مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099070192 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم؟

 • توسط : سیما مومنی
 • انتشار: 1401/02/15 - بروزرسانی: 1403/03/20
فهمیدن بلاک شدن در واتساپ | رایانه کمک
واتساپ بلاک شدن

این موضوع که آیا در واتساپ بلاک شده ایم یا نه یکی از سوالاتی که کاربران رایانه کمک از کارشناسان ما میپرسند و ما در این مقاله تصمیم  گرفتیم راه کارهایی را به شما عزیزان در این زمینه ارائه دهیم.

در برخی مواقع امکان دارد که برای برقراری تماس یا ارسال پیام در واتساپ از طرف مقابل بلاک شده باشید اما خودتان از این موضوع با خبر نباید، در این آموزش می خواهیم روش های فهمیدن بلاک شدن در واتساپ و تشخیص این موضوع را بررسی کنیم،  همراه رایانه کمک باشید تا چندین راه اسان را بررسی کنیم؟

 

آنچه در این مقاله میخوانید

از کجا بفهمیم در واتساپ بلاک شده ایم؟

آموزش رفع بلاک کردن در واتساپ

سوال : چطور شماره سیو نشده را در واتساپ بلاک کنیم؟ 

از طریق آخرین بازدید متوجه میشوید در واتساپ بلاک شده اید!

مشاهده آخرین زمان آنلاین افراد در واتساپ

فهمیدن بلاک شدن در واتساپ با بررسی عکس پروفایل

از طریق ارسال پیام متوجه بشین که در واتساپ بلاک شده اید

اگر بلاک شویم تماس تصویری و صوتی بسته میشود!

برای بررسی بلاک بودن در واتساپ اکانت مجازی بسازید!

گروه بسازید تا متوجه شوید آیا در واتساپ بلاک شده ‌اید؟

سوالات متداول درباره نشانه بلاک شدن در واتساپ

سخن آخر

 

 از کجا بفهمیم در واتساپ بلاک شده ایم؟

همانطور که میدانید واتساپ  یکی از نرم افزارهای پیام رسان محبوب برای تمامی مردم جهان محسوب می‌شود که در حال حاضر بیشتر از ۲ میلیارد کاربر فعال دارد و توسط فیس بوک خریداری شده است، همانطور که میدانید این تعداد برابر است با یک چهارم جمعیت کل جهان بنابراین کابران فعال کمی در این نرم افزار نیستند!

بنابراین خیلی واضح  است که برخی مواقع افرادی از این چند میلیون نفر که در حال استفاده از این نرم افزار هستند تصمیم بگیرند ارتباط خود را با مخاطبین دیگر قطع کنند و بهترین راه برای انجام این کار بلاک کردن افراد است در این حالت شما  دیگر نه تماسی از مخاطب بلاک شده دریافت می کنید نه عکس و پیام‌های ناخواسته از آن‌ها میگیرد بنابراین با خیال راحت میتوانید از این اپلیکیشن استفاده کنید، فهمیدن بلاک شدن در واتساپ میتوانید این کمک را به شما کند که فرد مورد نظر را از بلاک شدن خودتون باخبر کنید چرا که گاهی ممکن است به اشتباه بلاک شده باشید.

حالا روش هایی که در این مقاله میگوییم را انجام دهید تا به راحتی به جواب سوال خود برسید که آیا بلاک شده اید یا خیر ؟!

اما در نظر داشته باشید که اگر فرد مقال شما این موضوع را قبول نکند که شما را بلاک کرده است شما نمیتوانید صد در صد مطمئن شوید که آیا از طرف او بلاک شده اید یا خیر اما راه هایی وجود دارد که میتوانید این مضوع را حدس بزنید.

 

آموزش رفع بلاک کردن در واتساپ

همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید، برای بلاک کردن یک شخص خاص در واتساپ ابتدا لازم است، وارد چت فرد مورد نظر شوید و سپس در بالای صحفه بر روی نام او ضربه بزنید، در این صورت برای شما صفحه ای مشابه با تصویر زیر نمایش داده میشود که گزینه بلاگ در پایین همین صفحه نمایش داده میشود. با زدن این گزینه شما شخص مورد نظر را بلاک میکنید.

 

بلاک کردن در واتساپ | خدمات کامپیوتری آنلاین

 

 همچنین یکی دیگر از راه هایی که میتوانید شخصی را بلاک کنید این است ک نام او را در فهرست مخاطبین گوشی خود انتخاب کنید و باز در صفحه باز شده اطلاعات شخص مورد نظر گزینه بلاک را انتخاب کنید.

 

سوال : چطور شماره سیو نشده را در واتساپ بلاک کنیم؟ 

شما نمیتواید فردی را در واتساپ بلاک کنید بدون اینکه شماره او را ذخیره کرده باشید مگر اینکه فرد مورد نظر به شما پیام داده باشد و صفحه چت او برای شما باز باشد، در این حالت میتوانید باز صفحه اطلاعات شخص مورد نظر را باز کنید و او را با همان روش قبلی که گفته شد بلاک کنید.

تا به حال شده بخوای محتوا از واتس اپ دانلود کنی اما داخل گوشی ذخیره نشه؟ حل مشکل ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری گوشی آیفون و اندروید

 

از طریق آخرین بازدید متوجه میشوید در واتساپ بلاک شده اید!

یکی از راه هایی که میتوانید بفهمید در واتس اپ بلاک شده اید این است که آخرین آنلاین بودن و یا وضعیت Last Seen  فرد مورد نظر را بررسی میکنید، اگر آخرین بازدید فرد را نمیتوانید مشاهده کنید ممکن است شما را بلاک کرده باشد.

روش ساخت ایمیل فیک با پسوند gmailبلدی؟ 

 

مشاهده آخرین زمان آنلاین افراد در واتساپ

ابتدا لازم است نام شخص مورد نظر را در لیست مخاطبین خود پیدا کنید.

 

بلاک شدن در واتساپ | پاسخگو مشکلات موبایل

 

حالا وارد صفحه چت شخص مورد نظر شوید، اگر این فرد شما را بلاک نکرده باشد در پایین نام این مخاطب اگر در حال حاضر آنلاین باشد گزینه آنلاین را مشاهده میکنید ، و اگر بلاک شده باشید کلمه آنلاین برای شما نمایش داده نخواهد شد حتی اگر این فرد در حال حاضر در واتساپ فعال و آنلاین باشد.

یا اگر اخرین بازید این فرد فعال باشد شما ساخت آخرین حضور آنلاین فرد مورد نظر در واتساپ را مشاهده خواهید کرد

همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید.

 

چطور بفهمم در واتساپ بلاک شدم ؟ | رایانه کمک

 

اما این امکان نیز وجود دارد این شخص آخرین زمان آنلاین بود خود را به صورت غیر فعال درآورده باشد، اگر چنین حالتی باشد از این راهکار نمیتوانیم متوجه بلاک بودنمان در واتساپ شویم و لازم است راه کار های دیگر را بررسی کنیم.

نکته : بیشتر افرادی که از این نرم افزار استفاده میکنند برای حفظ حریم خصوصی خود تاریخ آخرین بازدید خود را پنهان می کنند بنابراین با چک کردن این موضوع نمیتوانیم مطمئن باشیم که بلاک شده ایم.

 

فهمیدن بلاک شدن در واتساپ با بررسی عکس پروفایل

در مرحله بعدی میتوانید برای اطمینان از بلاک شدن خود عکس پروفایل شخص مورد نظر را بررسی کنید، زمانی که شما بلاک میشوید دو اتفاق روی میدهد یا شما دیگر نمیتوانید عکس پروفایل شخص مورد نظر را مشاهده کنید و یا عکس او برای مدت بسیار طولانی تغییری نمیکند! برخی افراد عادت دارند که مرتبا عکس پروفایل واتساپ خود را تغییر میدهند اگر این شخص برای مدت طولانی عکس ندارد و یا عکس خود را تغییر نمیدهد نشان از بلاک شدن شما دارد اما همانطور که متوجه شدین این راهکار هم قطعی نیست! اما نکته ای که لازمه بهش توجه کنیم این است که در واتساپ ما عکس پروفایل افراد را تا قبل از بلاک شدن میتوانیم ببینیم و اگر بلاک شویم و آنها عکس پروفایل خود را تغییر دهند ، برای ما عکس پروفایل تغییر نخواهد کرد!

به نظر شما چرا گوگل مپ کار نمی کند؟ ایا روشی برای رفع و دوز زدن تحریم ها وجود دارد؟!

 

از طریق ارسال پیام متوجه بشین که در واتساپ بلاک شده اید

یکی از راه هایی که میتوانیم متوجه شویم که آیا در واتساپ بلاک شده ایم یا نه این است که یک پیام برای فرد مورد نظر ارسال کنیم ، اگر ما را بلاک کرده باشد تمامی پیغام های ارسالی ما فقط یک تیک خواهد خورد! یعنی پیغام به دست این شخص نمیرسد! حتی اگر اینترنت داشته باشد، چون همانطور که حتما میدانید اگر به هر دلیلی اینترنت نداشته باشیم و پیغام های واتساپ را دریافت نکنیم برای شخص رو به رویی که برای ما پیغامی در واتساپ ارسال میکند تنها یک تیک نمایش داده میشود و به محضی که اینترنت ما متصل میشود و پیغام را دریافت میکنیم ، پیام مورد نظر برای او دو تیک طوسی رنگ خواهد داشت و زمانی که ما پیغام فرد را میخوانیم دو تیک آبی رنگ در واتساپ به فرد رو به رو نمایش داده خواهد شد!!!

 

چطور متوجه بشین که در واتساپ بلاک شده اید | تعمیرات کامپیوتر

 

اگر بلاک شویم تماس تصویری و صوتی بسته میشود!

همانطور که میدانید ما در واتساپ میتوانیم با افراد تماس تصویری یا صوتی برقرار کنیم و این گزینه در قسمت بالای صفحه سمت راست صفحه قابل مشاهده است، شما در سمت راست بالای صفحه علامت دوربین را برای تماس تصویری و همچنین علامت گوشی تلفن را برای برقراری تماس صوتی مشاهده میکنید. اگر هم میخواهید تماس تصویری گروهی در واتساپ برقرار کنید کافیه بر روی این لینک کلیک کنید.

نکته جالب توجه این است که اگر این دو گزینه از بالای صفحه چت حذف شود ، نشان از بلاک شدن شما دارد البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر فرد مقابل از واتساپ بیزینس استفاده کند لازم است برای برقراری تماس حتما بر روی اسم بالای صفحه کلیک کنید و از داخل صفحه اطلاعات کاربر بر روی علامت تماس بزنید

اما زمانی که بلاک شده باشید در این قسمت هم دسترسی تماس نخواهید داشت!

شاید بتوانیم بگوییم این نشانه یکی از نشانه های 99 درصدی بلاک شدن شما در واتساپ محسوب میشود!

 

برای بررسی بلاک بودن در واتساپ اکانت مجازی بسازید!

یکی از راه هایی که میتوانید بلاک بودن خود را بررسی کنید این است که با استفاده راهکار نصب همزمان دو واتساپ شما میتوانید یک واتساپ دیگر بر روی گوشی خود با شماره ای دیگر نصب کنید و تمام موراد گفته شده را در اکانت مورد نظر بررسی کنید اگر حتی یکی از موراد هم با چیزی که در اکانت خود از این مخاطب مشاهده میکنید متفاوت است شما میتوانید مطمئن باشید که این فرد شما را بلاک کرده است.  

 

گروه بسازید تا متوجه شوید آیا در واتساپ بلاک شده ‌اید؟

یکی از راه هایی که میتواند به شما کمک کند تا بفهمید در واتساپ بلاک شده اید یا خیر این است که یک گروه ایجاد کنید برای ساخت کانال و گروه در واتساپ از این لینک کمک بگیرید

زمانی که گروه خود را ساختید فردی که شک دارین که شما را در واتساپ بلاک کرده است ، اضافه کنید اگر با پیغامی مواجه شدین مبنی بر اینکه شما اجازه ندارید این فرد را به گروه اضافه کنید. بدانید که ایشون شما را در واتساپ بلاک کرده اند !!! این روش هم یکی از روش هایی 99 درصدی حساب میشود.

 

سوالات متداول درباره نشانه بلاک شدن در واتساپ

در قسمت بالا به این سوال پرداختیم که از کجا بفهمیم واتساپ بلاک شدیم؟ و به راه و روش های مختلف برای متوجه شدن بلاک در واتساپ اشاره کردیم اما در ادامه قصد داریم به برخی از سوالات شما درباره بلاک شدن

 

آیا روش تضمینی خارج شدن از ریپورت در واتساپ وجود دارد؟

بله. روش های مختلفی برای خارج شدن از ریپورت در واتساپ وجود دارد اما اینکه کمتر از چند ساعت بتوانید این کار را انجام دهید غیر ممکن است. متاسفانه درون اینترنت ترفند خروج از بلاک شدن در واتساپ بسیار دیده میشود که ادعا میکنند که کمتر از چند ساعت شما را از محدودیت خارج میکنند.

طبق تجربه کارشناسان رایانه کمک بعد از اینکه متوجه شدید که چرا محدود شده اید و تازه اقدام به ارسال پیام به پشتیبانی واتساپ کنید تقریبا 1 تا 3 هفته طول خواهد کشید تا پاسخ شما را بدهند به همین دلیل اینکه ادعا کنیم کمتر از 24 ساعت از ریپورت واتساپ خارج میشوید عملا غیر ممکن است.

 اگر با گوشی سر و کار داشته باشی میدونی که خطا های زیادی داره اما میدونی دلیل نمایش  خطا unfortunately has stopped در گوشی

 

عکس نمایش داده شده بعد از بلاک شدن در واتساپ چیست؟

در صورتی که فردی شما را بلاک کرده باشد. پس از آن دیگر نمیتوانید عکس آواتار آن را مشاهده کنید. بنابراین عکس بلاک شدن در واتساپ یک تصویر خالی است دقیقا مانند وقتی که فرد هیچ تصویری را به عنوان عکس پروفایل قرار نداده است.


از کجا بفهمیم تو واتساپ بلاک شدیم
و از آن خارج شویم؟

ترفند فهمیدن بلاک شدن در واتساپ همان مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم اما بعد از اینکه متوجه این موضوع شدید بهترین کار این است که از آن خارج شوید. برای اینکار کافی است که اگر به فرد مورد نظر دسترسی دارید با یک خط دیگر درخواست کنید که شما را از بلاک بودن خارج کند.


سخن آخر

امروز با هم یاد گرفتیم چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شده ایم یا خیر ، همانطور که متوجه شدین بسیاری از این روش ها صد در صد نیست اما تا حدود بسیار زیادی میتواند به ما این اطمینان را بدهد که ما در واتساپ بلاک شده ایم. همانطور که میدانید شرکت رایانه کمک ، یک شرکت خدمات کامپوتری تلفنی و حضوری است ، شما میتوانید سوالات کامپیوتری خود را با کمک کارشناسان ما حل کنید برای تماس با کارشناسان ما میتوانید از تلفن های ثابت شماره 9099070192 و از تلفن موبایل شماره 0217129 را شماره گیری کنید.

نظرات :
 • " وای چه جالب من با این روش فهمیدم بلاک شدم یا نشدم و در واقع با گروه زدن باهاش تونستم دور بزنم بلاک بودن رو 🤣🤣🤣 "

 • " سلام آیا راهی هست که بفهمیم برای دیدن وضعیت واتس آپ کسی بلاک شده ایم یا نه؟ "

 • img
  Fm
  1402/03/17 - 16:42
  پاسخ

  " سلام می خواهم حتما بفهمه بلاک شده چطوری؟ "

  • img
   پشتیبان موبایل
   1402/03/18 - 10:47

   " سلام میتونید این مقاله رو براشون بفرستین تا مطالعه کنند "

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد