه پنجره مطابق شکل زیر بهت نمایش داده می‌شه که تو اون یه لیست از hardware types  ها و انواع سخت‌افزارهای سیستم بهت نمایش داده می‌شه. تو این قسمت باید گزینه Sound, video and game controllers  رو انتخاب کنی و روی دکمه next  کلیک کنی.

 

تعمیر کیس | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

7.تو این پنجره باید از لیست قرار گرفته در سمت چپ پنجره گزینه Manufacturer  رو انتخاب کن و تو لیست سمت راستی هم اقدام به انتخاب مدل اون کن.

 

پشتیبانی کامپیوتری | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

8.  حالا روی دکمه Next  کلیک کن تا عملیات نصب دیوایس شروع بشه و در انتها بعد از اینکه این عملیات به اتمام رسید، روی دکمه Finish  کلیک کن.

حالا می‌تونی بررسی کنی ببینی که آیا مشکل صدای سیستمت برطرف شده یا نه.

روش چهارم: حذف نصب درایور صوتی Realtek  با کیفیت بالا برای رفع ارور  No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

راهکار بعدی که برای رفع خطای No Audio Output Device Is Installed از روی سیستم می‌تونی به کار بگیری اینه که درایور صوتی Realtek  با کیفیت بالا رو از روی سیستم حذف نصب کنی. برای انجام این کار باید:

🟣 وارد بخش کنترل پنل سیستم شو.

🟣 حالا اپلت مربوط به Programs and Features رو انتخاب کن.

🟣  در این مرحله باید از لیست نرم‌افزارهای نصب شده، درایور کارت صدای سیستمت رو پیدا کنی و سپس روی دکمه uninstall  کلیک کنی.

 

دفتر خدمات کامپیوتری| No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

🟣  بعد از انجام این کار باید سیستم رو ریست کنی و بعد از بالا اومدن دوباره سیستم وارد کنسول Device Manager بشی.

🟣   تو این مرحله وارد منوی Action  شو و سپس گزینه Scan for hardware changes رو انتخاب کن.

🟣 با انجام این کار سیستم به صورت خودکار درایور مرتبط با کارت صدا رو روی سیستم نصب می‌کنه و با انجام این کار به احتمال زیاد مشکل برطرف میشه.

 

 سرویس کامپیوتر | No Audio Output Device Is Installed رفع خطا

 

روش پنجم: برگرداندن سیستم به آخرین Restore point برای رفع ارور  No Audio Output Device Is Installed در ویندوز

اگه در حالتی که صدای سیستمت هیچ مشکلی نداشت یه Restore point از سیستم تهیه کرده باشی، می‌تونی با برگردوندن سیستم به آخرین Restore point مشکل به وجود اومده تو سیستمت رو برطرف کنی. برای دریافت راهنمایی بیشتر درباره نحوه رفع ارور  No Audio Output Device Is Installed در ویندوز از این طریق میتونی با کارشناسان رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : 9099071540 و شماره: 0217129 برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیری تا به جواب سوالاتت برسی.

 

جمع ‌بندی

تو این مقاله سعی کردم روش‌هایی که می‌تونی برای رفع خطای No Audio Output Device Is Installed تو ویندوز به کار بگیری رو بهت آموزش بدم تا با به کار بردن این راه حل‌ها مشکل صدای سیستمت رو برطرف کنی و مثل گذشته از اون استفاده کنی. به جز راهکارهای عنوان شده تو این مقاله، احتمالاً راهکارهای دیگه‌ای هم هستند که برای رفع این مشکل می‌تونن کارآمد باشندو اگه تو این راهکارها را بلدی ممنون میشم اونا رو تو بخش کامنت برای من و بقیه کاربرا توضیح بدی. در آخر می‌خوام ازت تشکر کنم که تا آخر این مقاله با من همراه بودی و امیدوارم تونسته باشم بهت کمک کنم تا روش رفع خطای No Audio Output Device Is Installed در ویندوز رو به خوبی یاد بگیری.

اگر سوالی درباره نحوه رفع خطای No Audio Output Device Is Installed از طریق هر کدوم از راهکارهای عنوان شده در این مقاله داشتی، به راحتی می‌تونی با خدمات کامپیوتری رایانه کمک با استفاده از تلفن های ثابت : 9099071540 و شماره: 0217129 برای ارتباط از طریق موبایل تماس بگیری تا به جواب سوالاتت برسی و کارشناسان ما سوالاتت را در کمترین زمان پاسخ می دهند و ابهاماتت را برطرف می کنند.             

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد