مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

هوش مصنوعی ChatGPT به اسم bing در اسکایپ

  • توسط : sanaz abbasi
  • انتشار: 1402/01/15 - بروزرسانی: 1402/01/15
استفاده از هوش مصنوعی چت جی پی تی در اسکایپ | رایانه کمک
آموزش های اسکایپ

اسکایپ یک پیام رسان محبوب به مالکیت مایکروسافت است که در روند پیشی گرفتن از سایر رقبای خود قابلیت ربات هوشمند بینگ را با کمک چت جی پی تی به عنوان یک دستیار هوشمند اضافه کرده است . علاوه بر رفع نیاز در برنامه های پیام رسان سهولت انجام کار و سرگرم کننده بودن محیط نیز  یک اولویت محسوب می شود. تصور کنید در یک گروه از همکاران خود در خصوص روند پروژه سوال هایی به ذهنتان می رسد به راحتی و با استفاده از هوش مصنوعی بینگ که مستقیما به سرور چت جی پی تی  متصل می باشد می توانید پاسخ مناسب را بیابید و در خصوص آن با سایر همکاران به مکالمه بپردازید. در ادامه علاوه بر آَشنایی  با چت جی پی تی  به نحوه استفاده از چت بات هوشمند بینگ و ChatGPT در اسکایپ می پردازیم.

 اگر در  حین استفاده از برنامه اسکایپ و یا ربات بینگ  به هر نوع مشکل و سوالی برخوردید می توانید با کارشناسان ما در رایانه کمک تماس بگیرید و برای دریافت پاسخ سوال های خود از طریق تلفن های ثابت با شماره 9099071540 و از طریق موبایل با شماره  0217129 با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید.

فهرست

آشنایی با عملکرد چت بات ها

ChatGPT  چیست ؟

مزایای Chat GPT چیست ؟

معایب ChatGPT چیست ؟

کاربرد های Chat GPT چیست ؟

برنامه اسکایپ با افزونه هوش مصنوعی چت جی پی تی

نحوه استفاده از  چت بات بینگ در برنامه اسکایپ

آشنایی با عملکرد چت بات ها

ChatGPT یک ربات هوش مصنوعی مکالمه محور است. بات مکالمه یا چت بات به یک برنامه رایانه ای گفته می شود که می تواند یک مکالمه هوشمند را از طریق صدا یا متن به کمک هوش مصنوعی با کاربر انسانی ایجاد نماید. هدف نهایی از ایجاد و توسعه چت بات ها شبیه سازی کامل یک گفتگو در سطحی است که پاسخ های منطقی بدون باگ و صحیح را ارائه کند.

ChatGPT  چیست ؟

ChatGpt  یا ربات گفتگو چت جی پی تی ، رباتی مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط مجموعه  openAlارائه شده است. این ربات مسلط به داده ها و اطلاعات فراوان است و می توان گفت به وسیله دانشی که دارد می تواند کلمات بعدی یک جمله را حدس بزند و در نتیجه یک جمله یا متن منطقی را ایجاد کند توسعه دهندگان ChatGpt در تلاش هستند این فناوری را  در آزمون تورینگ به نتایج قابل قبولی برسانند، آزمون تورینگ به منظور ارزیابی یک ماشین برای ارائه رفتارهای هوشمندانه برابر یا غیرقابل تشخیص از رفتارهای انسان می باشد که  میتواند درجه هوشمندی هوش های مصنوعی مختللف را بسنجد . در حال حاضر این فناوری در مرحله آزمایش و توسعه مدام است و قطعاً در آینده معایب آن کاهش می یابد و به هدف خود نزدیک تر خواهد شد.

 

مزایای Chat GPT چیست ؟

از مزایای چت جی پی تی می توان به تحلیل زبان های برنامه نویسی اشاره کرد و در برخی از مواقع فراتر از آن کاربرد دارد و در اثبات های ریاضی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر ربات گفتگوی چت جی پی تی می تواند مکالمه بی نقص و طبیعی را با هوش مصنوعی ارائه کند.

از مزایای Chat GPT  می توان به رایگان بودن آن اشاره کرد و با این همه قابلیت های ویژه در حال حاضر نیاز به صرف هزینه از سوی کاربر نیست.

به عنوان یک دستیار هوشمند مجازی می توانید روی آن حساب کنید و کارها را به سهولت بیشتری انجام دهید.

از جالب ترین قابلیت های Chat GPT  برای کاربران ایرانی می توان به توانایی درک زبان فارسی اشاره کرد که در پلتفرم های تقریباً مشابه بی نظیر می باشد.

به عنوان یک دوست مجازی سرگرم کننده می توانید از آن استفاده کنید.

معایب ChatGPT چیست ؟

نمی توان صرف نظر کرد که Chat GPT تا رسیدن به نتیجه نهایی خود فاصله زیادی دارد و در حال حاضر دچار مشکلاتی می باشد در ادامه به معایب Chat GPT می پردازیم.

1-  به علت رایگان بودن و استقبال بسیاری از افراد از Chat GPT ممکن است در مواقعی عملکرد آن به علت حجم زیاد درخواست دچار اختلال شود.

2-  ChatGPT  در ایران به سادگی قابل دسترس نیست و مانند بسیاری از خدمات خارجی تحت تحریم است و برای استفاده کاربران ایرانی نیاز به استفاده از ای پی های خارج از ایران می باشد.

3-  به دلیل استفاده از الگوریتم و الگوهای خاص و عدم انعطاف آن در نسخه های اولیه ممکن است به تولید محتوای تکراری منجر شود.

4-  در گاهی از موارد خروجی و پاسخ های طولانی ارائه می کند.

5-  گاهی از اوقات ممکن است پاسخ صحیحی را برنگرداندن و با توجه به دانش کاربر تشخیص این موضوع دشوار باشد و این پاسخ غلط مورد استناد قرار گیرد.

 

کاربرد های Chat GPT چیست ؟

به طور کلی می توان به کاربرد چت جی پی تی در زمینه های مختلف فناوری و صنعت اشاره کرد.  Chat GPT  یک پلتفرم مکالمه محور و دستیار مجازی هوشمند محسوب می شود.

ارائه پاسخ منطقی: اولین کاربرد چت بات ها ارائه پاسخ مناسب به کاربر می باشد.

حل مسائل برنامه نویسی: از منحصر به فرد ترین قابلیت های Chat GPT توانایی درک و تولید کدهای برنامه نویسی است و علاوه بر این می تواند خطاهای کدها را شناسایی کند.

تولید محتوا: Chat GPT در زمینه تولید محتوا نیز کارآمد است و با کمک آن می توانید پست های وبلاگی ایجاد کنید. برای مثال می توانید یک موضوع مشخص مانند ( دلایل آلودگی هوا) را برای آن تعریف کنید تا با کمک هوش مصنوعی محتوای مناسبی را تولید کند. عملکرد Chat GPT در این زمینه نسبتاً قابل قبول مشاهده شده است.

ترجمه: با کمک جی پی جی می توانید متن های مورد نظرتان به سایر زبان ها ترجمه کنید.

جستجو اطلاعات: در دنیای فراوانی اطلاعات، جستجو سریع و یافتن پاسخ صحیح در حداقل زمان یک اولویت محسوب می شود. از Chat GPT می توانید به عنوان یک موتور جستجو برای رسیدن به پاسخ مناسب استفاده کنید.

 

 

برنامه اسکایپ با افزونه هوش مصنوعی چت جی پی تی

با اضافه شدن چت جی پی تی به برنامه اسکایپ و توجه به منحصر به فرد بودن این ویژگی و استقبال کاربران به استفاده از این افزونه جدید برنامه اسکایپ یک بار دیگر به قله برنامه های پیام رسان نزدیک می شود.

به این مثال توجه کنید، ممکن است در یک گروه دوستانه یا خانوادگی در برنامه اسکایپ نیاز داشته باشید یک پیام تبریک تولد درج کنید کافی است کافیست عبارت Bing@ فرا بخوانید و با نوشتن عبارت “Birthday Message” از آن بخواهید که چند پیام تبریک تولد را برای شما نمایان کند.

نحوه استفاده از  چت بات بینگ در برنامه اسکایپ

شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت open ai سازنده چت بات chat gpt اپلیکیشن بینگ خود را بروز رسانی کرده و آن را به هوش مصنوعی Chat gpt مجهز کرده است و با بروز رسانی برنامه اسکایپ می توانید از این هوش مصنوعی به عنوان یک چت بات استفاده کنید. برای فعال سازی چت بات بینگ باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا نیاز است برنامه اسکایپ را به آخرین نسخه خود به روزرسانی کنید.

سپس وارد سایت bing.com . در ابتدای صفحه با پیام ثبت نام برای بروز رسانی به نسخه جدید بینگ مواجه می شوید.

 با کلیک بر روی لینک آن وارد صفحه جدیدی می شوید که باید در آن اکانت مایکروسافت خود را وارد کنید.

پس از آن با پیامی رو به رو خواهید شد که ثبت نام شما برای بروز رسانی به نسخه جدید بینگ تکمیل شده است

حال باید صبر کنید تا در برنامه اسکایپ نوتیفیکیشن مربوط بروز رسانی و افزودن چت بات بینگ را به شما نمایش دهد. این پیام ممکن است یک یا دو روز بعد از ثبت درخواست در سایت بینگ برای شما نمایش داده شود.

پس از افزوده شدن چت بات بینگ به اسکایپ مانند سایر مخاطبین نام آن در لیست افرادی که می توانید با آنها چت کنید افزوده می شود و میتوانید به راحتی با آن به چت بپردازید.

نکته جالبی که در بالا نیز به آن اشاره کردیم قابلیت درک زبان فارسی برای این چت بات می باشد. شما به راحتی میتوانید سوالات خود را به زبان فارسی از بینگ بپرسید اما پاسخ های دریافتی به صورت انگلیسی خواهند بود. در آینده ممکن است با آموختن زبان فارسی به این هوش مصنوعی بتوان پاسخ ها را نیز به زبان فارسی دریافت کرد. همچنین به دلیل اینکه هنوز این چت بات در نسخه آزمایشی اولیه به سر می برد امکان ارسال فایل یا ویس نیز برای آن فراهم نشده است اما شرکت مایکروسافت اعلام کرده که در بروز رسانی های آینده قابلیت های فراوانی را به این چت بات اضافه خواهد کرد .

 

سخن آخر

قدردان همراهی و توجه شما تا پایان این مقاله هستیم در این مقاله هوش مصنوعی ChatGPT به اسم bing در اسکایپ را بررسی نمودیم اگر سوالی در این زمینه داشتید و یا دنبال حل مشکلات کامپیوتری اینترنتی و موبایل در کوتاه ترین زمان هستید، می توانید با مجموعه رایانه کمک تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکلات شما توسط کارشناسان رایانه کمک برطرف شوند. راه ارتباط با ما شماره هوشمند9099071540 از طریق تلفن های ثابت و همچنین شماره اعتباری0217129 از طریق موبایل یا تلفن ثابت می باشد.

 

قابل توجه شما کاربر گرامی: محتوای این صفحه صرفاً برای اطلاع رسانی است در صورتی که تسلط کافی برای انجام موارد فنی مقاله ندارید حتما از کارشناس فنی کمک بگیرید.                                  

نظرات :
اولین نظر را ثبت کنید

برای این مطلب تابحال نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد