هک شدن گوشی

هک شدن گوشی موبایل مساله‌ی حیاتی می‌باشد که امروزه بسیاری از جاسوسان و هکرها برای دستیابی به رمزها و پسوردهای ما انجام می‌دهند.

اگر ما نشانه‌های هک شدن گوشی‌های اندروید و آیفون را بدانیم به راحتی می‌توانیم جلو هک شدن گوشی خود را بگیریم.

هک شدن گوشی‌های موبایل کار امکان‌ناپذیر و غیرممکنی نیست و با پیشرفت تکنولوژی امکان هک کردن گوشی‌های موبایل وجود دارد. برای اینکه بفهمیم اطلاعات گوشی‌مان هک شده یا خیر مطالبی که گروه فنی رایانه کمک برای شماآماده کرده را مطالعه کنید و از هک شدن اطلاعات مهم گوشی‌تان جلوگیری کنید.

با انواع هکر ها آشنا شویم !!!

هک شدن گوشی موبایل و هک شدن نرم افزار شاد مساله‌ی حیاتی می‌باشد که امروزه بسیاری از جاسوسان و هکرها برای دستیابی به رمزها و پسوردهای ما انجام می‌دهند.

اگر ما نشانه‌های هک شدن گوشی‌های اندروید و آیفون را بدانیم به راحتی می‌توانیم جلو هک شدن گوشی خود را بگیریم.و بدون گرفتن مشاوره کامپیوتری یا مشاوره ی موبایل به راحتی می توانیم  به رفع مشکل هک بپردازیم

هک شدن گوشی‌های موبایل کار امکان‌ناپذیر و غیرممکنی نیست و با پیشرفت تکنولوژی امکان هک کردن گوشی‌های موبایل وجود دارد. برای اینکه بفهمیم اطلاعات گوشی‌مان هک شده یا خیر مطالبی که گروه فنی رایانه کمک برای شماآماده کرده را مطالعه کنید و از هک شدن اطلاعات مهم گوشی‌تان جلوگیری کنید. همراه رایانه کمک آنلاین باشید.

با انواع هکر ها آشنا شویم !!!

چگونه بفهمیم گوشیمون هک شده | رایانه کمک
حل مشکل کامپیوتر تلفنی

کابران رایانه کمک معمولا در رابطه با هک کردن گوشی چنین سوالاتی را از کارشناسان کمک کامپیوتر میپرسند شاید سوال شما هم باشه بهتره با این سوالات آشنا بشیم

  • چگونه بفهمیم گوشیمون هک شده ؟
  • چگونه بفهمیم اطلاعات گوشیمون هک شده؟
  • چگونه بفهمیم گوشیمون هک شده در تلگرام ؟
  • نشانه های هک شدن گوشی چیست؟
  • از بین بردن هک گوشی اندروید چگونه می باشد ؟
  • چگونه گوشی هک شده را درست کنیم؟

  میخوای هک اخلاقی و هکر قانونمند رو  هم یا بگیری ؟

اول اینجا جلوگیری و علائم هک گوشیتو یاد بگیر بعد هک اخلاقی و هکر قانونمند را بزن رو لینک یا بگیر “هک اخلاقی و هکر قانونمند

هک کردن گوشی برای افراد حرفه‌ای یک عمل ساده می‌باشد و تنها با انجام چند دقیقه و استفاده از برنامه‌های حرفه‌ای می‌توانند ما را هک کنند.

هم‌چنین افراد مبتدی و تازه‌کار نیز با کمی حوصله می‌توانند اقدام به هک گوشی ما کنند و از برنامه‌های هک کردن گوشی اندروید و آیفون استفاده کنند. به همین علت در این مقاله قصد برسی هک گوشی را داریم تا کسی نتواند به اطلاعات ما دسترسی داشته باشد با رایانه کمک همراه باشید.

از کجا بفهمیم هک شده‌ایم؟ نشانه‌های هک گوشی چیست؟ بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند که مشکوک به هک شدن گوشی خود هستند همیشه سوالاتی درمورد اینکه از کجا بفهمیم هک شده‌ایم از کارشناسان‌ها می‌پرسند در جواب به این سوال می‌توان گفت اگر گوشیمون توسط هکرها و افراد بیگانه هک شده باشد نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهد که نشان دهنده‌ی این می‌باشد که دستگاه ما مطمئنا توسط افراد دیگری درحال رصد شدن می‌باشد که اگر ما بتوانیم این علایم را بررسی کنیم زودتر از افراد سودجو می‌توانیم از هک شدن گوشی‌مان جلوگیری کنیم.

نشانه های هک شدن گوشی |رایانه کمک

نشانه های هک شدن گوشی چیست؟

۱- اگر به تازگی برنامه‌ای برای گوشیتون نصب کرده‌اید و باعث هنگ کردن و کند شدن گوشیتون شده است و یا گوشیتون را برای لحظه‌ای به کسی قرض داده‌اید و بعد آن برنامه‌ی جدید در گوشیتون نصب شده بود و شاید اصلا برنامه دیده نشود ولی گوشیتون کند شده باشد ممکن است گوشیتون هک شده باشد و تنها ناجیان رایانه می توانند به حل این مشکل رسیدگی کنن یا باید طبق این مقاله پیش روید تا بتوانید به رفع مشکل خود رسیدگی کنید .

۲- اگر به تازگی اطرافیان و دوستانتان به شما می‌گویند که پیام‌های عجیبی از جانب شما برای آن فرستاده می‌شود که شما آن پیام‌ها را ارسال نکرده‌اید باید به هک شدن گوشی‌ خود شکن کنید

۳- در لیست برنامه‌های گوشی‌ خود یک آیکون برنامه مشاهده کنید که شما آن را نصب نکرده باشید ممکن است مشابه برنامه‌ی تبلیغاتی باشد اما باز هم درصد هک شدن گوشی شما زیاد است.

۴- باتری گوشی‌تان با سرعت بیشتری تخلیه می‌شود و باعث می‌شود دفعات استفاده از شارژ افزایش پیدا کند مثلا روزی ۳ بار مجبور به شارژ کردن باشید.

۵- خودبه‌خود گوشی‌تان داغ شود حتی در هنگامی که استفاده نمی‌کنید از گوشی‌تان باز هم داغ کند.

چگونه بفهمیم کدام نرم افزار بیشتر باتری استفاده می کند؟

۶- در هنگام استفاده از اینترنت صفحات عجیب غریب باز می‌شود یا مثلا شما صفحه‌ی گوگل را سرچ می‌کنید اما به سایت دیگری منتقل می‌شوید دراین مواقع احتمال هک شدن بر روی گوشی شما بسیار زیاد است.

۷- بعضی از نرم افزارهایی که قبلا به درستی کار می‌کردند کند شده یا نمی‌توانید به‌درستی با آن‌ها کار کنید اگر به این مورد برخورد کرده‌اید به‌خصوص اگر این برنامه تلگرام بود باید به هک شدن تلگرام نصب شده روی گوشی خود شک کنید!

۸- این امکان وجود دارد پیامک‌های حاوی عدد و ارقام مختلف برای شما ارسال شود یا خودبه‌خود پیامک برای کسی ارسال کند ممکنه گوشی شما هک شده باشد.

۹- ممکن است هکرها برنامه‌هایی در گوشی شما نصب کرده باشند که برای شما هزینه‌های زیادی مبنی بر تماس با کشورهای خارجه و ارسال پیام به شماره‌های بین‌المللی ایجاد کند اگر متوجه شدید این هزینه‌ها برای شما نمی‌باشد و خودتان تماس برقرار نکرده‌اید حتما به هک شدن گوشی خود شک کنید.

۱۰ – اگر ایمیل‌های فرستاده شده از طرف شما اکنون در جعبه‌ی اسپم (Spam) قرار گرفته ممکن است نشانه‌های هک شدن ایمیل شما باشد یعنی هکرها در وسط راه حمله‌ی MIIM انجام می‌دهند. یعنی دسترسی غیرمجاز به ایمیل ما دارند و همین دلیل باعث پیکربندی ایمیل ما به‌صورت غلط می‌شود و به جعبه‌ی اسپم‌های گیرنده منتقل می‌شود.

۱۱- اگر متوجه نویزهای زیادی در هنگام تماس با اطرافیانتان شده‌اید یا در هنگام تماس سیگنال‌ها ضعیف می‌باشند در برخی از موارد که شماره تلفن یک فرد هک می‌شود ممکن است در هنگام تماس صدا نویز داشته باشد یا صدای تکراری خود را دریافت کنیم.

چگونه گوشی که هک شده را درست کنیم ؟ | رایانه کمک

تا حالا احساس کردی وای فایتون هک شده ؟ اگر احساسم نکردی حتما این مطلب را که توسط مشاوران کمک موبایل  نوشتند مطالعه کن چون با دانستن  این موضوع به راحتی می توانید از هک شدن وای فای جلوگیری کنید ” روش جلوگیری از هک شدن وایفای

با توجه به مطالب بالا باید متوجه شویم که علایم زیادی برای هک گوشی‌ها وجود دارد. در این مواقع سوالی که ذهن ما را درگیر می‌کند این است آیا می‌توانیم بدون عوض کردن گوشی یا سیم‌کارت دست هکرها را از گوشی خودمان کوتاه کنیم و اقداماتی برای جلوگیری از هک گوشی کنیم؟ پاسخ به این سووالات مثبت است و ما می‌توانیم راه‌هایی برای جلوگیری از هک گوشی و برطرف کردن هک گوشی را در   به شما کاربران خوب آموزش دهیم.

گوشیم هک شده!!!

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم موارد زیادی برای مشکوک شدن به هک گوشی وجود دارد یکی از مهم‌ترین علایمی که موجب می‌شود شکمان به هک شدن گوشی‌مان بیشتر از قبل شود فردی که به او مشکوک هستیم از اطلاعاتی خبر دارد که قاعدتا نباید از چیزی خبر داشته باشد اگر این اتفاق برای شما افتاد و شاهد اتفاقات بالا نیز در گوشی‌تان بوده‌اید گوشی شما هک شده پس راه‌های مقابله با هکرها را که در ادامه وجود دارد را مطالعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

راه‌های مقابله با هک شدن گوشی

۱- اولین روش مقابله با هک شدن گوشی پیشگیری از هک شدن است یعنی باید روش‌های جلوگیری از هک گوشی را انجام دهیم تا از خطر هک شدن در امان بمانیم روش‌های جلوگیری از هک شدن گوشی در بخش‌های بعدی به صورت کلی نوشته شده است.

۲- اگر مطمئن هستید گوشیتان هک شده ابتدا از اطلاعات مهم و کاربردی خود مانند عکس‌ها شماره‌ها و… یک بکاپ یا پشتیبان تهیه کنید و سپس سعی کنید عملیات فلش کردن گوشی را انجام دهید.

۳- اگر احساس می‌کنید تماس‌ها و پیام‌هاتون هک شده ابتدا به دفتر پیشخوانی بروید و مطمئن شوید که سیم‌کارتتان دایورت (Divert) نباشد سپس اگر دایورت بود درست کنید یا اقدام به تعویض سیم‌کارت خود کنید مطمئن شوید حتما سیم‌کارت به نام خودتان باشد تا احتمال هک کمتر شود.

۴- اگر مایل نیستید گوشی را فلش کنید یا از روش‌های با قیمت بالا استفاده کنید می‌توانید سعی کنید برنامه‌ی هک گوشی‌تان را یافته و آن را لغو کنید. برای انجام این کار بخش بعدی را مطالعه کنید.

نشانه های هک شدن گوشی| رایانه کمک

پیدا کردن برنامه‌های جاسوسی روی گوشی

برای پیدا کردن برنامه‌های جاسوسی و جلوگیری از هک گوشی باید بدانید که این برنامه‌ها در ابتدا خود را جای برنامه‌های مفید جا می‌زنند و پس از نصب احتمال خیلی زیادی خودبه‌خود مخفی می‌تواند اگر به هک شدن اطلاعات گوشی خود مشکوک شده‌اید بهتر است به دنبال آخرین اپلیکیشن که نصب کرده‌اید مراجعه و آن را پاک کنید اگر با پاک کردن برنامه باز هم به هک بودن گوشی‌تان شک داشته‌اید وارد بخش برنامه‌های نصب شده واقع در تنظیمات گوشیتان مراجعه کنید.

دراین صفحه به بخش برنامه‌هایی که نصب کرده‌اید مراجعه کنید و به‌دنبال آیکون برنامه‌ای باشید که برای خود گوشی نیست هم‌چنین در بین برنامه‌های دیگر نیز وجود ندارد احتمالا یک یا چند برنامه پیدا می‌کنید که آیکون آن‌ها بین آیکون صفحه‌ی اصلی وجود ندارد سپس برنامه‌ها را بررسی کنید و میزان دریافت و ارسال داده‌ی اینترنتی را بررسی کنید و اگر متوجه شدید برنامه‌ای که آیکون آن در صفحه‌ی اصلی وجود ندارد و میزان ارسال و دریافت داده‌های آن از طریق اینترنت زیاد است هرچه زودتر اقدام به پاک کردن برنامه کنید.

روش‌های جلوگیری از هک گوشی

همان‌طور که گفتیم بهترین کم‌خرج‌ترین راه برای جلوگیری از هک شدن گوشی‌تان این است که اقدامات لازم را در زمینه‌ی جلوگیری از هک گوشی انجام دهیم. پس با رعایت موارد زیر اقدام به پیشگیری هک گوشی خود کنید.

۱- تا جای ممکن گوشی خود را به افراد غریبه ندهید اگر هم می‌دهید آن مکان را ترک نکنید زیرا مورداعتمادترین اشخاص نیز با حس کنجکاوی و جاسوسی ممکن است اقدام به هک گوشی ما کنند.

۲- از نصب کردن برنامه‌های متفرقه و ناشناس پرهیز کنید ممکن است دوست یا آشنایان ما بخواهند که ما برنامه‌ای را در گوشی خود نصب کنیم و ما را تشویق به نصب برنامه‌ی موردنظر کند تا جای ممکن از نصب این برنامه‌ها پرهیز کنید و تنها برنامه‌ها را از گوگل‌پلی و ا‌پ‌استور نصب نمایید.

۳- روی لینک‌هایی که دوستانتان ارسال می‌کنند و محتویات غیراخلاقی یا تبلیغاتی دارن کلیک نکنید با کلیک کردن روی این‌گونه لینک‌ها درب ورود هکرها را به گوشی خود باز می‌کنید و آن‌ها می‌توانند به‌راحتی اقدام به نفوذ در گوشی شما کنند.

۴- نشست‌های فعال یا Active sessions که مربوط به شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام را همیشه چک کنید و اگر از بین آن‌ها نشست فعالی دیگری از گوشی یا لپ‌تاپ شما نبود، غیرفعال کنید.

۵- هرگز پسوردهای شبکه‌های اجتماعی خود را با کسی درمیان نگذارید مخصوصا آدرس‌های ایمیل و رمزهای آن‌ها را، زیرا با دانستن ایمیل ما هک کردن بسیار آسان می‌شود.

۶- در تمام شبکه‌های اجتماعی که ثبت نام می‌کنید گزینه‌ی دو مرحله‌ای ثبت نام را فعال کنید تا امکان هک شدن به حداقل برسد.

۷- همیشه یک یا چند آنتی ویروس در گوشی خود نصب داشته باشید تا ازورود تروجان‌ها جلوگیری کند.

۸- همیشه لیست برنامه‌های نصب شده را چک کنید و آن‌هایی که بین آیکون برنامه‌های شما وجود ندارد و اینترنت زیاد مصرف می‌کند را پاک کنید.

هک شدن برنامه شاد

همانطور که می دانید نرم افزار شاد برای آموزش مجازی دانش آموزان می باشد در این نرم افزار آموزش به صورت آنلاین انجام می شود به همین دلیل دانش آموزان باید سر ساعت مشخصی آنلاین باشند تا حضورشان صورت بگیرد خیلی از کاربران رایانه کمک از ما پرسیدند آیا پیام رسان شاد هک میشود؟

در خصوص این سوال باید گفت نرم افزار شاد با وجود ایرانی بودن از امنیت بالای برخوردار می باشد پس هک کردن آن به راحتی امکان پذیر نمی باشد

اکثرا کسایی که در نرم افزار شاد هک شدند در واقع نرم افزارشان هک نشده است و تنها حساب کاربریشان هک می شود پس به این نتیجه می رسیم نرم افزار شاد هک نمی شود و فقط حساب ما هک می شود .

اگر جز افرادی هستید که از نرم افزار شاد استفاده می کنید ممکنه با مشکل هک شدن نرم افزار شاد رو به رو شوید به همین دلیل در این قسمت مقاله هک شدن گوشی قصد داریم یک فیلم کوتاه برای نحوه تشخیص هک شدن در برنامه شاد خدمتتون عرض نماییم .

برای تشخیص دادن هک شدن در نرم افزار شاد باید وارد پنل کاربری خود شوید و تمامی دستگااه های که تا حالا به اکانت شما متصل شده اند را مشاهده نمایید. نرم افزار شاد به دلیل اینکه به ما ای پی تمامی دستگاه های متصل شده را نشان می دهد به راحتی می تواند جلوی هک شدن را بگیرد.

تشخیص دادن هک شدن در نرم افزار شاد

اگر با سوال آیا در نرم افزار شاد هک شده ایم یا نه مواجعه شده اید فیلم زیر را مشاهده نمایید. این ترفند به ما کمک می کند دستگاه های که تا به امروز به نرم افزار شاد ما متصل شده اند را تشخیص دهیم و اگر دستگاهی جر دستگاه خودمان متصل بوده راپاک کنیم.


سخن پایانی 

اورژانس رایانه کمک برای جلوگیری از هک شدن گوشی ، هک شدن در نرم افزار شاد و سو استفاده از اطلاعات کاربران خود این مطلب را آماده و انتشار داده است اگر در هر کجای این مطلب دچار مشکل شده اید و یا با مسئله ای حیاتی مواجعه شده اید حتما از مشاوره ی رایانه کمک آنلاین استفاده کنید. چنانچه به تازه ترین اخبار روز کنولوژی و آموزش های کاربردی کامپیوتر و موبیال علاقه مند هستید می توانید از اینستاگرام رایانه کمک دیدن فرمایید.

از بین بردن هک گوشی اندروید | رایانه کمک
خرید آنتی ویروس | رایانه کمک تلفنی
حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!