مرکز پاسخگویی تلفنی به سوالات رایانه ای و موبایلی 9099071540 (تماس با تلفن ثابت) - 0217129 (تماس با موبایل)
تماس با کارشناس

دانلود و نصب برنامه سامانه ثنا بر روی گوشی

 • توسط : سیما مومنی
 • انتشار: 1401/02/27 - بروزرسانی: 1402/08/03
دانلود و نصب برنامه سامانه ثنا بر روی گوشی
سامانه های دولتی

ورود به سامانه ثنا با گوشی چگونه است؟

برنامه ورود به سامانه ثنا برای این موضوع طراحی شده است که شما به راحتی بتوانید از امکانات سامانه ثنا استفاده کنید و هر بار مجبور به وارد شدن به صفحه سایت نباشید.  سامانه  ثنا همانطور که می دانید سامانه ابلاغ الکترونیکی می باشد.  این روزها اکثر سایت های مهم مثل ایرانسل و همراه اول نرم افزار های خاص خود را دارند ( نرم افزار همراه من ) که با نصب هر کدام به راحتی میتوانید از تمامی امکانات سایت مورد نظر حتی چه بسا بیشتر استفاده کنید. برای دسترسی راحت و آسان به ابلاغیه های سامانه ثنا و یا اطلاعیه های این سایت نیز میتوانید برنامه سامانه ثنا را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید لازم به ذکر است که این سامانه هم نرم افزار اندروید و هم آیفون را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

آنچه در این مقاله می خوانیم:

سامانه ثنا چیست؟

✅ورود به سامانه ثنا با گوشی

✅آموزش دانلود نرم افزار ورود به سامانه ثنا

✅ورود به سامانه ثنا با گوشی چگونه است؟

✅نکات مهم در رابطه با نرم افزار سامانه ثنا

✅آخرین اخبار مربوط با دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا

✅پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با ورود به سامانه ثنا با گوشی

✅سخن آخر

سامانه ثنا چیست؟

در رابطه با سامانه ثنا قبلا هم با هم صحبت کردیم ولی به صورت کلی برای اجرایی شدن ماده 175 قانون آیین دادرسی کیفری و از آنجایی که قصد بر این بود که روش های سنتی ابلاغ قضایی که به صورت کاغذی بود از میان برداشته شود سامانه ثنا راه اندازی شد و افراد به هر دلیلی نیاز به مشاهده ابلاغیه ها داشتند چه حقوقی باشند چه حقیقی لازم است ابتدا ثبت نام در سامانه ثنا را انجام دهند و پس از آن با مراجعه به سایت پیگیری های لازم جهت ابلاغیه های اعلام شده را انجام دهند.

اما با توجه به اینکه این روزها استفاده از تلفن های همراه زیاد شده است سامانه ثنا تصمیم گرفت که کاربران برای مشاهده ابلاغیه های اشخاص نرم افزاری را طراحی کند که افراد به جای استفاده از کامپیوتر با تلفن همراه خود به راحتی در هر زمان و هر مکانی بتوانند به ابلاغیه های سامانه ثنا دسترسی داشته باشند.

حالا بسیاری از کاربران  راغب هستند که دریافت خدمات قضایی خود را از طریق این نرم افزار انجام دهند بنابراین ما در این مقاله از سری مقاله هایی که مشاورین رایانه کمک تهیه کرده اند قصد داریم به صورت کامل نصب و راه اندازی نرم افزار سامانه ثنا را بررسی کنیم پس همراه رایانه کمک باشید.

 

پیشنهاد مطلب: اگر از کاربران اینترنت همراه اول هستید، مقاله تنظیمات اینترنت همراه اول را از دست ندهید. ورود به سامانه ثنا با گوشی

ورود به سامانه ثنا با گوشی چگونه است؟ برای ورود به  سامانه ثنا از طریق گوشی و مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا می توانید از دو طریق اقدام کنید. در روش اول، متقاضی باید، اقدام به نصب نرم افزار موبایلی ثنا و سپس، ورود به سایت آن، با استفاده از راهنمای ورود به سامانه ثنا با گوشی نماید. روش دیگر، این است که فرد، آدرس سایت ثنا را در مرورگر تلفن همراه خود، جست و جو کرده و سپس، از طریق صفحه جست و جوی تلفن، وارد سایت ثنا شود. نحوه ثبت نام ثنا با موبایل، از طریق ورود به سامانه آن و انتخاب گزینه ثبت نام بر خط قوه قضاییه می باشد. بدین تریتیب می توانید مشاهده ابلاغیه با موبایل را انجام دهید.

در ادامه مقاله مشاهده ابلاغیه جدید و  ورود به سامانه ثنا با گوشی را  با استفاده از این دو روش شرح خواهیم داد.

آموزش دانلود نرم افزار ورود به سامانه ثنا

برای دانلود و نصب نرم افزار ورود به سامانه ثنا در مرحله اول لازم است وارد سایت عدالت شوید و نرم افزار عدالت همراه را دانلود و نصب کنید برای انجام اینکار ابتدا در گوگل سرچ کنید " نرم افزار عدالت همراه " سپس بر روی سایتی با آدرس  eadl.ir  کلیک کنید و سایت مورد نظر را باز کنید ،  مراحل انجام کار را در عکس زیر مشاهده میکنید.

 

دانلود نرم افزار ورود به سامانه ثنا | رایانه کمک

 

با توجه به اینکه گوشی شما اندروید است و یا آیفون وارد گزینه ی مورد نظر شوید و نرم افزار مرتبط با گوشی خود را دانلود کنید برای اندروید همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید گزینه ای تحت عنوان دریافت مستقیم نسخه اندروید دارد که با کلیک بر روی این گزینه نرم افزار سامانه ثنا را به راحتی میتوانید دانلود کنید.

 

دانلود برنامه سامانه ثنا برای اندروید | رایانه کمک

 

پیشنهاد مطلب: شرکت ایرانسل سرویس های مختلفی در زمینه اینترنت ارائه کرده است، مقاله تنظیمات اینترنت ایرانسل را از دست ندهید.

ورود به سامانه ثنا با گوشی چگونه است؟

در مرحله اول لازم است نرم افزار سامانه ثنا را  دانلود کرده و نصب کنید پس از نصب آیکون نرم افزار به صورت زیر است. این آیکون را در بین برنامه های خود پیدا کنید و آن را اجرا کنید.

 

 ورود به سامانه ثنا با گوشی | مشاوره کامپیوتر

 

در مرحله دوم پس از اینکه اپلیکیشن ثنا را باز میکنیم با صفحه ی مانند تصویر زیر مواجه میشویم که با وارد کردن شماره ملی و رمز عبور و یا کد ثنا میتوانیم وارد سایت شویم و ابلاغیه های شخصی خود را مشاهده کنیم. 

 

اجرا کردن اپلیکیشن ثنا روی گوشی | رایانه کمک

 

پس از وارد کردن اطلاعات کاربری خود در سامانه ثنا ( فراموش نکنید که در قسمت بالا تر براتون لینکی قرار دادیم که چطور در سامانه ثنا ثبت نام کنید این مراحل پس از ثبت نام انجام میشود) کد امنیتی از طرف سامانه ثنا برای موبایل شما ارسال میشود کد را در کادر مورد نظر وارد کنید.

 

ورد به سامانه ثنا روی آیفون | رایانه کمک

 

در این مرحله برای مشاهده ابلاغیه های شخصی خود بر روی آیکون ابلاغیه های الکترونیکی کلیک کنید.

 

ورد به سامانه ثنا با نرم افزار | خدمات آنلاین مشاوره با رایانه کمک

 

همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید تمامی ابلاغیه های چه آنهایی که قبلا مشاهده کرده اید چه ابلاغیه های جدید در این قسمت برای شما درج شده است.

 

مشاهده ابلاغیه های سامانه ثنا | رایانه کمک

 

نکات مهم در رابطه با نرم افزار سامانه ثنا

نکته اول: این اپلیکیشن فقط برای افراد مقیم کشور ایران میباشد و دسترسی به این سامانه از اینترنت خارج از کشور ایران امکان پذیر نیست بنابراین در صورتی که از فیلتر شکن بر روی گوشی خود استفاده میکنید زمان استفاده از این نرم افزار حتما فیلتر شکن خود را خاموش کنید.

نکته دوم: همانطور که در موارد فوق یادآور شدیم برای استفاده از امکانات اپلیکیشن سامانه ثنا نیاز است که قبل از ورد به سایت در این سایت ثبت نام کرده باشید بنابراین ابتدا ثبت نام خود را انجام دهید.

نکته سوم: اگر بر روی گوشی خود آنتی ویروس نصب دارید در زمان استفاده از این نرم افزار حتما آن را خاموش کنید

نکته چهارم: در نظر داشته باشید که برای نصب برنامه سامانه ثنا حتما لازم است اندروید گوشی شما آپدیت باشد چرا که بر روی نسخه های قدیمی اندروید نصب نمیشود.

نکته پنجم : به هیچ عنوان نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید چرا که بسیاری کلاه برداری اتفاق افتاده است.

نکته ششم : سابقاً استفاده از سامانه ثنا برای اتباع خارجی ممکن نبود ولی  خبری در خصوص فراهم شدن این امکان  در تاریخ 23 آبان 1341 منتشر شده است.  رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: اتباع بیگانه از این پس می‌توانند با مراجعه به مراجع قضایی و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، نسبت به ثبت‌نام ثنا و به تبع آن ابلاغ الکترونیکی اقدام کنند.

در این سامانه این امکان فراهم شده است که تمامی مراحل مربوط به ابلاغیه ها و اطلاعیه های مربوط به پرونده قضایی شما به تلفن همراه شما پیامک شود اما قبل از اینکه از سامانه ثنا پیامکی دریافت کنید لازم است دریافت پیامک را در این سامانه برای خود فعال کنید.

 

آخرین اخبار مربوط با دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا

 

🗓️23 آبان 1401

محمد کاظمی‌فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه  با اشاره به یکی از چالش‌های قدیمی دستگاه قضایی در زمینه ابلاغ الکترونیکی به اتباع خارجی گفت: در نتیجه همکاری وزارت کشور و مرکز آمار و فناروری اطلاعات قوه قضاییه، اکنون خدمات شناسایی اتباع بیگانه که از شهریور سال جاری به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده بود، در همه مراجع قضایی و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قابل استفاده است.

🗓️27فروردین 1401

کاظم غریب آبادی در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره خدمات دستگاه قضایی به ایرانیان خارج از کشور اظهارداشت: امکان مشاوره‌های حقوقی و قضایی حضوری به ایرانیان خارج از کشور در مرحله بررسی‌های کارشناسی است و مقرر شده در کشورهایی که تراکم جمعیت ایرانیان بیشتر است، همکاران ما برای ارائه خدمات حقوقی و قضایی از طریق هماهنگی با سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها به آن کشورها بروند تا بتوانیم مشکلات حقوقی و قضایی هموطنان را حضوری رفع کنیم.

🗓️15 فروردین 1401

سرهنگ احمدی طی خبری اعلام کردند:  کلاهبرداران، پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و دیگر درگاه ها که حاوی لینک است برای شهروندان ارسال می کنند و از آنان در خواست می شود آن را باز کنند.او می گوید: لینک معرفی شده در این پیامک‌ها حاوی بدافزار بوده و با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان به سرقت برده می شود.

🗓️19 آبان 1400

رئیس قوه قضائیه اعلام کرد ، از آنجایی که تغییرات جدیدی در سامانه ثنا انجام شده است برای افزایش اطمینان از دریافت و مشاهده ابلاغیه پس از اینکه نرم افزار سامانه ثنا را دانلود و نصب کردین علاوه بر شماره تلفن همراه  خود میتوانید شماره 3 نفر از دوستان و اقوام خود را نیز وارد کنید تا پیامک های مرتبط با مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا برای آن افراد نیز ارسال شود.

🗓️29 شهریور 1400

با توجه به اعلام دادستان عمومی و انقلاب اردبیل، پرونده های که وارد دادگستری شده اند در سال 99 نسبت به سال گذشته، 21 درصد کاهش داشته و همچنین، در نتیجه استفاده از سامانه ثنا و امکانات آن همچون دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، اطاله دادرسی به حداقل رسیده است.

🗓️10 مرداد 1400

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد که، با دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا توسط اصحاب دعوا، 84 درصد ابلاغ‌ های قضایی در این استان، از طریق ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا انجام می گیرد و کاربران میتوانند به صورت آنلاین آنها را مشاهده کنند.

🗓️26 تیر 1400

قائم‌ مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اعلام کرده است که، نهادهای مردمی که میخواهند همکاری با قوه قضائیه را داشته باشند، ابتدا لازم است در سایت Mosharekat.eadl.ir ثبت نام کنند ، و پس از آن برای دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سامانه ثنا ثبت نام نمایند.

🗓️23 خرداد 1400

چندی پیش خبری مبنی بر هک شدن سامانه ثنا به گوش افراد جامعه رسید اما دفتر امنیت فناوری اطلاعات مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اعلام کردهاست که ، خبر هک سامانه ثنای قوه قضاییه که در فضای مجازی پخش شده است ، یک شایعه ای بیش نبوده و در حال حاضر این امکان برای تمامی شهروندان فراهم شده است که با مراجعه به سامانه ثنا و از طریق دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا، از امکانات این سامانه استفاده کنند .

🗓️29 اردیبهشت 1400

بنابر اعلام رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، علاوه بر امکانات موجود سامانه ثنا از جمله دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا، مرحله آزمایشی برگزاری محاکم آنلاین نیز در ده استان کشور شروع شده و قوه قضاییه در صدد است تا این امکان جدید را در سامانه ثنا به طور سراسری اجرایی نماید.

🗓️28 اردیبهشت 1400

معاون دادستان تهران اعلام کرد، تمامی شهروندان برای استفاده از مزایای سامانه ثنا که شامل مشاهده ابلاغیه ای قضایی میشود، دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا را لازم است انجام دهند، بنابراین بعد از رسیدن به سن بلوغ، اقدام به ثبت نام در این سامانه کنید و در نظر داشته باشید که افتتاح حساب کاربری در سامانه ثنا به معنی داشتن سابقه کیفری نیست.

🗓️20 اردیبهشت 1400

بر اساس اعلام دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، از آنجا که اشخاص برای دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا و ثبت نام در آن، ملزم به وارد کردن اطلاعات هویتی خود می باشند، مرکز تبادل ملی اطلاعات وزارت ارتباطات، می تواند زمینه دسترسی ادارات دولتی را به این اطلاعات فراهم کرده؛ بنابراین، درخواست کپی کاغذی از مدارک هویتی مراجعین از سوی ادارات دولتی، فاقد وجاهت می باشد.

🗓️16 اردیبهشت 1400

مطابق اعلام دبیر کارگروه حمایت حقوقی و قضایی ایرانیان خارج از کشور ، شهروندان ایرانی ساکن خارج از کشور می توانند از طریق سامانه های kharej.adliran.com و international.adliran.ir اقدام به دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه های خود نمایند.

🗓️13 اردیبهشت 1400

بر اساس اطلاعیه "مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه" سامانه ثنا به هیچ عنوان از طریق ایمیل برای افراد هیچ گونه ابلاغیه ای را ارسال نمیکند و شهروندان تنها از طریق برنامه سامانه ثنا به ابلاغیه ها درسترسی خواهند داشت و یا اینکه وارد سایت سامانه ثنا شوید.

🗓️12 اردیبهشت 1400

همانطور که میدانید پیامک های بسیاری از طرف سامانه ثنا برای بسیاری از شهروندان عزیز ارسال شد که از آنها درخواست پرداخت یک هزینه کم را برای مشاهده ابلاغیه قضایی داشته اند و پس از پرداخت این مبلغ از طریق لینکی که در پیامک بوده حساب آنها خالی شده مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا، پیامک های ارسالی از منابع ناشناس در رابطه با مشاهده ابلاغیه الکترونیکی که برای مشاهده ابلاغیه، درخواست وجه می کند، جعلی است  و فقط از طریق برنامه سامانه ثنا، ابلاغیه های خود را مشاهده نمایید.

🗓️28 فروردین 1400

در نظر داشته باشید که معاون دادستان تهران اعلام کرده است ، زمانی که فردی در سامانه ثنا ثبت نام  میکند و حساب کاربری دریافت میکند به این معنا نبوده که فرد دارای سابقه کیفری می باشد و کلیه شهروندان پس از رسیدن به سن قانونی، برای افتتاح حساب کاربری در این سامانه بهتر است اقدامات لازم را انجام دهند.

 

پاسخ به سوالات متداول کاربران در رابطه با ورود به سامانه ثنا با گوشی

در این قسمت به تعدادی از سوالات کاربران در رابطه با ورود به سامانه ثنا با گوشی با کد ملی  پاسخ خواهیم داد. کارشناسان مجرب و متخصص رایانه کمک برای ارائه خدمات کامپیوتری خود از طریق تماس تلفنی و پاسخگویی آنلاین به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

 

 

1-برای مشاهده ابلاغیه های سامانه ثنا از روی گوشی حتما باید نرم افزار نصب کنیم ؟

خیر شما میتوانید هم از طریق برنامه ثنا هم از طریق سایت ابلاغیه های ارسال شده در سامانه ثنا را مشاهده کنید.

2- پس از دانلود نرم افزار اندروید ورود به سامانه ثنا چه کارهایی لازم است انجام دهیم؟

بعد از اینکه نرم افزار سامانه ثنا را دانلود کردین میتوانید کد ملی و رمز کد سامانه ثنا خود را وارد کنید و پس از آن تمامی دسترسی ها در این اپلیکیشن برای شما باز خواهد شد و میتوانید به راحتی کارهای قضایی خود را انجام دهید.

3- آیا در موبایل هم میتوانیم ابلاغیه های قضایی را مشاهده کنیم

بله با استفاده از نرم افزار سامانه ثنا شما میتوانید تمامی ابلاغیه های ارسالی را به صورت پی دی اف در نرم افزار مشاهده کنید و از جزییات کامل آنها با خبر باشید.

  

لیست خدمات رایانه کمک

🔰 خدمات کامپیوتری تلفنی

📱  خدمات برنامه نویسی

💻  تعمیرات لپ تاپ

📚 پشیبانی اپل

🖥️  پشتیبانی کامپیوتری آنلاین

🕹️ حل ارور های بازی کامپیوتری

🧩 تنظیم و رفع مشکل مودم

🧰 تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

برون سپاری مرکز تماس شرکت ها

🧰 مرکز تخصصی پشتیبانی شبکه

🖨️  ارتباط با پشتیبان پرینتر

💹 پاسخگویی مشکلات اینستاگرام

لیست مقالات کاربردی

📥 بکاپ از اطلاعات کامپیوتر

📗 فراموشی رمز ویندوز

 حل مشکلات ویندوز

📀 حذف اکانت موقع اینستاگرام

☢️رفع سیاه شدن مانیتور

☑️ حل مشکلات برنامه اسکایپ

💿 دیلیت اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

⚠️رفع لگ در بازی

📤 بازیابی اطلاعات حذف شده

🔌 نصب ویندوز در خانه

📕 دانلود نرم افزار کامپیوتری

دانلود نرم افزارهای کاربردی

دانلود مرورگر فایرفاکس

دانلود winrar

دانلود افیس

دانلود ویندوز 10

دانلود مرورگر کروم

دانلود انی دسک

دانلود فتوشاپ

دانلود ویندوز 11

دانلود منیجر

دانلود راست دسک

دانلود نود 32

دانلود اکتیور کننده ویندوز

 

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم به صورت کامل به شما عزیزان آموزش دهیم که چطور دانلود و نصب برنامه سامانه ثنا جهت مشاهده ابلاغیه های قضایی را انجام دهید، امید داریم که این آموزش برای شما کاربران خوب رایانه کمکی مفید بوده باشد در صورتی که در این زمینه سوالی داشته باشید میتوایند با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید تا مشکلات عدم باز شدن نرم افزار سامانه ثنا و یا عدم آپلود و دانلود شدن فایل های ابلاغیه را برای شما عزیزان برطرف کنی.

 

 

 

نظرات :
 • img
  صبا شبیری
  1401/04/20 - 11:56
  پاسخ

  " واقعا ممنونم از شما و همکارانتون راهنماییم کردن وگرنه نزدیک بود هک بشه حسابم با همین پیامک اینای ک میفرستن "

 • img
  موسی امانی
  1401/05/09 - 01:59
  پاسخ

  " سلام من قبلا ثبت نام کرده بودم چون ازگوشیم پاک کردم الان که میخوام ثبت نام کنم پیغام میده قبلا باای کدملی ثبت نام شده اگه میشه راهنمایی کنیدممنون "

  • " سلام باید از طریق همون کد ملی اطلاعات حسابون رو ریکاوری کنید "

 • img
  معین
  1401/07/18 - 17:53
  پاسخ

  " سلام نرم افزار عدالت همراه کارنمیکنه حتی به روزرسانی هم از درگاه قوه قضائیه انجام دادم ولی هیچ اثری نداره ممنون میشم برطرف بفرمایید تشکر "

 • " کار خوبیه "

ارسال نظر :

به غیر از نام، سایر اطلاعات اختیاری بوده و در سایت منتشر نخواهند شد

عملیات انجام شد