موزیلا خطاب به توسعه دهندگان:تایید ۲ مرحله ای حساب خود فعال کنید

تایید دو مرحله ای فایرفاکس | خبر رایانه کمک

تایید دو مرحله ای فایرفاکس درنسخه های اخیر اجباری شد. کمپانی موزیلا این هفته در بیانیه ای اعلام کرد که توسعه دهندگان افزونه های مرورگر فایرفاکس باید برای افزونه تولیدی خود  تایید دو مرحله ای (two-factor authentication) را قرار دهند.  همچنین کارشناسان رایانه کمک برای امنیت بالاتر توسیعه می کنند حتما از این قابلیت استفاده کنند

کیتلین نیمان مدیر انجمن افزونه های کمپانی موزیلا  در وبلاگ اصلی موزیلا نوشت :” از ابتدای سال ۲۰۲۰ توسعه دهندگان افزونه های فایرفاکس (Extension) باید تایید دو مرحله و یا به اختصار ۲FA را فعال کنند” .

همچنین خانم نیمان افزودند: “این کار برای جلوگیری از کنترل مهاجمان مخرب برنامه های افزودنی مجاز و کاربران آنها است”

امنیت بیشتر با تایید دو مرحله ای فایرفاکس

دلیل اصرار کمپانی Mozilla  برای تایید دو مرحله ای فایرفاکس هکرهایی هستند که از حساب کاربری توسعه دهندگان افزونه ها استفاده می کنند تا فایل های مخرب و بد افزار های خود را در قالب آپدیت برای کاربران ارسال می کنند ، همچنین هکرها از افزونه های خراب برای سرقت گذرواژه ها و کوکی ها ، رویت صفحه مانیتور ، هدایت کاربران به صفحات فیشینگ برای دزدی اطلاعات و بارگیری بد افزار های خود استفاده می کنند. وقتی این اتفاق بیفتد ، کاربران نهایی نمی توانند تشخیص دهند که بروزرسانی مخرب بوده است  ،به خصوص وقتی که بروزرسانی آلوده از طرف Mozilla AMO به صورت رسمی تهیه می شود ، منبعی که همه کاربران Firefox آن را ایمن می دانند. برای کسب اطلاعات کامل در این مورد حتما مطلبی که توسط کارشناسان  خدمات کامپیوتری انلاین رایانه کمک تهیه شده مطالعه کنید و تا آخر این مطلب همیار رایانه کمک باشید .

  ارور  your connection is not secure

بارها پیش اومده با ارور your connection is not secure در مرورگر فایرفاکس رو به رو شدم این مطلب به شما کمک میکنه که راحت این ارور رو رفع کنید. رفع خطای your connection is not secure در مرورگر فایرفاکس 

تایید دو مرحله ای فایرفاکس دقیقا چه کاری انجام می دهد

تایید ۲ مرحله ای با اضافه کردن مرحله جدید به عملیات ورود، هویت اصلی شما را مشخص می کند که بیشتر سرویس های کاربری برای امنیت بیشتر به کاربران خود تایید دو مرحله ای را پیشنهاد می دهند. در سال های اخیر حمله های فیشینگ از طریق افزونه به کاربران فایر فاکس صورت نگرفته ولی در نقطه مقابل ، موارد بسیاری از حمله به افزونه های مرورگر Chrome شکایت کرده اند. توسعه دهندگان افزونه های Chrome معمولاً با ایمیل های فیشینگ مقابله می کنند.

حل مشکل کامپیوتر تلفنی

حمله های فیشینگ عمدتا توسعه دهندگان افزونه های Chrome را مورد هدف قرار می دهند. دلیل این امر این است که مرورگر Chrome  ۶۵٪ -۷۰٪ از سهم بازار را دارند ، اما Firefox فقط ۱۰٪ از بازار را در اختیار گرفته که برای مهاجمان جذابیت نسبتاً کمتری دارد. با این حال ، موزیلا به اندازه کافی محتاط است تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد و به کاربران خود توصیه کرده برای اطلاعات بیشتر سایت support.mozilla.org را مطالعه کنند تا تأیید اعتبار دو مرحله ای  را برای حساب خود فعال کنند .

سخن اخر

بیش از۷ سال است که با شرکت رایانه کمک به عنوان کارشناس کامپیوتر در زمینه سخت افزار ، نرم افزار و شبکه کار می کند

پس از مدتی به کسب اطلاعات در زمینه طراحی وب  و وردپرس پرداخته و توانسته است در حوزه طراحی وب اصولی، تولید محتوای سایت مطابق با الگوریتم های به روز گوگل و همچنین بهبود سئو سایت پیش رو باشد.

در حال حاضر علاوه بر طراحی وب او با توجه به تجربیات خود در زمینه رفع مشکلات کامپیوتر و تلفن همراه و مطالعه علم روز مطالب مهم و آموزش های مهم کامپیوتری و تلفن همراه رو در اختیار کاربران رایانه کمک قرار میدهد. هدف ما افزایش آگاهی کاربران در زمینه کامپیوتر و تلفن همراه است.

خرید آنتی ویروس | رایانه کمک تلفنی
حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!