اصلاح رنگ و نور تصویر در فتوشاپ

اصلاح رنگ و نور تصویر در فتوشاپ

زمانی که میخواهیم رنگ یک عکس را تصحیح کنیم در فتوشاپ از دستورات adjustment استفاده میکنیم ، مجموعه فرامینی که در بخش Adjustment ودر منوی Image قرار دارد شامل فرامینی می‌شود که ما را در تصحیح رنگ و نور تصاویر در فتوشاپ کمک می‌کند.

همان طور که متوجه شدید در این مقاله از سری مقالات رایانه کمک روش های تصحیح رنگ و نور تصاویر در فتوشاپ را با هم مرور خواهیم کرد، و خواهیم آموخت که چگونه تندی و روشنایی تصاویر را افزایش یا کاهش دهیم.

آموزش تغییر رنگ تصویر در فتوشاپ با Brightness & Contrast

Contrast به معنی تفاوت و تضاد بین سیاه ترین و سفید ترین نقطه موجود در تصویر است،به کمک این بخش علاوه بر تغییر رنگ تصویر در فتوشاپ به عکس هایی که کنتراست پایینی دارند یعنی فاصله بین سیاه ترین و سفید ترین قسمت آن کم است و خاکستری به نظر میرسد،روح تازه ای می‌ ببخشید و به آن جذابیت می‌دهد.

آموزش افزایش روشنایی و تندی رنگ عکس در فتوشاپ با Level

Brightness & Contrast در این فرمان فقط به یک روش امکان تنظیم کنتراست وجود دارد و با تنظیم قسمت های روشن تصویر قسمت های تیره تصویر نیز به همان اندازه رنگشان تنظیم می‌شود.

همچنین سه موعلفه اصلی عکس از لحاظ نور، سیاهی سفیدی و میانمایه ها را میتوانید به صورت جداگانه تنظیم کنید.

نکته: میانمایه ها در میان سیاهی و سفیدی تصویر قرار دارند.

تغییر رنگ عکس در فتوشاپ

تغییر رنگ عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ تصاویر با فرمان Curves

فرمان Curves حالت پیش رفته فرمان قبلی است و تفاوت آن با فرمان قبلی این که در فرمان قبلی ۳ ناحیه نوری تصویر برای تغییر رنگ تصاویر تنظیم می‌شد اما شما در فرمان Curves در ۱۶ سطح مختلف امکان انتخاب دارید و می‌توانید تنظیمان دلخواهتان را به راحتی اعمال کنید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که بدون تسلط از این فرمان استفاده کنید نتیجه عکس دریافت خواهید کرد و تصویر معیوب تر خواهد شد.

حل مشکل کامپیوتر تلفنی

کابران رایانه کمک معمولا در رابطه با تغییر رنگ و نور عکس در فتوشاپ چنین سوالاتی را از کارشناسان ما میپرسند شاید سوال شما هم باشه بهتره با این سوالات آشنا بشیم:

  • اصلاح رنگ عکس در فتوشاپ چگونه است

  • تغییر نور عکس در فتوشاپ را چگونه میتوانم انجام دهم

  • آیا تصحیح رنگ و نور عکس در فتوشاپ امکان پذیر است؟

  تاحالا با ارور An Integer Bwtween در فتوشاپ رو به رو شدی؟

با مطالعه این مطلب میتونید اگر با ارور An Integer Bwtween در فتوشاپ رو به رو شدی به راحتی حلش کنی

آموزش افزایش وضوح رنگ در فتوشاپ با فرمان  Exposure

در این بخش  قصد داریم تا شما را با نحوه کار در فرمان  Exposure جهت ،افزایش وضوح رنگ در فتوشاپ آشنا کند، پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.  

هنر عکاسی و نوردهی عکس را اصطلاحا Exposure می‌گویند.

افزایش وضوح رنگ در فتوشاپ

دربهترین حالت Exposure، همه بخش های عکس به صورت کاملا مناسب دیده می‌شود در این فرمان نور تصویر نه زیاد است و نه کم است و ما را در افزایش وضوح رنگ در فتوشاپ و شبیه سازی این عمل کمک می‌کند همچنین میتوانیم نور پیکسل های تصویر را از نظر تیرگی و روشنایی تنظیم کنیم. در این فرمان شما میتوانید در ۱۶ سطح مختلف نور و روشنایی تصویر را تغییر دهید

نکته: کاربرد اصلی فرمان Exposure در تصاویر HDR است.

آموزش پردازش و زنده کردن نور و رنگ تصاویر با فتوشاپ

در این قسمت رایانه کمک به معرفی ابزار Gradient می‌پردازد.

شما با استفاده از این ابزار می‌توانید شیب رنگی از رنگ‌های دلخواه خود را در محدوده مورد نظر تصویر پیاده کنید، وسپس عمل پردازش و زنده کردن نور و رنگ تصاویر با فتوشاپ را به راحتی انجام دهید.

روش استفاده از این ابزار به شرح زیر می‌باشد:

در ابتدا ابزار مورد نظرتان را از جعبه ابزار انتخاب کنید یا اینکه در قسمتی از محیط کار که کلیک نکرده اید دکمه G را فشار دهید

حالا در بخشی از محیط کار، که کلیک نکرده اید ماس خود را در مکان دلخواهتان درگ کنید سپس آن را رها کنید با این کار شیب رنگی که به صورت پیشفرض از رنگ زمینه تا پس‌زمینه ،اعمال خواهد شد.

همچنین می‌توانید با تغییر دادن محل کلیک، جهت درگ و مکان رها سازی ماوس حالت های مختلف شیب رنگ را تجربه کنید.

در نوار ابزار Option دوقسمت برای تنظیم کردن ابزار Gradient وجود دارد، برای دسترسی به اولین قسمت بر روی مثلت انتهای این قسمت کلیک کنید تا با این کار انواع شیب های متفاوت رنگی را ببینید وبا کلیک بر روی هر یک از آن ها میتوانید شیب رنگی را که انتخاب کرده اید بر روی پروژ خود اعمال کنید.

همچنین این را هم باید بدانید که این مجموعه شیب رنگی بر گرفته از رنگ‌های زمینه و پس‌زمینه میباشد.

دومین قسمت از این مجموعه از رنگ زمینه به سمت شفافیت حرکت می‌کند، یعنی چی ؟ یعنی رفته رفته رنگ زمینه مورد نظر کم رنگ می‌شود اما رنگ دیگری جایگزین آن نمی ‌شود و به راحتی میتوانید لایه پایینی را در صورتی که وجود داشته باشد مشاهده کنید.

اگر به رنگ های موجود در این مجموعه تمایلی ندارید و پاسخگوی نیازتان نیست، با کلیک بر روی علامت مثلث واقع در سمت راست و در بالای پنجره انتخاب میتوانید گروه های مختلفی از شیب های رنگی را انتخاب و بر روی پروژه خود اعمال کنید.

تصحیح رنگ و نور عکسها در فتوشاپ با ابزار Paint bucket Tool

در این قسمت از مقاله رایانه کمک قصد دارد تا شما را با نحوه تصحیح رنگ و نور عکسها در فتوشاپ با ابزار Paint bucket Tool (سطل رنگ) آشنا کند پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

با کمک گرفتن از این ابزار می‌توانید رنگی را که به عنوان رنگ زمینه انتخاب کرده بودید روی محدوده ی دلخواهی از تصویر تان اعمال کنید.

در هنگام کار با این ابزار باید به این نکته توجه داشته باشید که ابزار Paint bucket Tool با شناسایی رنگ های مشابه، رنگ قسمت کلیک شده در آن محدوده اعمال می‎شود که البته میتوان این محدوده را با تغییر مقدار Tolerance که در نوار Option وجود دارد افزایش یا کاهش داد.

همچنین سه ابزاری که ماهیت قلمویی دارند و بسیار کاربردی هستند یعنی ابزار محو کردن(Blur) ، ابزار افزایش وضوح (Sharpen) و ابزار نقاشی با انگشت (Smudge)به شما در تصحیح رنگ و نور عکس کمک میکنند

برای دسترسی به این ابزار کاربردی و موثر کافیست که بر روی محیط کار، کلیک راست نمایید سپس بعد از انتخاب آنها نسبت به تغییر ویژگی‌های قلم‌مویی آنها مثل اندازه، سختی و شکل قلم‌مو اقدام کنید و تغییرات دلخواهتان را اعمال کنید.

با انجام این مراحل ساده به راحتی قادر هستید که عمل تصحیح رنگ و نور تصاویر در فتوشاپ را انجام دهید.

 

اصلاح رنگ تصاویر در فتوشاب

برای اینکه اصلاح رنگ تصاویر در فتوشاب را انجام دهید در ادامه مطالب با رایانه کمک همراه باشید.

به کمک اولین ابزار مجموعه Blur به آسانی قادر هستید که وضوح بخش دلخواهی  از پروژه خود را کاهش دهید، با این کار در واقع شما عمل محو کردن را انجام می دهید، با استفاده از ویژگی های قلمویی که در Blurوجود دارد شکل های مختلف برای نوک قلموی خود انتخاب کنید و جلوه های زیبایی را در پروژه خود ایجاد کنید.

با هم نگاهی به نوار ابزار ابزار بلور در فتوشاپ داشته باشیم

اصلاح رنگ و نور تصویر در فتوشاپ

۱-در این قسمت میتوانیم سایز براش را تغییر دهیم

۲- با کلیک بر روی این آیکون میتوانید نوع براش خود را تغییر دهید

۳-برای تنظیم مود از این گزینه استفاده میکنیم

۴- با این قسمت توانایی تغییر درجه براش را خواهیم داشت برای قسمت های مختلف عکس

۵- این تیک حتما باید فعال باشد تا لایه های زیرین تحت تاثیر قرار نگیرد

اصلاح رنگ و نور تصاویر با ابزار Sharpen

ابزار Sharpen درست عکس ابزار Blurعمل می‌کند یعنی با کمک ابزار Sharpen وضوح قسمت مد نظر تا حدودی میتوان افزایش داد.

نکته: استفاده بیش از حد از ابزار Sharpen میتواند باعث پیکسل شده تصویریا عکس مورد نظر شود به همین منظور رایانه کمک پیشنهاد میکند تا از ابزار Sharpen به مقدار مناسبی استفاده کنید.

 

اصلاح رنگ عکسها در فتوشاب با فرمان Equalize

از فرمان Equalize برای بهینه کردن رنگ تصاویر استفاده می‌شود.

نحوه عملکرد فرمان Equalize به این صورت است که مقادیر روشنایی موجود در تصویر را دریافت می‌کند و سپس آن را به صورت یکنواخت در کل تصویر پخش می‌کند.

 

سخن پایانی

سخن پایانی اینکه شما با استفاده از روش های مفیدی که در این مقاله در اختیارتان قراردادیم به راحتی میتوانید عمل تصحیح رنگ و نور تصاویر در فتوشاپ را انجام دهید.

اما چنانچه در رابطه با هر یک ار بخش ها و مراحل شرح داده شد نیاز به توضیحات بیشتری داشتید با کارشناسان مجرب شرکت تعمیر کامپیوتر رایانه کمک با شماره های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ تماس بگیرید.

کارشناسان حاضر در شرکت خدمات کامپیوتری رایانه کمک  شما را در حل مشکلات رایانه ای یاری می‌کنند. شما میتوانید به حل مشکلات کامپیوتری خود را به صورت تلفنی بپردازید

حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه