مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)

حذف پیام در گروه واتساپ توسط ادمین

 • توسط : سیما مومنی
 • انتشار: 1401/08/01 - بروزرسانی: 1401/09/07
واتساپ

آیا حذف چت اعضای گروه توسط ادمین در واتس اپ امکانپذیر است؟ اگر شما هم ادمین گروه واتساپی هستید و تصمیم دارید برای مدیریت بهتر گروه خود اقدام به حذف برخی از پیامهای ارسالی توسط اعضای گروه نمایید به شما پیشنهاد میکنیم مطالعه ی این مقاله از رایانه کمک را از دست ندهید.

لازم به ذکر است برای دانلود نرم افزارها و اپلیکیشنهای کاربردی از جمله واتساپ میتوانید به سایت دانلود رایانه کمک مراجعه کرده و اپلیکیشن مورد نظر خود را دانلود نمایید.

 

اختیارات ادمین گروه واتساپ

اپلیکیشن واتس آپ (Whatsapp) که در سال 2009 راه اندازی و عرضه شده توانسته در این مدت به یکی از محبوبترین پیامرسانها تبدیل شود که کاربران بسیاری در آن فعالیت دارند. ارسال پیام، تصاویر و ویدیوها، فایلهای صوتی و برقراری تماسهای صوتی و ویدئویی از جمله ویژگیهای این پیامرسان محبوب میباشد که کاربران اندرویدی و گوشیهای آیفون میتوانند با مخاطبین خود یا در گروه های مختلف پیامهای خود را به اشتراک گذاشته و به گفتگو بپردازند.

همانطور که اشاره شد این پیامرسان قابلیت ایجاد گروه و گفتگوهای دسته جمعی را برای شما فراهم کرده است و شخصی که ادمین یک گروه تلگرامی است میتواند براحتی اقدامات ذیل را انجام دهد:

 • ایجاد محدودیت در ارسال پیامها
 • فعال یا غیرفعالسازی لینک دعوت اعضا
 • اضافه کردن و حذف کردن اعضا در گروه
 • ایجاد محدودیت برای تغییر در اطلاعات گروه
 • اضافه یا حذف افراد جدید بعنوان ادمین در گروه

 

حذف پیام در گروه واتساپ توسط ادمین 

یکی از قابلیتهای جدیدی که پیامرسان واتساپ اخیرا به منظور اتقاء عملکرد این برنامه و مدیریت بهتر گروه ها توسط ادمین ارائه کرده است حذف پیام دیگران در گروه توسط مدیر میباشد. با حذف یک پیام در گروه واتساپی توسط ادمین، مخاطبین و اعضای گروه متن This was deleted by an admin را مشاهده خواهند کرد که نشان میدهد پیامی از جانب مدیر گروه حذف شده است.

حذف پیام در گروه

برای استفاده از این ویژگی تنها کافی است پیامی که قصد حذف آن را دارید انتخاب کرده و چند ثانیه آن را لمس کنید با انتخاب گزینه ی Delete for everyone به معنای حذف برای همه این ویژگی برای شما فعال شده و میتوانید پیام مورد نظر را حذف نمایید.

 

پیشنهاد مطلب: نصب سروش روی کامپیوتر و موبایل 

 

نحوه حذف پیام های اعضای گروه واتساپ

چنانچه در یک گروه یا چت خصوصی با مخاطبین خود قصد دارید پیام ارسال شده را حذف کنید اینکار بسادگی انجام میگیرد. اما باید بدانید همانطور که اشاره کردیم حذف پیام دیگران در واتساپ توسط شما امکانپذیر نمیباشد تنها ادمین یک گروه واتساپ است که میتوانید حذف پیام اعضای گروه را در واتساپ انجام دهد، ما نمیتوانیم پیام دیگران را حذف کنیم. 

بطور کلی واتساپ این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند پیامهای خود را حذف نمایند، برای حذف پیام از گروه واتساپ برای همه کافی است به طریق ذیل عمل کنید:

 • به چت خصوصی یا گروه مورد نظر خود وارد شوید.
 • برای چند ثانیه بر روی پیامی که قصد حذف کردن آن را دارید انگشت خود را نگه دارید.
 • در منوی نمایش داده شده در بالای صفحه بر روی آیکون سطل زباله ضربه بزنید.
 • حال پنجره ای به شما نمایش داده میشود که شامل دو گزینه ی حذف برای من (Delete for me) و حذف برای همه (Delete for everyone) میباشد.
 • با انتخاب گزینه ی اول پیام مورد نظر تنها برای شما حذف خواهد شد و چنانچه گزینه ی دوم را انتخاب کنید پیام برای مخاطبین نیز حذف خواهد شد.

حذف پیام های اعضای گروه در واتساپ

نکته: با حذف پیام، مخاطبین شما قادر به مشاهده ی آن نخواهند بود و تنها پیامی با عنوان This message was deleted  برای شما و مخاطبین نمایش داده خواهد شد.

حذف پیام از گروه

نکته: اگر قصد حذف فیلم در گروه واتساپ برای همه یا خودتان را دارید میتوانید با لمس فیلم مورد نظر طبق مراحل بالا پیش رفته و ویدیو را حذف نمایید.

نکته: لازم است بدانید پاك کردن پیام در گروه واتساپ بعد از چند ساعت امکانپذیر نمیباشد، در واقع واتساپ به کاربران خود اجازه میدهد برای حذف پیام در گروه واتساپ بعد از یک ساعت اقدام نمایند. محدودیت زمانی در نظر گرفته شده توسط واتساپ در چتهای خصوصی و گروه ها به همین منوال بوده و شما تنها میتوانید پیامهای خود را بر طبق تایمر واتس اپ تا حداکثر یک ساعت بعد از ارسال حذف نمایید و حذف پیام در واتساپ بعد از چند ساعت امکانپذیر نمیباشد.

البته این بدان معنا نیست که با هیچ ترفندی نمیتوانید پیامهای ارسالی خود را بعد از چند روز حذف کنید، با وجود اینکه اپلیکیشن واتساپ این قابلیت را بصورت مستقیم در اختیار کاربران خود قرار نداده است اما ما در ادامه به شما ترفندی را آموزش میدهیم تا بتوانید به راحتی پیامهایی که از زمان ارسال آنها بیش از یک ساعت گذشته است حذف نمایید.

 

پاك كردن پيام در واتس اپ بعد از چند روز در ايفون

همانطور که میدانید قابلیت ادیت پیام در واتس اپ همانند حذف پیامها بعد از گذشت چند روز وجود ندارد و تنها راهی که میتوان برای ادیت پیامها انجام داد حذف و ارسال مجدد آنها میباشد. جهت حذف پیامهای ارسالی در واتساپ بعد از گذشت چند روز لازم است مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید:

لازم به ذکر است میتوانید از این ترفند در گوشیهای اندرویدی و آیفون خود استفاده نمایید.

 • در قدم اول اینترنت گوشی خود را خاموش کرده و تا انتهای مراحل ذیل خاموش نگه دارید.
 • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
 • به سراغ پیامی که قصد دارید آن را حذف کنید بروید.
 • تاریخ و ساعتی که پیام را ارسال کرده اید بخاطر بسپارید.
 • به بخش تنظیمات گوشی خود وارد شوید.

قابلیت اتوماتیک ساعت را غیر فعال کنید، سپس تاریخ و ساعتی را که به خاطر سپرده اید بصورت دستی وارد نمایید.

حذف پیام های قدیمی

 • بار دیگر برنامه ی واتساپ را اجرا کرده و به سراغ پیام مورد نظر خود بروید.
 • چند ثانیه انگشت خود را بر روی پیام نگه داشته و از منوی ظاهر شده گزینه ی delete for everyone را انتخاب نمایید.
 • بعد از حذف پیام، ساعت گوشی خود را به حالت اولیه بازگردانید.
 • در آخر بعد از تنظیم زمان، اینترنت گوشی خود را فعال نمایید. با انجام این مراحل پیام مورد نظر برای شما و مخاطبتان حذف خواهد شد.

 

خواندن پیام های حذف شده واتساپ بدون برنامه

اگر قصد ریکاوری یا بازیابی پیامهای حذف شده در واتساپ اندروید و آیفون را دارید باید بدانید اینکار را میتوان بدون نیاز به برنامه و از طریق نسخه بکاپ فایل و چتهای حذف شده که بصورت خودکار انجام میشود بازیابی نمایید برای اینکار فقط باید در تنظیمات برنامه بخش چت ها و بعد قسمت پشتیبانگیری حساب جیمیل خود (برای اندروید) و یا آی کلود خود را (برای اپل) وارد کرده باشید و حداقل یکبار از چت های خود بکاپ گرفته باشید، سپس برای خواندن پیامهای حذف شده واتساپ بدون برنامه طبق مراحل ذیل پیش بروید:

اپلیکیشن WhatsApp را حذف نمایید و بار دیگر آن را دانلود و نصب کنید.

با شرایط برنامه موافقت نمایید.

حال شماره همراه خود را با کد کشور وارد کنید.

بازیابی پیام های حذف شده واتساپ

از طریق گزینه های مختلفی که بمنظور بازیابی چتها از پشتیبان گیری ارائه میشود بر روی گزینه ی Restore کلیک کرده تا تمامی گفتگوهای شما بازیابی شوند.

بازیابی پیام های گروه در واتساپ

 

سخن پایانی:

امیدواریم بعد از مطالعه ی مقاله ی حذف چت اعضای گروه توسط ادمین در واتس اپ توانسته باشید عملکرد گروه خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید. چنانچه در خصوص مطالب این مقاله یا استفاده از دیگر بخشهای اپلیکیشن واتساپ با سوالی مواجه شده اید میتوانید از طریق شماره های 909071540 یا 0217129  با کارشناسان رایانه کمک تماس گرفته و مشکل خود را برطرف کنید.

همچنین میتوانید به جهت مطالعه ی مقالات آموزشی بیشتر در زمینه ی گوشی های هوشمند و سیستمهای رایانه ای به سایت آموزش کامپیوتر و موبایل رایانه کمک مراجعه کنید.

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد