مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099070192 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

ضعف امنیتی اندروید

  • توسط : محمد میر
  • انتشار: 1400/09/13 - بروزرسانی: 1400/09/29
ضعف امنیتی اندروید | کمک کامپیوتر تلفنی
اخبار

کارشناسان امنیتی جدیدا از ضعف امنیتی اندروید خبر داده‌اند که می‌تواند گوشی را از کار بیاندازد و دوربین گوشی از راه دور کنترل شود.

برای کسب اطلاعات در مورد این ضعف اندرویدی همراه رایانه کمک همراه باشید

به دلیل اینکه امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران در سال‌های اخیر از اهمیت بالایی برخوردار شده است، بسیاری از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه‌ی امنیت سایبری با بررسی آسیب‌پذیری و باگ‌های امنیتی سعی دارند که جلوی نفوذ مجرمان سایبری و هکرها به دستگاه‌های هوشمند الکترونیکی را بگیرند و به شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی سیستم عامل و اپلیکیشن‌های مختلف هشدار دهند که هرچه زودتر به‌روزرسانی‌های امنیتی منتشر شود و از حریم خصوصی کاربران خود محافظت کنند.

 

 

براساس آخرین گزارش ارائه شده در وب‌سایت Phonearena ، ضعف امنیتی اندروید در گوشی‌های هوشمند کشف و اعلام شده است که می‌تواند دوربین گوشی را از راه دور کنترل کند و هم‌چنین پول کاربران از حساب‌های بانکی و کیف پول‌های مجازی آن‌ها را به سرقت برده و گوشی آن‌ها را از کار بیاندازند.

کارشناسان با انتشار این گزارش از کاربران گوشی‌های اندرویدی خواسته‌اند تا در حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود بیشتر از گذشته دقت کنند و با رعایت نکات مربوط به ارتقای امنیت سایبری دستگاه‌های هوشمند خود، از نفوذ و دسترسی هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات دستگاه خود جلوگیری کنند. آن‌ها هم‌چنان از شرکت گوگل به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ی سیستم عامل اندروید درخواست کرده‌اند تا ضعف امنیتی اندروید  ذکر شده را هرچه سریع‌تر برطرف کند تا برای کاربران گوشی‌های اندرویدی مشکلی به‌وجود نیاورد

 

گروه فنی رایانه کمک

برای اطلاع از جدیدترین اخبار تکنولوژی و ترفندهای گوشی و موبایل هم  می توانید از پیج اینستاگرام رایانه کمک استفاده کنید

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد