انواع ریست در گوشی آیفون

انواع ریست در گوشی آیفون | رایانه کمک تلفنی

شرکت اپل در گوشی‌های خود چندین نوع ریست قرار داده تا کاربران اگر با مشکل مواجه شدند فقط بخش مربوطه را ریست کنند ، همچنین در مراحل نخست ریست کردن کل گوشی آیفون و یا ریست فکتوری را انجام ندهند. شاید با ریست کردن بخش مربوطه مشکل در گوشی آیفون به طور کامل برطرف شود ، بطور مثال شما اگر در بخش شبکه مشکل دارید؛ می‌توانید فقط تنظیمات این بخش را ریست کنید. این ویژگی که در سایر بخش های گوشی آیفون نیز وجود دارد ، بسیار سودمند و پر کاربرد است.

 در گذشته پنهان سازی اطلاعات در آیفون را بررسی کردیم، در ادامه انواع ریست در گوشی های آیفون را بررسی خواهیم کرد ، همراه رایانه کمک باشید.

اجازه دهید برای روشن تر شدن مسئله به سوالات و مشکلات کاربران در این زمینه نگاهی بیاندازیم .

 1. چگونه گوشی خود را ریست کنیم ؟
 2. چند نوع ریست در گوشی های آیفون وجود دارد؟
 3. تفاوت ریست فکتوری با فورس ریستارت چیست؟
 4. ریست کیبورد در آیفون چگونه انجام می‌شود؟
 5. ریست هوم اسکرین چه کاربرد هایی دارد؟

حل مشکل کامپیوتر تلفنی

چرا مجبور به ریست کردن گوشی می شویم؟

  گاهی گوشی آیفون دچار مشکل شده یا هنگ می‌کند که عملکرد و کارایی گوشی شما را کاهش می‌دهند در مواردی هم مشکلاتی به وجود می‌آید که ریست کردن تنظیمات گوشی به حل مشکل کمک می‌کند.

 انواع ریست ها در گوشی آیفون

نحوه ریستارت کردن آیفون | حل مشکل آیفون
 • ریست همه تنظیمات (Reset All Settings)
 • ریست فکتوری Erase All Content and Settings))
 • ریست تنظیمات شبکه (Reset Network Settings)
 • ریست کیبورد (Reset Keyboard Dictionary)
 • ریست هوم اسکرین (Reset Home Screen Layout)
 • ریست موقعیت مکانی (Reset Location & Privacy)

در بخش تنظیمات گوشی  آیفون ، در بخش ریست ، گزینه های فوق را مشاهده می‌کنید؛ که با انتخاب هریک ریست انجام می‌شود. در ادامه آن ها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

انواع ریست در گوشی آیفون | رایانه کمک تلفنی

پاک کردن تمام تنظیمات گوشی آیفون

اگر گوشی آیفون شما دچار مشکل شد ، Reset All Settings یک گزینه مناسب برای ریست کردن دستگاه آیفون می‌باشد، در این ریست اطلاعات گوشی شما پاک نخواهد شد و فقط تنظیمات داخلی گوشی ریست می‌شود.

نکته: بسیاری از کاربران به اشتباه این ریست را فورس ریستارت می‌دانند، اما باید بدانیم فورس ریستارت به نوعی راه اندازی مجددا دستگاه آیفون می گویند؛ با انواع ریست در گوشی آیفون تفاوت دارد.

ریست فکتوری

ریست فکتوری که در تمام گوشی های اندروید و آیفون وجود دارد تمامی اطلاعات گوشی شما را به حالت کارخانه باز می‌گرداند. اما در نظر داشته باشید که ریست فکتوری به عنوان راه حل باید در مراحل آخر انجام شود، چون در این ریست تمامی اطلاعات و تنظیمات گوشی پاک شده و به حالت کارخانه باز می گردد. اگر شما در گوشی آیفون خود با مشکل روبرو شدید در قدم اول گوشی خود را خاموش روشن کنید ، سپس  به کمک مطالب گروه فنی رایانه کمک  بدون نیاز به ریست فکتوری مشکل خود را  برطرف کنید.

 

ریست تنظیمات شبکه

اگر عملکرد گوشی شما در بخش بلوتوث ، دیتای موبایل ، شبکه وای فای یا هات اسپات گوشی دچار مشکل شد ریست تنظیمات شبکه را انجام دهید ، به طور کلی در زمان بروز مشکلات در شبکه یا سایر بخش های مربوطه باید دستگاه چک شود ، تنظیمات کنترل شود و در نهایت از ریست شبکه در آیفون استفاده کنید.

 در صورت تمایل مطلب تنظیمات اینترنت گوشی آیفون را مطالعه کنید.

نحوه ریستارت کردن آیفون | حل مشکل آیفون

ریست کردن تنظیمات کیبورد و دیکشنری در آیفون

 ریست کردن کیبورد  آیفون معمولا زمانی انجام میشود که مشکل هنگ کردن کیبورد آیفون است، اگر صفحه کلید کیبورد آیفون شما دچار مشکل شده است به کمک گزینه ی reset keyboard dictionary  ریست اطلاعات و زبان های داخل کیبورد آیفون  را انجام دهید ، به کمک این ریست تمام تنظیمات دیکشنری هم ریست می شوند. در صورت تمایل مطلب غیر فعال کردن کیبورد خودکار در آیفون را مطالعه کنید.

ریست home screen

ریست هوم اسکرین گوشی  آیفون شاید جزو ریست ‌های اصلی و کاربردی نباشد و در مقایسه با سایر ریست‌ها در گوشی آیفون کمتر استفاده شود ، اما گزینه reset home screen layout ، بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که صفحه ی اول یا چیدمان آن دچار مشکل شده باشد.

ریست موقعیت مکانی در آیفون

ممکن است موقعیت مکانی اشتباه نشان داه شود و یا با ارورهایی مربوط به  GPS و …. مواجه شوید، در این زمان ریست کردن موقعیت مکانی در داخل تنظیمات گوشی آیفون مشکل شما را برطرف می کند برای  این کار گزینه reset location & privacy را انتخاب کنید.

 کلام آخر

 گوشی های آیفون های در مقایسه با گوشی های اندروید ریست های مختلفی  دارند ، که این یک مزیت به حساب می آید و شما را در حل مشکل به صورت دقیق تر کمک می‌کند و نیاز نیست حتما ریست فکتوری یا ریست همه تنظیمات را انجام دهید. اما باید بدانید اگر با مشکل یا ایرادهای در گوشی خود مواجه بودید ریست کردن جز مراحل پایانی میباشد ، شما در ابتدا باید  نکات مهم و تنظیمات مشکل مربوطه را کنترل کنید و یا از کارشناسان یا تعمیر کاران آیفون کمک بگیرید.

  اگر در گوشی های  آیفون با مشکل یا مسائل جدیدی روبه رو شدید  حتما نیاز به یک تعمیرکار ندارید شما می‌توانید به کمک شماره  تلفن های ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و ۰۲۱۷۱۲۹ مشکلات گوشی خود را پیدا کرده و تنظیمات مربوطه را به کمک کارشناسان رایانه کمک به خوبی انجام دهید و نیاز به تعمیر کار نخواهید داشت همچنین حل مشکلات گوشی اندروید و تعمیر لپ تاپ از دیگر خدمات شرکت رایانه کمک می‌باشد.

 انواع ریست ها را در گوشی آیفون بررسی کردیم در صورت تمایل مطلب آموزش بک آپ گرفتن از آیفون، آیپد روی کامپیوتر را مطالعه کنید.

حل-مشکل-کامپیوتر-رایانه-کمک
آموزش کامپیوتر | بسته ده مهارت
طراحی لوگو

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه